Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Tesoro
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Tesoro Svi tesorovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 16.07.2009, 22:43
3900d 3900d je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.11.2008
prilozi: 380
Zahvaljivao se: 200
Dobio je 131 zahvalnice(a/u) za 46 priloga
Dobro bi bilo da se koriste baterije a ne akumulatori. Zato sto akumulatori daju napon od 9,6 v a baterije 12v. Iz iskustva kazem da aparati bolje rade kada su baterije nove a napon visi. Mada ce sigurno raditi i sa akumulatorima ali... Ovo je samo moje misljenje.
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 16.07.2009, 22:58
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Upravu si 3900d, ali baterije daju napon samo kad su nove od 12v posle nekoliko korisnje opada voltaza, akumulatore mozes posle dva ili tri izlaska ponovo puniti, nista im nefali, jer ono nije tacno da moraju da se podpuno istrose pa da se pune, dok baterije nemozes, njima svaki izlazak oduzima koji volt. Tako da ces sa akumulatorima imati uvek vise volti osim kad su baterije podpuno nove. Ja imam dobra iskustva sa akumulatorima od VARTA 2700mAh Professional neunistive su. Kostaju dosta na pocetku ali vremenom se to amortizuje. Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #43  
Staro 16.07.2009, 23:23
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Koliko je istina da kada se baterije istrose vise od 80 % da detektor gubi na performansama, pogotovo na dubini?
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 16.07.2009, 23:27
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
Laki jedno pitanje, sta je grund balans? Kad ukljucis aparat dali treba drzati sondu u vazduhu ili na zemlji ili nema veze?Dali bih nesto konkretno trebao zanti nasta bih morao da cuvam? Sto se tice baterija, kupi se punjac i dobre baterije za punjenje i nema vise problema.
grund balans ti je prilagodjavanju aparata odredjenom tipu zemljista,to ti je onaj veliki potenciometar koji se okrece do beskonacnosti u krug...ja licno ukljucujem aparat kad je sonda dole ,nisam primetio da ima neke razlike...sledece pitanje mi nije bas jasno ,pretpostavljam da te interesuje na sta treba da obratis paznju, odnosno sta je bitno?! ako je to, onda je pravilno postavljanje diskriminacije 1 i 2 i grund balansa...
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 17.07.2009, 01:16
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od 3900d Prikažite prilog
Dobro bi bilo da se koriste baterije a ne akumulatori. Zato sto akumulatori daju napon od 9,6 v a baterije 12v. Iz iskustva kazem da aparati bolje rade kada su baterije nove a napon visi. Mada ce sigurno raditi i sa akumulatorima ali... Ovo je samo moje misljenje.
Dobro si primjetio, koristim isključivo NiMH baterije velikog kapaciteta jer je punooo... isplativije, a na performansama aparata se gubi neznatno.
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 17.07.2009, 04:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Koliko je istina da kada se baterije istrose vise od 80 % da detektor gubi na performansama, pogotovo na dubini?
Zavisno od modela detektora i elektronike koja je ugradjena u njega. Neki modeli rade sasvim isto na 12, 13 ili kada napon opadne na nekih 9V, dok drugi vec pocinju sa bojkotiranjem na cijelih 10V. Svaki detektor bi trebalo da ima iste performanse tj da ne gubi nista od njih, u okviru 14-10V a neki mozda mogu i u vecem rasponu raditi normalno.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 18.07.2009, 23:55
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
detektori

Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Koliko mi se cini uskoro ce na forumu biti samo dva kluba tragaca. Jedan veci koji imaju tesoro tejon i jedan manji koji imaju hp power. Pogledajte samo resultate ispitivanja "koje detektore koristite".
Zanima me misljenje onih koji su vlasnici Tejona da mi kazu koje su mane tog detektora, posto svi pricamo samo o vrlinama svojih masina. Ima li resenje za tejona nekakav akumulator posto mi se cini veliki izdatak kupovati 8 alkalnih baterija. Goldem umax koristi samo jednu od 9 volti sto mi je po tom pitanju bolje i jeftinije resenje.
zasto pike.sch dva kluba tragaca.ja mislim da svako od nas ima najmanje po dva detektora i to ne samo tejon i xp power
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 19.07.2009, 14:08
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
zasto pike.sch dva kluba tragaca.ja mislim da svako od nas ima najmanje po dva detektora i to ne samo tejon i xp power
Tacno tako. Trebalo bi imati nekoliko datektora za svaki teren je neki detektor bolji od drugog. Neki je bolji za sitnije nalaze, neki je dublji...
Sve sto je manje nalaza to sve vise gomilamo raznorazne vrste detektora ne bi li nesto nasli. Nekad se sa najgorim detektorom punili dzepovi. Imam drugara koji je pionir u ovom hobiju. Kaze nekada je toliko toga bilo da si golim okom posle kise mogao napuniti dzepove sa novcicima a sa detektorom da nepricamo.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Tesoro tejon - Goldmaxx tragac Testiranje detektora 94 06.03.2009 18:58
tesoro vaguero 2 I.Dzon Vrste i namjena 44 12.06.2008 01:08
Konačno mi proradi tesoro i evo rezultata. avukadi2 Novi vijek 2 01.04.2008 22:06
Tesoro Tejon kratki Vrste i namjena 4 07.03.2008 10:11
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 04.09.2007 00:24


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!