Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Ostali
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Ostali Modeli ostalih priznatih svjetskih proizvođača detektora metala kao i modela iz "kućne radinosti"

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 30.06.2012, 08:30
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Da se ispuni zelja svima na forumu :)

Posto dosta clanova foruma koristi detektore iz "kucne radinosti", i ti isti imaju zelju da nesto napisu o svojim detektorima, red je da im se to i omoguci.
Nadam se da se ovaj dio foruma nece pretvoriti u forum na kojem ce se raspravljati o tome kako se koji model proizvodi (znamo da su to kopije starijih, vecinom Fisherovih, modela) vec da ce se koristiti samo za opisivanje mogucnosti istih i rezultate testiranja (ako je neko provodio).

NAPOMENA:
Posto smo mi ljudi koji uvijek zele druge iskoristiti na bilo koji nacin, ne gledajuci da li ce to nekoga povrijediti ili nanijeti mu nekakvu stetu, neka ovaj forum posluzi za gore napisano jer ne vjerujem da cu imati imalo milosti prema onima koji ovaj dio ovdje zloupotrebe (jel se ovako pise ova rijec? )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 30.06.2012, 11:16
Korisnička slika od Naki011
Naki011 Naki011 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.06.2011
prilozi: 192
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 6 zahvalnice(a/u) za 6 priloga
Bravo Vumi, Sekulitatea jedva čekam post o tvojim detektorima.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 30.06.2012, 11:17
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Razumna odluka,bravo
Jos da mozemo diskutovati i o vrednosti novcica,predmeta.... (ne o prodaji),bilo bi super.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 30.06.2012, 11:39
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Evo onda ću sebi dozvoliti da budem prvi.Kao parametar koristiću Deusa sa ocjenom 10. Imam dva aparata IGSL (Srbija) i Wave (Bugarska).

IGSL
1.diskriminacija je tonska u više tonova.Može odvojiti i aluminijsku foliju ali u tom slučaju gubi dubinu.Veće željezne predmete vidi kao plemenito.ocjena 8
2.Stabilnost .ocjena 9+
3.nema lažnih signala .ocjena10
4.maskiranje (samo uz veće komade željeza)ocjena 8
5.dubina (sestercij na 25 cm u zemljisa sondom 25 cm Minelab Musketeer) ocjena 8
6.težina (koristi olovne baterije 12 V) .pretežak ocjena 4+
7.nema zaštitnu diodu (u koliko zamjenite polove pri stavljanju baterije aparat će izgorjeti) ocjena 1
8.komfornost pri radu (umara težinom i "bogatstvom tonova") ocjena 5.
9.rad na zagađenim terenima (pokazao se dobrim ) ocjena 9
10.sitnu bronzu slabo vidi sa većim sondama.Sitno srebro vidi bolje.ocjena 3
Solidan aparat

WAVE
1.diskriminacija klasična .ocjena 7
2.stabilnost ocjena 8
3.ne pravi lažne signale ocjena 10
4.maskiranje uz veće komade željeza 7+
5.dubina (sesterrcij u zemlji preko 30-35cm sa sondom 32 cm) ocjena 9
6težina (olovne baterije 12 V) pretežak ocjena 4.
7.nema zaštitnu diodu (u koliko zamjenite polove pri stavljanju baterije aparat će izgorjeti) ocjena 1
8.komfornost pri radu (umara težinom i stalnim zvrndanjem) ocjena 7
9.rad na zagađenom terenu (prosječan) ocjena 7
10.vidi dobro i sitnu bronzu kao i sitno srebro ocjena 9.

Testovi su rađeni u visoko mineralizovanom zečljištu.

Ovo su moji zaključci.Kako većina ručnih radova nema ujednačenost izrade vjerovatno neko ima drugačije rezultate.Moj savjet u koliko nemate dovoljno novca ili ne želite previše trošiti na MD ručni rad može biti rješenje.Neki od tih uređaja zaista iznenađuju u odnosu na neke brendove.U svakom slučaju ne treba ih zanemarit ali se ipak ne mogu po mnogo stvari nositi sa renomiranim firmama.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 30.06.2012, 12:14
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Jako lep podforum...

Ovo je moj detektor kućne radinosti....
http://www.youtube.com/watch?v=13h0hAavNF8

Šala mala... Nemoj da se ljutite, ja se šalim malo i nije mi namera ikoga da uvredim...
Svima po
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 30.06.2012, 13:20
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
S obzirom na tvoje nalaze nije loše.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 30.06.2012, 14:35
laki
Gost
 
prilozi: n/a
kosuca , lepo si ocenio ova dva aparata ali mi nije jasna ova tvoja ocena 10 za deusa !? to li je deus dobio 10 za sve ove stavke koje si nabrojao za ova dva aparata?
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 30.06.2012, 14:53
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Ne.,,uzeo sam ga kao parametar i polazim od predpostavke da je u pitanju zadnja riječ tehnologije i da bi kao takav po svemu trebao imati ocjenu 10.Svakako da nema.Ja bih radije na teren sa Waveom bez obzira na sve.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 30.06.2012, 15:07
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
U ostalom savremena tehnologija daje više mogućnosti i opcija ,vjerovatno je sledeći potez velikih firmi ugradnja "kafe aparata "u detektor i ja to neću kupiti, sem ako ne pruže opciju za točeno pivo.Moćućnosti i razne opcije ugrađene u detektor su jedno a rad na terenu i samo pretraživanje nešto drugo.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 30.06.2012, 16:16
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 992
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od kosuca Prikažite prilog
Ne.,,uzeo sam ga kao parametar i polazim od predpostavke da je u pitanju zadnja riječ tehnologije i da bi kao takav po svemu trebao imati ocjenu 10.Svakako da nema.Ja bih radije na teren sa Waveom bez obzira na sve.
kad budem video nekog od domacih konstruktora metal detektora da na teren ide sa svojim rucnim radom onda cu pristati da istestiram taj rucni rad i da tom konstruktoru bar na trenutak poverujem da je to aparat bolji od fabrickih,
dokle god tusta i tma nazovi majstora na teren odlazi sa XP-om , Minelabom i drugim fabrickim detektorima ostajem pri uverenju da da su to ipak boji aparati
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Novo u forumu Vumi Testiranje detektora 0 19.09.2009 20:17
Aktiviranje korisnickoga racuna na forumu Vumi Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! 0 22.02.2007 23:17


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!