Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Ostali
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Ostali Modeli ostalih priznatih svjetskih proizvođača detektora metala kao i modela iz "kućne radinosti"

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 02.08.2012, 13:48
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ja imam takav magnet,izoliran odozgo sa rupom u sredini. navrnuo sam metalnu alku i zavezao uze od 40 ak m. nisam bas mlatio sa njim okolo,treba mi mali camac da odem do sprudova. zalijepio sam ga za auto i namucio sam se da ga odlijepim jer je uhvatio za debeli ravni komad metala ispod kuke. pomijerao sam auto sa njim. e sad zamisli koliko moze kroz vodu da vuce.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 02.08.2012, 14:07
Korisnička slika od Daystrom
Daystrom Daystrom je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 08.08.2011
prilozi: 335
Zahvaljivao se: 30
Dobio je 34 zahvalnice(a/u) za 17 priloga
Pričali smo već o magnetima na više mjesta, a budući da i ja imam jedan kao i DW, malo sam ga bacao pa ću podijeliti iskustva...

Vuče sve živo i neživo, ako obuhvati predmet cijelom površinom, ne trebate se brinuti da ga neće izvući...

Ali (sad ide onaj problematični dio), takvi magneti su nažalost strašno ograničeni, prvenstveno zbog svoje površine koja je jako mala te smanjenja magnetičnosti ukoliko između predmeta i magneta bude kakve zapreke (smeće, papiri, kamenje, pijesak i sl.). Upravo zbog toga razloga je neupotrebljiv za neka starija nalazišta i može biti ograničen eventualno za sukobe iz prošlog stoljeća budući da sve starije nestaje ispod mulja ili pijeska.

Što se iskustva tiče, bacao sam po rijekama no bez ikakvog učinka (razloge sam spomenuo - predmeti ispod pijeska, a druga stvar je kad vučeš s obale magnet, on zahvaća površinom od 10% možda i to ona izolacija uglavnom, koja gotovo i nije magnetična), po kanalima, eventualno uhvatim neku čahuru ili metak, ali su praktički u raspadu kad ih uzmem te po bunarima - najbolji rezultati do sada, mada ništa pretjerano staro kao niti korisno nisam do sada našao.

Planirao sam se s čamcem lagano puštati i "pecati", no treba prvo naći neko mjesto gdje se sa sigurnošću zna da je bilo kakvih tragova sukoba, transporta ili čega god, ali ovako nasumično nema baš smisla...

Dakle da sumiramo!

Puno izgubljenog vremena! Magnet je koristan za male prostore i eventualno mjesta gdje je ljudima nešto popadalo (npr. u lukama alat neki, kraj mostova pribor za pecanje i sl.) te kao i u bunarima (pogotovo starijim koji nisu čišćeni jer su često ljudi tu bacali oružje nakon ratova i ostalo).

Tražite stare bunare po salašima, a ne gubite s magnetom vrijeme po rijekama, razočarat će te se!

No, sretno u svakom slučaju!
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 02.08.2012, 14:20
Alexx
Gost
 
prilozi: n/a
Upravo iz ovih razloga i nisam isao nigde da se zezam, znam da je tesko doci do nekog gvozdenog predmeta desetak i vise santima ispod peska. Cak i u bunarima je slicna situacija. Problem je i ako uhvatis neki veci predmet u reci koji ne mozes izvuci, mozes se oprostiti od svog magneta.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 02.08.2012, 17:00
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
razmislite dobro da nebi upecali koju granatu sa magnetom ....
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 02.08.2012, 18:39
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
drage kolege
ukoliko neko ima stari hard disc sa racunara koji nije u funkciji , neka izvadi magnete iz njega i videcete sta znaci jak magnet posluzice kao dobra alternativa
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 02.08.2012, 21:01
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od avgvst Prikažite prilog
Pero ako nabaviš magnet i nešto pronađeš, obavezno postavi to na forum.. acige, štitove, mačeve i tako to..
Jel Važi?
Ako bude sreće, naravno da ću se pohvaliti.Vidio sam nalaza što su našli običnim magnetom, pa rekoh da probam i to...
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 02.08.2012, 21:05
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od fabijanus Prikažite prilog
razmislite dobro da nebi upecali koju granatu sa magnetom ....
Jbg, svi moji tereni su i onako puni metaka i granata.Kad god detektor zasvira, mogu očekivati granatu.Neki dan sam našao jednu ručnu bombu, bez upaljača.Saprao eksploziv u Savi, očistio je i stavio u ormar :-)
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 02.08.2012, 23:23
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
jakim trzajem se moze osloboditi magnet od nezeljenih predmeta. lagano vukuci se moze izvuci i Titanik . samo mora biti uze jako.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
whites dfx, hitno pomoc Alexx Whites 23 24.07.2011 22:39
trebam pomoć RUAH Vrste i namjena 81 10.02.2008 11:51


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!