Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Garrett
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Garrett Svi garrettovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 18.01.2009, 11:49
morsiani morsiani je offline
Novi korisnik
 
Registriran : 20.12.2008
mjesto: Lendava, Slovenia
prilozi: 9
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Nešto o detektoru Garrett GTI 2500

Imam detektor Garrett GTI 2500 odprilike pola godine.Napisati ću nešto o njemu da se razumije sam aparat i kako funkcionira.

Taj detektor ima sve što zahtjeva korisnik i što očekuje od njega.Pri radu nudi potrebne informacije o nađenom predmetu,prije početka iskopavanja.Aparat ima mikroprocesor sa DSP tehnologijom (Digital Signal Processing),putem koje se svrstava u brze i precizne Imaging detektore.
Šta je to DSP tehnologija ?
Kao što samo ime kaže,digitalni procesori (DSP) vrše obradu digitalnih signala koji mogu biti različitog porijekla: govor,tekst,slike,al i i jednostavniji kao što su temperatura,brzina,p ozicija itd. U našem primjeru za detektor je veoma važna pozicija metalnog predmeta,koji tražimo.Pošto kompjuter koji vrši obradu signala "ne razumije" analogne vrijednosti,potrebno je iste pretvoriti u njemu prihvatljiv "jezik".Kada se složimo sa time da nam nisu važne sve vrijednosti,već samo određene,unaprijed dogovoren broj nivoa analognog signala,dolazimo do digitaliziranja analognog signala.Tako "preveden" analogni signal je "razumljiv" za kompjuter.Ulogu prevodioca ima nap. mikrofon koji pretvara energiju zvučnih valova u električne,električn i signali se zatim digitaliziraju pomoću konvertora i kao takvi predaju kompjuteru.Toliko o DSP tehnologiji.

Karakteristike detektora Garrett GTI 2500:

LCD-ekran prilikom traženja prikazuje približnu veličinu,dubinu i električnu provodljivost nađenog predmeta (nap. željeza,zlata,srebra ..)
Aparat ima pet programa diskriminacije,ima i dodatnu mogućnost programiranja.
"ALL metal system" za postizanje maksimalnih dubina.
Filtriranje metalnih predmeta na površini zemlje,moguće podešavanje i dubine filtriranja.
Osvijetljen ekran za noćno traženje.
Govorni procesor pomaže pri traženju i programiranju.

Značaj tipki za upotrebu na ekranu:

POWER/HOLD TO RESET-uključuje i izključuje aparat.Ako se drži pritisnuto 6 sekundi,aparat se vrača nazad na "tvorničko podešavanje" (FS)
ALL METAL-uključi sistem dubokog traženja.Ako se tipka pritisne i drži 3 sekunde,aktivira se filter za brzopovršinsko traženje (FAST TRACK)
DISCRIMINATE-prebaci na predprogramirani ali i od strane korisnika programirani Disc-traženi sistem(filtriranja neželjenih predmeta) i prije upotrebljeni traženi sistem.
MENU/SCROLL-ulaz u meni,prebaci najprije na segmente menija,da bi se mogle napraviti promjene napr. uključivanje/izključivanje.Savjet ! u sistemu menija ALL Metal i Discriminate su moguće različite promjene.
ACCEPT/TREJECT-uključivanje ili izključivanje(preko tipki+ili-) provodljivost/signalnih blokova u svim Disc sistemima.
TREASURE TALK (TT)-govorne informacije(u engleskom) o broju provodljivosti/dubini/veličina nađenog predmeta i o statusu izabranog traženja.
TREASURE IMAGING (TI) (PINPOINT)-ako pritisnete i držite na tipku aktivirate"digitaliz irane informacije na ekranu o vjerojatnoj veličini i dubini nađenog predmeta".Svjetsko jedinstveni informaciski sistem prebaci na "Pinpoint"(Non-Motion/Exaktortung) (precizno određivanje predmeta u zemlji)
OPERATE-prebaci aparat na prebacivanje programa u modus (pripravljen za traženje)
TIPKE +/- -stupanjske promjene nap. uključivanje/izključivanje u segmentu menija i Disc-programiranja

Prilog:






Toliko za sada o samom detektoru.
O testiranju detektora na terenu u narednom prilogu !
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.01.2009, 17:18
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
bravo!!! prvi si profesionalno i prosto objasnijo gareta da mislim dace svako razumeti
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 18.01.2009, 18:48
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
E sad je red na tebe Rade da objasnis svog Garretta 250
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 18.01.2009, 21:23
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
E sad je red na tebe Rade da objasnis svog Garretta 250
E taj 250 je promenuo vlasnika.Inace imam jos par komada drugih marki pa kad se dokazu na terenu " cuce se"
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 18.01.2009, 22:27
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od rade-bec1 Prikažite prilog
E taj 250 je promenuo vlasnika.Inace imam jos par komada drugih marki pa kad se dokazu na terenu " cuce se"
ajde ajde rade ,koji su?
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 18.01.2009, 22:32
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
ajde ajde rade ,koji su?
Pa ako je po redu dase objasnjava rad detektora-aa onda je vumi prvi.On poseduje vrhunske detektore a imaih dosta
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 18.01.2009, 22:34
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Inace ja detektor otudjim od sebe tek kad se dokaze, kada to ljudi vide i bukvalno mi ga otmu iz ruku. Inace nereklamiram nijedan MD
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 18.01.2009, 23:02
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od rade-bec1 Prikažite prilog
Inace ja detektor otudjim od sebe tek kad se dokaze, kada to ljudi vide i bukvalno mi ga otmu iz ruku. Inace nereklamiram nijedan MD
a boga mi mislim da su se dokazali kako treba bar do sada a verujem i u buduce......
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 18.01.2009, 23:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Mislim da ce rade postati prvi prodavac detektora u Srbiji ...a sad da ne kvarimo temu, necemo se vise zezati
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 19.01.2009, 00:01
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Mislim da ce rade postati prvi prodavac detektora u Srbiji ...a sad da ne kvarimo temu, necemo se vise zezati
Ok. Sad ozbiljno, nemam nameru dase bavim tim sportom
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
garrett gti 2500 banebeograd Testiranje detektora 11 22.09.2010 23:05
Garrett.... adrijano Vrste i namjena 12 14.06.2009 22:34
sta mislite o ovom detektoru??? Ahil Testiranje detektora 62 03.12.2007 22:08
Gti 2500 bokiii Vrste i namjena 4 03.06.2006 10:05
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!