Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 03.03.2011, 16:10
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Minelab GPX-5000 ili Lorenz DEEPMAX X(neki)?

Burazer mi je iskusan tragac, slusajuci njega dobro sam se zagrejao da pocnem i ja da se bavim ovim "hobijem". Ja bi u pocetku trebao da budem vise sponzor tako sto cu kupiti najbolji metal detektor po mogucstvu za sto siru namenu sto znaci i da trazi sitne novcice i dublje krupnije nalaze u zavisnosti od sonde koja se koristi. E sad zanima me da li je pametno i vredno kupiti metal detektor kao sto su GPX-5000 ili DEEPMAX X5 koji kako tvrde moze da otkriva izuzetno duboke i sitne mete (u zavisnosti od sonde koja se koristi)? Da li je neko imao iskustva sa ovim detektorima? Hvala
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 03.03.2011, 16:30
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Pozdrav Dejane.Ako si resio kupiti pravu masinu za traganje to bi bio GPX 5000 sa kombinacijom standardne i jedne vece sonde.Koriste se u Sremskim ravnicama i daju extra relutate po pretrazenim terenima,ima ih i u drugim mestima.Malo su ne zgrapni za rad radi opreme koja ide uz njih zato nisu bas preporucljivi za velike strmine,terene zarasle zbunjem itd.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 03.03.2011, 16:45
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav takodje. Po specifikaciji vidim da je tezak oko 2,4kg bez sonde sto je za skoro i 1 kg vise od E-TRAC sto mi je bila prva opcija da uzmem ali ako je taj aparat toliko bolji kao sto cena kaze ne zalim da se mucim sa jednim kilogramom vise. Da li imas podatak da neko koristi DEEPMAX X5 ili X6 i kakvi su im rezultati? U tabeli koja ide sa uputstvom za koriscenje pise da otkriva novcic od 1,3cm na oko 34cm sa 35cm DD sondom da li je to realno ili jos jedna marketinska varka? Nigde nisam video slicnu tabelu za GPX-5000 pa sam se u pocetku zalepio sa deepmaxa...
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 04.03.2011, 03:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
U specifikaciji Deepmax-a X6 stoji da kanister za gorivo od 20l hvata na 3m...ili ce biti jos koji cm vise . Sve je to mjereno u vazduhu a kada sondu okrenes prema zemlji stices dojam da se zemlja okrenula jer se onda stvari mijenjaju opasno i nnemaju nikakve veze sa mjerenjima u vazduhu (ala sastavih ovu recenicu, svaka mi cast )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 04.03.2011, 12:43
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
licno bih se pre odlucio za minelaba,
ali da znas da su to aparati poprilicno komplikovani i traze iskustvo, znanje, strpljenje i dubok dzep korisnika istog...
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 04.03.2011, 13:05
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
U specifikaciji Deepmax-a X6 stoji da kanister za gorivo od 20l hvata na 3m...ili ce biti jos koji cm vise . Sve je to mjereno u vazduhu a kada sondu okrenes prema zemlji stices dojam da se zemlja okrenula jer se onda stvari mijenjaju opasno i nnemaju nikakve veze sa mjerenjima u vazduhu (ala sastavih ovu recenicu, svaka mi cast )
Hehehe recenica je prava. Zato sam i pokreno ovu temu jer citajuci po forumima, sajtovima i gledajuci klipove sa youtube dovodi me do toga da sumnjam u sve sto vidim i procitam u prvi mah. Pokusavam da skontam sta mi je najbolje da kupim kad vec hocu da dam toliki novac...
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 04.03.2011, 13:13
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
licno bih se pre odlucio za minelaba,
ali da znas da su to aparati poprilicno komplikovani i traze iskustvo, znanje, strpljenje i dubok dzep korisnika istog...
Slazem se sa tobom. Kao sto rekoh necu biti potpuno sam u ovoj prici, planiram da uz burazera koji ima 15to godisnje iskustvo u ovom poslu naucim sto vise je moguce i savladam aparat vremenom. Nisam ni mislio da ako kupim aparat da ce on sam ko na traci poceti da izbacuje rimske novcice.
Ovo mi nije jedini posao tako sve sto nadjem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx

Promijenjeno od Vumi (04.03.2011 u 15:36 sati)
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 04.03.2011, 15:36
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Dejane, zamolio bih te da ovakve stvari ne pominjes na forumu - hvala unaprijed.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 04.03.2011, 17:36
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
karadjordje....a karai_i.....
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 05.03.2011, 00:06
Dejan
Gost
 
prilozi: n/a
Ok, nisam jos upoznat sa svim pravilima...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Neki novcic ArchNosferatu Novac 1 18.10.2010 00:02
Testiranje LORENZ DEEP MAX 3 kratki Testiranje detektora 0 20.09.2006 10:41
Lorenz Deepmax X3 kratki Vrste i namjena 2 05.08.2006 10:31


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!