Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #201  
Staro 11.01.2008, 00:57
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
super vumi,idemo iz pocetka !!
odgoovorite sa citatom
  #202  
Staro 21.02.2008, 19:50
hermes.legend
Gost
 
prilozi: n/a
Mapa o pop Martinu i Volcan Vojvodi

Pozdrav svim, dugo sm trazio vakav forum i naizad nasao sam ga, velika pohvalba "gazdama"
Imam mapu koju je napisao sam Volcan Vojvoda, i na njoj pise, negdje na sredini pise ja Volcan Vojvoda i na kraju V.V. (B.B) 1769. Opisuje za bogatstva njihova bogatstva, i mapa je za dio blaga i jednoj knjigi koja navodno vodi do svih njihovih baogatstva, trazi se Bjela voda koja prolazi preko crvenih kamenja, prateci vodu nailazis na dva puta jedan vodi do bogatstva a drugi do knjige, prvo uzmite bogatstvo pa onda knjigu ako ne zelite da izgubite pravi put a mozda i zivot????
itd mapa je na kozi sa 7 strana i pisana je na starogrckom ali uspio sam je prevesti ali ne mogu naci nijednu startnu poziciju, ne znam za koje mjesto se radi, mapa je autenticna jer odveo sam komad kozhe sa mape preko jendog prijatelja na analize u njemacku i rekli su da je stara najmanje 200 - 300 godina. Sve najbolje i hvala
odgoovorite sa citatom
  #203  
Staro 21.02.2008, 19:55
hermes.legend
Gost
 
prilozi: n/a
i jos jedan mali detalj spominje se i neko eminovo bogatsto i za njegovu vodenicu za koje isto daje neke podatke
odgoovorite sa citatom
  #204  
Staro 21.02.2008, 20:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Da bi dobio odgovor prvo ce ti biti trazeno da postavis tu mapu ovdje ...a to ne vjerujem da ces uciniti ...usput, dobro nam dosao...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #205  
Staro 21.02.2008, 20:13
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Dobro nam dosao. Ajd postavi tu mapu ja znam za belu vodu koja tece preko crvenog kamenja, imaju dva putica tojest staze, postavi to pa cu ti objasni
odgoovorite sa citatom
  #206  
Staro 21.02.2008, 20:25
hermes.legend
Gost
 
prilozi: n/a
postavicu samo prvu stranu mape da bi se uvjerili fotokopija orginala, ali stvarno sta mislite, jedan turski arheolog mi je rekao da trebam biti vrlo sretan kad je vidio jednu stranu mape jer ovo se trazi od svih nacija : Bugari, Srbi, Makedonci, Trci... I da trebam biti vrlo oprezan
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg untitled.JPG (88,4 KB, 85x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #207  
Staro 21.02.2008, 21:30
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Ovo moze da se procita. Ajde daj jos nekoliko detalja. Ima nekoliko Belih Voda
__________________
док не пробам лава,за мене је свиња краљ животиња!
odgoovorite sa citatom
  #208  
Staro 21.02.2008, 21:33
RUAH
Gost
 
prilozi: n/a
Moje mišljenje je,ali bez uvrede, da to nije ništa posebno.
Čisto sumnjam da je to stara mapa (kopija),ali iz samo jednog razloga.
Kao prvo,papir je bio zgužvan pa ravnat a slova su pisana naknadno na
izravnatom papiru.Nijedno slovo nije oštečeno kako je papir gužvan na mjestima gdje se savijao.Imam par knjiga starih 200-300 god,i znam kako izgledaju listovi koji nisu gužvani,a tako stari.
To je samo moje mišljenje
odgoovorite sa citatom
  #209  
Staro 21.02.2008, 21:44
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od hermes.legend Prikažite prilog
Pozdrav svim, dugo sm trazio vakav forum i naizad nasao sam ga, velika pohvalba "gazdama"
Imam mapu koju je napisao sam Volcan Vojvoda, i na njoj pise, negdje na sredini pise ja Volcan Vojvoda i na kraju V.V. (B.B) 1769. Opisuje za bogatstva njihova bogatstva, i mapa je za dio blaga i jednoj knjigi koja navodno vodi do svih njihovih baogatstva, trazi se Bjela voda koja prolazi preko crvenih kamenja, prateci vodu nailazis na dva puta jedan vodi do bogatstva a drugi do knjige, prvo uzmite bogatstvo pa onda knjigu ako ne zelite da izgubite pravi put a mozda i zivot????
itd mapa je na kozi sa 7 strana i pisana je na starogrckom ali uspio sam je prevesti ali ne mogu naci nijednu startnu poziciju, ne znam za koje mjesto se radi, mapa je autenticna jer odveo sam komad kozhe sa mape preko jendog prijatelja na analize u njemacku i rekli su da je stara najmanje 200 - 300 godina. Sve najbolje i hvala
dobro dosao hermesu legendo,
ajde prvo nas malo uputi ko je taj Volcan Vojvoda, gde je ziveo i radio i slicno...
znaci li to sto je pisao na starogrckom da je on bio grk???
zatim koliko si platio mape, i gde si nabavio,
moze biti da ti je neko prodao nesto sto se na nekim sajtovima moze naci i jeftinije recimo na www.kakootkriti.com ..
odgoovorite sa citatom
  #210  
Staro 21.02.2008, 21:47
hermes.legend
Gost
 
prilozi: n/a
RUAH

Ok, ne krivim te jer stvarno izgleda tako, ali:
uzmi komad коже osusi ga i vidjeces koko dobija prelome kao da je list savijen, kad se osusi stvaraju se neke "vene" zavisi kako je bio poloжaj koжe kada se susio, a za info ja imam i originale, i znam sigurno da su iz tog vremena jer su napravljene analize koжe i stara je najmanje 200-300 godina.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Porodicno blago Vumi Priče...legende...itd 8 15.11.2007 18:11
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 15:50
Blago Cara Lazara lovac Priče...legende...itd 13 19.05.2006 20:18
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 22:40


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!