Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 21.06.2008, 11:53
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Lorenz deep 3

Jedno pitanje za Moderatora Kratki

Zeleo sam samo da te pitam dali jos uvek imas Lorenz deep 3, i kakva sut voja iskustva sa njim, piso si pre skoro dve godine o njemo ali tada jos ga nisi poznavao bas kako treba.

Pozdrav Deki
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 21.06.2008, 12:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Da odgovorim umjesto njega...nema vise taj detektor a za iskustva sa njim sacekaj da se doticni pojavi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 21.06.2008, 13:09
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala Vumi na odgovoru, a cim ga nema vise verovatno netrebam ni da pitam o rezvultatima i iskustvima na terenu.
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 21.06.2008, 13:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ne mora da znaci, sacekaj, javice se on vec.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 22.06.2008, 22:40
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Detektor sam prodao ubrzo posle prvog testiranja, nije mi odgovarao za teren na kojem trazim a to su 99% njive, bivsa naselja. Taj aparat je konstruisan za terene sa jakom mineralizacijom i gde nema puno kojekakvog odpada, i iskljucivo za vece predmete. Malo je komplikovan za rad ako se naglo menja karakteristika terena, mora se stalno podesavati G.balans sto po malo ide na zivce i oduzima vreme, a i nema diskriminaciju sto znaci da pisti na sve sto mu prodje ispod sonde.
Inace je savrseno uradjen nisu stedeli na materjalu.
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 23.06.2008, 13:04
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala Kratki na odgovoru, ja sam za sad kupio XP G-Maxx II za trazenje sitnih predmeta, ali imam zelju da kupim nesto malo jace, mislim nesto sto snima malo dublje ko neki Boden Radar. Prvo sam mislio nesto od Firme OKM ali su me na mnogim Forumima odvracali od toga. Lutajuci danima po internetu naiso sam na ova dva modela: Emfad UG12 i nesto novo je Profiler EMP-400. Hteo sam da cujem vasa misljenja o ovim da ih nazovem radarima. Inace cene su velike ovaj prvi je nesto vise od 10.000 Evra a ovaj drugi oko 18.000 Evra nisam jos bas siguran u cene jer tek juce sam naso jedan sajt na Nemackom a oni imaju istaknute i cene.

Pozdrav Deki
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 23.06.2008, 14:56
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Druze Deki moj savet ti je da ne ulazes lovu u skupe detektore .UG 12 imas na hobidetektoi forumu rasklopljen gde se vidi komplet elektronika koju poseduje i opisan rad sa njim pa pogledaj.Ako ces dublje trazenje imas masinu koja ide dovoljno duboko stavi sondu 45cm po zvuku ces videti koliki je predmet i relativnu dubinu.Ako zelis jos vecu dubinu kupi Pul Star 2 sa sondama 1x1 i 2x2 metra,poseduje diskriminaciju i ide veoma duboko sa velikom sondom 2x2 m ali tada moras imati na raspolaganju bager ili 4-5 oruk momaka.Polovan moze da se nadje u kompletu sa sve tri sonde do 1300e.Ne moj samo da pomesas Pul Star 2 i Puls Ar 2 nije isto.Ovaj drugi je ocajan.Evo jos jedne adrese za metal detektore ja ne znam koliko su pouzdani i kako se ponasaju na terenu http://ovdje se nalazio link prema k...ije dozvoljeno proizvode se u Bugarskoj .

Promijenjeno od Vumi (23.06.2008 u 17:01 sati) Razlog: ispavka adrese
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 23.06.2008, 15:26
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od MAKSIMUS_MAX Prikažite prilog
Od 15 tak cm
Sa sondom 45cm sigurno ide kao sto Vumi kaze 60cm moze malo i dublje sto zavisi od tipa zemljista.Ali zato sonda 2x2 m povecava drasticno dubinu i zahteva cist teren sa dva posluzioca.Tu istu figuru od 15 cm sa sondom 2x2 m sigurno nalazi na dva metra dubine moze malo i vise ali da ne preterujem ovo je provereno.Dobra masina za trazenje ostava i slicnih stvari na vecoj dubini ali zahteva puno kopanja.Ko je raspolozen i ima veliku zelju i volju za fizickim radom,rekreacijom,i trazenjem cupova,kazana,alu kanti i vecih predmeta preporucujem ovaj aparat.Pozdrav drustvo.
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 23.06.2008, 20:09
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
Lutajuci danima po internetu naiso sam na ova dva modela: Emfad UG12 i nesto novo je Profiler EMP-400. Hteo sam da cujem vasa misljenja o ovim da ih nazovem radarima.
pozdrav deki,
ove sprave su pominjane vise puta na forumu,
neka od iskustava ili misljenja mozes da procitas ovde
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=872
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=840
http://www.vumidet.net/forum/showthr...highlight=ug12
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 23.06.2008, 22:54
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Bane. Kao prvo tebi zelim da kazem a naravno i I.Dzon a i svima ostalima koji su aktivni na ovom Forumu HVALA VAM jer vi se stvarno mucite da mi ostavite neku paru u djepu a ja bas resio da ih bacim kroz prozor. Tek sad sam procitao detaljno sve sto pise na Forumu i doneo zakljucak da najsrecniji su oni koji uzmu svoj aparic od 300 do 1000evra u ruci svoje kucence ili nekog dobrog prijatelja i proseta poljem ili jos bolje po RIMU, a nesrecnici su oni koji jure neke price nekih poblesavelih deda u nadi da otkopaju neke cupove, kazane ili kocije pune zlata. U svakom slucaju nadu u sve to netreba izgubiti ali sve to mozes da nadjes i slucajno sa XP naprimer ili ilo koji drugi Metalldetektor. Znaci zakljucak je, ako imas srecu nacices nesto iako nterazis ako nemas mozes da potrosis i 100.000 evara za aparate a onda ces biti sigurno nesrecan. Hvala puno na savetima.

Pozdrav
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!