Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 03.08.2008, 19:46
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Profiler EMP-400

Momci sad nesto ozbiljno.
Ovaj EM Profiler EMP-400 je produkt iz Amerike, strasno mi se svidja zato sto moze da se nosi, tako da za nase sibljake i nepristupne terene je idealan.
Pitanje bi glasilo dali ova prelepa sprava moze da koristi nasem hobiju, jer detektori su super ali meni i mojoj grupici treba nesto malo jace, prvo smo mislili da neki Georadar ali je on sa svojim tockovima i masi malo tezi za istrazivanja.
Ova spravica je cak i jeftinija od OKM Future 2005.
Hvala unapred na dobrim odgovorima.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Profilerpics.jpg (36,1 KB, 43x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 03.08.2008, 23:07
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Imas EXP 4000 od OKM, jeftiniji i bolji na terenu od Future a i nema tockove. Na kakvom terenu to mislis raditi i na kojim dubinama kad ti treba takva masina? Sto se ovog aparata gore tice lici mi na neku spravu iz buducnosti, da ne kazem igracku.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 04.08.2008, 02:04
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
Momci sad nesto ozbiljno.
Ovaj EM Profiler EMP-400 je produkt iz Amerike, strasno mi se svidja zato sto moze da se nosi, tako da za nase sibljake i nepristupne terene je idealan.
Pitanje bi glasilo dali ova prelepa sprava moze da koristi nasem hobiju, jer detektori su super ali meni i mojoj grupici treba nesto malo jace, prvo smo mislili da neki Georadar ali je on sa svojim tockovima i masi malo tezi za istrazivanja.
Ova spravica je cak i jeftinija od OKM Future 2005.
Hvala unapred na dobrim odgovorima.
obogatices se silno kao i ostali a onda ces za mese dva ti i tvoja grupica da ga stavite pod temu oglasi pa podtema na prodaju....ali ne ovde,jer ovde nema oglasi

u svakom slucaju zelim vam puno srece....al ne verujem da cete je imati....al bar znate da ste za par hiljadarke laksi
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 04.08.2008, 13:50
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Tacnije receno ECLIPSE4 laksi za 15.600 $ bez poreza verovatno i bez carine, usvakom slucaju hvala na sreci koju si nam pozeleo a dali cemo je imati ili necemo to necemo znati dok neprobamo srecu.
Ovo je jedan hobi i svako ko tako misli njemu nece nista smetati dali ce nesto naci ili nece naci, moja plata ide svaki mesec od cega mogu ja i moja porodica normalno ziveti a ovo je samo HOBY. Naravno da ti imas pravo misliti kako ti to vidis iz tvog ugla gledanja i meni je drago da svako od nas koji smo na ovom forumu kaze svoje misljenje tako da i ostali koji nepisu nesto nauce novo.
Krtki dali si imao prilike da radis sa EXP 4000 od OKM ili da si video nekog ko je radio tom masinom.
Sto se tice dubine verujem da mi treba nesto sto ce da snimi do 3 metara, a Profiler EMP-400 to moze sigurno iako izgleda ko igracka to je proizvod od Firme GSSI koji su prvi u americi u proivodnji Georadara.
Pitanje zasta mi treba tako nesto. evo odgoora, trazeci detektorima na jednom mestu, mislim da smo naleteli na neke Rimske grobnice i neke tunele, detektorima nismo mogli nista da uradimo pa smo malo kopali, otkrili smo neke zidove i neke male tunele koji su nazalost bili zatrpani, tako da nismo mogli dalje a nismo mogli vise ni da kopamo rucno jer ipak malo veca povrsina u pitanju. Masinski kopanje je isto nemoguce, znaci neostaje nam nista drugo nego to snimiti.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 04.08.2008, 14:08
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ako imaš fotke s terena, možda ti mogu pomoći.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 04.08.2008, 14:51
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Ostalo mi u mobilni koji koristim u Srbiji ako uspem da nadjem nekog ko ce nekako da mi obije kucu i uzme mobilni ili ce moj stari na odmor krajem meseca. Sta ti mislis Enigma drugacije nemoze nego da se snimi? masinski bi bilo najlakse ali nemoze zbog drugih faktora.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 04.08.2008, 15:31
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Moraš biti siguran o čemu se točno radi, a tek tada investirati u odgovarajuću aparaturu, ako ništa drugo bar da pokriješ troškove.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 04.08.2008, 23:06
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Znaci da metale ofarba u Ceveno ili narandjasto, dali je taj podrum prikazao i kao supljinu ili samo kao sobu, pitam te to zbog pecina i hodnika.
Ova bomba se bas vidi.
Kolko se krece polovni EXP 4000 jer sam video nov je 10.000 evra plus porez na promet i naravno dodatna oprema koja je isto toliko jos ( dali znas da neko prodaje polovan i dali moze da se proba ).
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 05.08.2008, 00:29
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Imao sam prilike raditi par puta sa EXPeom 4000, jednom smo snimali vinski podrum koji je bio ukopan u breg, dubina podruma od povrsine je bila na nekih 5m. Jasno je pokazao plavu pravougaonu fleku na displeju i priblizno tacnu dubinu. Moj prijatelj je na zadnjem trazenju u Turskoj pronasao parce gvozdja na 2m, kao i avionsku bombu na 1,5m i to sve je pokazao veoma tacno. Do sada nismo imali srece pronaci nesto vredno ali ovo kazuje da dobro radi.
Na ovoj slici se vidi avionska bomba (crveno):
otkopali ste bombu?
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 05.08.2008, 00:32
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Jos ne, nije se nasao ni jedan dobrovoljac do sada! Ako budes u prolazu i pri dobrom raspolozenju mozes je odkopati, nije posebno duboko!
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!