Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #61  
Staro 15.06.2009, 18:55
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 63
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Možda je Susak riječni pješćani nanos, kod nas se ta pojava zove sprud, a izražena je na ušću manje rijeke u veću.
odgoovorite sa citatom
  #62  
Staro 15.06.2009, 20:51
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Pa naravno Enigma, šta se ljutiš?! Pogledaj kartu. Rijeka Zrmanja kod Suska ulijevala se u rijeku Po... Živio...
odgoovorite sa citatom
  #63  
Staro 15.06.2009, 22:09
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Dali je dunav menjao tok za zadnjih 2000 godina?
odgoovorite sa citatom
  #64  
Staro 15.06.2009, 23:38
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Cezar Veliki...
...ne znam da li je Dunav baš zadnjih 2000 godina mijenjao tok, ali sam siguran da je bio puno puno veći i da je jednom godišnje tekao uzvodno. Imam dokaze u Deliblatskoj Pješčari, kod Đakova, u samom koritu Dunava i naravno, u Ilijadi. Kada dođe na red pisat ću i o ovome fenomenu, iako sam već opisao u knjizi...
odgoovorite sa citatom
  #65  
Staro 15.06.2009, 23:39
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Cezar Veliki...

...ne znam da li je Dunav baš zadnjih 2000 godina mijenjao tok, ali sam siguran da je bio puno puno veći i da je jednom godišnje tekao uzvodno. Imam dokaze u Deliblatskoj Pješčari, kod Đakova, u samom koritu Dunava i naravno, u Ilijadi. Kada dođe na red pisat ću i o ovome fenomenu, iako sam već opisao u knjizi...
odgoovorite sa citatom
  #66  
Staro 16.06.2009, 00:45
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 63
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Grga Prikažite prilog
Pa naravno Enigma, šta se ljutiš?! Pogledaj kartu. Rijeka Zrmanja kod Suska ulijevala se u rijeku Po... Živio...
Kujac se ljutim, ti iz vedra neba pa u rebra, rođo radi se o boli, a ne o ljutnji.
odgoovorite sa citatom
  #67  
Staro 16.06.2009, 10:48
Korisnička slika od popimperia
popimperia popimperia je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 13.09.2007
prilozi: 415
Zahvaljivao se: 165
Dobio je 8 zahvalnice(a/u) za 8 priloga
Pa ko još može poverovati da se pre 3000 god u vreme trojanskih ratova što je relativno kratak period da su se rijeka Po i Zrmanja sastajale,smešno.Možda u nekom mnogo ranijem periodu,ali pre 3000 god po vama nije ni bilo Jadrana?I da je pre 300 god bio 200 metara niži i to mi je smešno.Moguće su visinske oscilacije i u plusu i u minusu ali u mnogo mnogo većem periodu.A sa takvim činjenicama možeš Grga pokušati ubediti mene ili neke na ovom forumu,ali ozbiljne znanstvene krugove nikada.Navlačenje činjenica na svoj mlin nije ok.Primer Grga spominje stari naziv Kulpha i kaže to je sigurno reka Kupa,pa kakve to ima veze.Pogledajte mape od 300 god pa starije i videćete da se rijeka Kupa ni tada nije tako zvala.Pa spominje Sisak kao reč iz Egipatske mitologije a znamo da je nastala od Siscie kojoj su rimljani dali ime,ali da ne bih bio samo protiv teze mnoge stvari su interesantne,ali mislim da je Troja tamo gde se ubedimo da je.Evo ja mislim da je u Zemunu na ušću Dunava i Save
odgoovorite sa citatom
  #68  
Staro 16.06.2009, 17:54
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
''popimperia'' ...
...jesi li pročitao ovu temu o Troji od prve stranice? Nije Kulpha već Kupha, niže more nije bilo prije 300 već 3000 godina, trojanski ratovi nisu bili prije 3000 godina već po Homeru ''nešto'' ranije. Ja samo pokušavam pronaći okoliš kojega opisuje Homer. Slično misli i Milutin Jaćimović iz Aranđelovca kojeg nikako ne mogu ''pronaći''. Rekli su mi da je filozof i istoričar i da radi u jednom od ministarstava u vladi Srbije... Molio bi te da čitaš pažljivije. Nisu ovo moje izmišljotine već zapisi ''eminentnih stručnjaka'', koji su također ostali zatečeni nalazima. Pazi samo ovaj podatak: 50 metera u dubini mora pronašli su spilju sa stalagmitima i stalaktitima, ako ti ovaj podatak nešto govori. Imam još puno autentične foto dokumentacije pa (ako dođe na red) onda sipaj kritike...Pozdrav ti s Kvarnera...
odgoovorite sa citatom
  #69  
Staro 17.06.2009, 10:35
Korisnička slika od popimperia
popimperia popimperia je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 13.09.2007
prilozi: 415
Zahvaljivao se: 165
Dobio je 8 zahvalnice(a/u) za 8 priloga
Grga ja sam rekao da se Kupa ni prije 300 god nije tako zvala a samim tim nije ni ranije,to se vidi na mapama,a ja se slažem da su oscilacije mora bile velike,ali ne u tako malom periodu kao sto je 3000 godina da budu oscilacije mora po 100-200 metara,a što se tiče stalagmita i stalaktita ni oni ne nastaju brzo,već trebaju proci stotine hiljada godina da bi nastali i to nije dokaz da je u vreme trojanskih ratova more bilo niže toliko da su se i one dve reke sastajale(opet vjerujem da jesu ali mnogo mnogo ranije),i samo da kažem da sam pažljivo pročitao sve od početka,a pošto izgleda ne valja ništa osporavati ja se po ovoj temi neću više javljati ,pozdrav i tebi lepi moj i najiskrenije želim ti da budeš u pravu i da se Troja smesti u naše krajeve,pozz
odgoovorite sa citatom
  #70  
Staro 17.06.2009, 18:42
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Popimperia...
...ja bi ipak volio da se ponekad javiš svejedno...Još draže bi mi bilo da sam u pravu i da smo, po mojoj teoriji, samo teoriji, obojica potomci starih Trojanaca. Možda pomogne i tvoj poneki savjet. Usput, ne ljutim se na tebe ni malo i osobno sam od administratora ovog foruma tražio da ga ostavi otvorenog za sve čitatelje i komentare. Samo tuci kritike, ali i savjete... Nisam još ni došao do ''dokaza'' o nivou morske vode, ali neke detalje ću samo napomenuti. Pazi, ako godišnje (po nekim proračunima ''stručnjaka'') more naraste tri milimetra, za 1000 godina je tri metra, za 3000 god. devet metera...Ali, npr. litra vode na površini od pola metra vidi se dobro, dok na površini deset metera, hm, a tek na jos većoj... Želim ti ustvari reći da se nekada, nivo mora, dok je bilo niži, morao brže popunjavati. razmisli šta želim reći. Pozdravljam opet i ja tebe sa Kvarnera...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!