Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 17.12.2009, 22:48
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Uspio eksperiment :)

Vec sam negdje na forumu pisao o ovome ali evo sada da napisem par rijeci vise, posto sam licno isprobao. Kao sto vidite, radi se o bezicnim slusalicama za detektore. Ovo crveno cudo sto vidite utaknuto umjesto detektora je obicni odasiljac koji se koristi za gitare i jedne bezicne slusalice za FM na 863MHz. Sam odasiljac moze da radi na 16 razlicitih frekvencija tj da salje signale na 16 razlcitih frekvencija (naravno pojedinacno, ne istovremeno) a slusalice na sebi imaju regler za jacinu zvuka i regler za trazenje tj fino podesavanje frekvencije prijema. Predajnik radi sa jednom 1,5v AAA baterijom a slusalice rade sa dvije 1,5vAAA baterije. Koliko je moguce raditi a da se baterije ne mijenjaju to jos ne znam, ali to vjerovatno zavisi od kolicine signala. Predajnik takodje posjeduje i regler "GAIN", za podesavanje jacine signala i jos jedan dio ugradjen sa strane moje malenkosti . Isprobao sam sve ovo sa 3 razlicita detektora i najbolje rezultate sam dobio sa fisherovim modelom 1266 (na fotki). Sa Goldmaxx powerom radi takodje ali je signal, bolje receno zvuk u slusalicama, nedovoljno jak, tako da bi oni sa tvrdjim usima imali problema . Predajnik je dopravljen malo sa moje strane kako bi se mogao koristiti sa raznim detektorima.
Sada da cujem komentare . Uskoro cu isprobati i jednu drugu varijantu, samo cekam da mi stignu naruceni dijelovi .
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 17122009114.jpg (67,2 KB, 48x prikazano)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.12.2009, 01:29
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Odlična ideja, probaj pločicu predajnika smjestiti u kutiju detektora i pomoću regulatora (stabilizatora) napona izbjeći zasebno napajanje.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 18.12.2009, 09:26
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Razmisljao sam i o tome ali onda bi trebao rastavljati detektor. Sam predajnik nema veliku elektroniku i mogla bi se bez problema smjestiti unutra. Problem bi bio mijenjanje frekvencije jer bih tada i to morao izvesti negdje napolje a sa smd tehnologijom je malo teze raditi, sve je minijaturno a ja sve slabije vidim . Ako ovaj snijeg nastavi ovako da pada, mozda se i odlucim za takvu akciju, ko zna.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!