Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Ostali
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Ostali Modeli ostalih priznatih svjetskih proizvođača detektora metala kao i modela iz "kućne radinosti"

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 08.08.2014, 21:36
Janko Veselinovic Janko Veselinovic je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.02.2012
prilozi: 205
Zahvaljivao se: 745
Dobio je 296 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Kinez za plazu?

A kineskinju cu da vodim sa sobom
Posto sam se smorio cekajuci pasos za cerku i ne mogu da krenem za Srbiju sledecih mesec dva, odlucio sam da malo kopam po plazi.
Kinezi ne koriste detektore , cak ni oni koji ih prave a stranih ovde bas i nema,niti bih kupovo neki skup jer me deus ceka kod kuce.
Prevashodno bi trazio nakit po suvom delu plaze jer su kinezi izraziti neplivaci, njihov metalni novac je veliki ali reda velicine 0,1eur .
Prednosti su sto ogroman broj kineza bivstvuje na plazi i sto su okiceni zlatom i muskarci i zene i naravno niko ne seta sa detektorom.
Mana je sto nemam predstavu kakav ce mi detektor uvaliti niti kako ce da se ponasa po plazi. Uzeo bih nesto do max 200e, kinez mi preporucuje neku kopiju F2.
Interesuje me da li je neko radio sa kinezom po plazi i da li mozete neki model da mi preporucite?
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 09.08.2014, 00:17
Korisnička slika od Solidus1
Solidus1 Solidus1 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.07.2014
prilozi: 829
Zahvaljivao se: 583
Dobio je 1.144 zahvalnice(a/u) za 388 priloga
Za plažu je dobar najobičniji MD-3009. U Kini ga sigurno još ima. Nije koštao više od 50$ ili 50€. Gotovo jednako izgleda kao F-2 koji je oko 200$ ili 200€ vani. Ja sam prvi polovni platio 30€ a F-2 novi 250€. Za*ebo sam se kao nitko. F-2 je živi krš i sve što piše o njemu je laž. U zraku pokazuje bolje rezultate od Kineza ali pod zemljom je puno slabiji. Na jednom stranom forumu ima i test i Kinez je uvijek bolji. Frekvencija im je tu negdje. F-2 5,7 a Kinez 5,5. Sonde su iste 8 inča. Kinez do 12-13 cm pronalazi sve s diskriminacijom 4 a sens 9. Na malo željezo samo malo zakrći. Ako je veći komad onda zna prevariti. Ako je zemlja vlažnija radi i bolje. Mislim da je kao stvoren za plažu jer je jako lagan. Za kvalitetno traženje po terenima su i kvalitetniji detektori ali oni su sa više frekvencija i puno su skuplji.
odgoovorite sa citatom
2 x *Hvala* korisniku Solidus1 za ovaj prilog:
  #3  
Staro 09.08.2014, 00:26
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 753
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 153 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Kinezi,mislim kineski detektori,su po obicaju plitki osim jednog modela,navodno je kopija vajta.Ne mogu se setiti,pisao sam ovde na forumu,mrzi me da trazim,model 3010 digitalni,dubina max 14 cm na nas dinar u zemlji,inace diskriminacija mu je na zavidnom nivou,nakit-prstenje,vece mindjuse i priveske sa lancica ce moci da detektuje za narukvice i lancice cisto sumnjam ako nisu masivniji.To je u cenovnom rangu koji si napisao,oko 100-120 eu. ili mozda onaj model 3030.Preporuka za plazu,jedan od najboljih detektora,po meni na prvom mestu je Troy Shadow X5 .
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Troy shadow x5.jpg (20,6 KB, 15x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku I.Dzon na prilogu
  #4  
Staro 09.08.2014, 01:06
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam imao MD 3009 i bila je to jako fina masinica,osjetljiva i sa sondom od 21 cm (ako ne i manja) prilicno solidne dubine.
vrijedi tih para a nalazices sa njim ponesto to je sigurno
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #5  
Staro 09.08.2014, 12:40
Janko Veselinovic Janko Veselinovic je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.02.2012
prilozi: 205
Zahvaljivao se: 745
Dobio je 296 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Hvala svima na pomoci,

uzeo sam Gold finder GF2 za 100e, MD-3009 je bio oko 70e, pa reko aj da ne uzmem bas osnovnu verziju. Inace je u njemu ista eletronika kao u T2 copy.
Prve slike sa nalazima ja se nadam vec u utorak sredu.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 09.08.2014, 21:30
Korisnička slika od Solidus1
Solidus1 Solidus1 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.07.2014
prilozi: 829
Zahvaljivao se: 583
Dobio je 1.144 zahvalnice(a/u) za 388 priloga
Zaboravio sam pitati kakvi su njihovi zakoni po pitanju traženja sa MD, da ne bi završio u nekom logoru za preodgoj. U svakom slučaju neka je sa srećom.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 10.08.2014, 10:44
Janko Veselinovic Janko Veselinovic je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.02.2012
prilozi: 205
Zahvaljivao se: 745
Dobio je 296 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Verovatano je slicno kao i kod nas, siva zona, dokle se budem drzo plaze ne verujem da ce biti problema, naso sam u starim vestima da je neki stranac pretprosle godine nesto petljo sa detektorom na plazi, a oni objavili vesti na TV kakoje bas fin stranac cistu plazu od metala da se neko ne povredi .
Mislim da je njima to potpuno strano ali znacemo uskoro ako me nema da se javim sledece nedelje znaci da sam otiso za rezervne deleove
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Detektor za plazu kratki Vrste i namjena 12 09.09.2012 16:13
Kinez miligor Vrste i namjena 16 26.03.2008 14:35


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!