Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Antika
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Antika Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 19.09.2012, 00:00
Kele78
Gost
 
prilozi: n/a
i ovakvim detaljnim ciscenjem i jos boljim ,majstori pripremaju Sestercije za patiniranje..dodaju mu slova i slicno
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 19.09.2012, 00:04
miki13
Gost
 
prilozi: n/a
fhgf

Po slici 99% da je dobar u ruci bi bio sigurniji .
Slova i jos par detalja ukazuju na ispravnost otkovano onovremeno.
Nemoj da uzimas zdravo za gotovo sta ti pojedini kazu ovde na forumu , mnogi od njih neznaju ni polovinu vladara a o drugim stvarima da i ne pisem.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 19.09.2012, 00:08
Ballaios
Gost
 
prilozi: n/a
Bronza! Original, taj tip novca je kovan u veoma kvalitetnoj leguri i najčešće baš ti primjerci (sa vojnim logorom) su najbolje očuvani iz te epohe kraja IV vijeka. Budi bez brige. Još jedan razlog da se ne sekiraš je taj da je taj tip novca na tržištu prilično jeftin, tako da se ne isplati falsifikovati ga. Što bi naš narod rekao "skuplja pita od tepsije"!
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 19.09.2012, 00:11
miki13
Gost
 
prilozi: n/a
yge

Opet nepoznanica falsiraju i te komade ne bas taj tip, i to kod nas u centralnoj srbiji ima 4 ili 5vrste probacu da pronadjem slike .
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 19.09.2012, 00:47
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od Kele78 Prikažite prilog
Vumi cesto se desava da se pronadje folis sa jako tankom patinom obicno na terenima gde je zemljiste cistije i(kiselo) meni licno se desavalo da bas ovakve Constantine 4-5 stoljece.on ima jako tanku patinu i ako se drzi malo duze u vodi i prilikom ciscenja hoce cela da spadne.A ako je doticni limundovac uzeo neko jace sredstvo ishod ovakav
Kele prijatelju, vjeruj mi na rijec, nasao sam i ja par folisa u svojoj karijeri. Ovdje se ja samo pitam o kojem materijalu se radi posto se na osnovu slike to ne moze odrediti, ja bar ne mogu.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 19.09.2012, 01:05
Kele78
Gost
 
prilozi: n/a
bronza

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Kele prijatelju, vjeruj mi na rijec, nasao sam i ja par folisa u svojoj karijeri. Ovdje se ja samo pitam o kojem materijalu se radi posto se na osnovu slike to ne moze odrediti, ja bar ne mogu.
ma ok je nemislim ja to ..ja sam npr.nalazio komade iste ovakve kojima nije bilo potrebno nikakvo ciscenje bez i miligrama patine na njima ZUTI KO DUKAT ..nisam strucan za materjale ali predpostavljam da se radi o malo kvalitetnijoj leguri bronze vise % .Npr jednom je glava bila ovakve boje verovatno izlizana dok je svuda okolo bilo fine tanke patine..ko ce ga znati
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!