Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Praistorija
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Praistorija Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 27.02.2010, 10:25
alex72
Gost
 
prilozi: n/a
Druze Zeljketa nemoj da obmanjujes svetsku javnost sa spektakularnim otkricima Fotoshopa ;-) isto tako si provaljen za datum jer je doticni gospodin istoga dana 25.02 boravio u Sarajevu i odrzavao prezentaciju pred pet stotine posetilaca http://www.piramidasunca.ba/ba/index...sjetilaca.html. :-))
A sto se piramida tice Zeljketa one nisu bujna masta one postoje, samo ti trebaju 3D naocare kao za film Avatar pa ces ih videti. Hocu reci tokom prezentacije u sali ;-)
Verujem da ima dosta lokaliteta na teritoriji Visokog iz praistorije, rima itd... AliPrica sa piramidom nema smisla. Ako krenemo da ogolimo bilo koje brdo i skinemo zemlju sa nje naicicemo na iste kamene naslage kao i tamo, ali nema veze. Iako ona stvarno ne postoji Osmanagic i grad Visoko dobro zaradjuju na tom brdu. Bilo kako bilo ****s Bosnu koja piramide nema, tako da sada bez njae i ne moze. Pozdrav svima asov u ruke i na kopanje.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 27.02.2010, 11:43
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.493
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Druze Aleks72,ja sam nesto slabo razumio sta je pisac htio da kaze(vjerovatno zato sto sam slabo spavao,ne treba jesti suho meso kasno navece).Mene interesuje da li ti vjerujes da postoje piramide u Bosni ,ili ne?????
Izgleda da cu morati biti malo jasniji;ovu ,za mene,smijesnu fotografiju sam pronasao na internetu,a popratni tekst sam ja dopisao.To sto sam postavio temu u forumu zanimljivosti(praist orija)trebalo je da bude dio sale.
E sad,moje misljenje je da piramide NE POSTOJE.Zasto?Prvo mi je bilo nejasno da je gospodin Osmanagic ,na samom pocetku, najavio da ce se otkopavanja vrsiti 5 godina???Kako neko unaprijed moze to da kaze bez ikakvih pocetnih rezultata????
Ja sam,u principu,prakticar,a ne teoreticar,ili egzibicionista....ni je,nije egzibicionista,sen zacionalista.Ja sam bio na "piramidi" i vidio ono sto je otkopano prve godine.Vidio sam kamene ploce ,nepravilno ispucane i pod razlicitim uglovima.Pukotine su bile popunjene drugacijom,finijom, strukturom materijala,navodno ljepilom.Za mene su te ploce sedimenti koji su nastali na dnu mora ,ili tako nesto.Uzdizanjem terena ,ili nekim drugim tektonskim poremecajem,su ti sedimenti nepravilno ispucali.Kise ,koje su poslije padale,su otapale materijal i cijedile se sa tih kameni naslaga na najlogicniji nacin...kroz pukotine nastale prilikom pucanja.Tom prilikom su se na zidovima pukotina formirale te finije naslage kalcijumovih soli...nesto slicno stalaktitima i stalagmitima.Vremeno m su se pukotine potpumo zatvorile tim materijalom.Kakvo ljepilo,kakvi bakraci...Da se radi o piramidama,graditelj i,koji bi nastojali da naprave piramidu pravilnih oblika,sa stranama okrenutim odredjenim stranama svijeta,bi sigurno pravili ploce pravilnih oblika,jer je to mnogo,mnogo lakse izvesti.Sa pravilnim blokovima je kudi-kamo lakse i jednostavnije praviti pravilnu strukturu.
Onda jos alat....kako napraviti tako nesto monumentalno sa drvenim stapovima-nigdje ni pomena o nekom alatu...bar mjesalicu za beton da su nasli.
Ono jest da smo mi bosanci snalazljivi,ali....

p.s.
Aleks72,kad si sagledao film Avatar,trebao si skinuti 3d naocale...

Promijenjeno od zeljketa (27.02.2010 u 14:58 sati)
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 27.02.2010, 14:31
alex72
Gost
 
prilozi: n/a
Au, pobratime svako i najnepismeniji bi shvatio moje reci, zajebanciju na racun piramide i tvoje slike. Ne kazem da ti to jesi, daleko od toga ali procitaj pazljivije i shatices sta je pisac hteo da kaze! Uzgred film u 3D sali ne mozes gledati bez naocara, osim ako ne zelis da unistis vid i ne vidis nista tokom projekcije. Drugarski pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 23.05.2010, 08:47
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Još malo o toj temi.Neko bi ovo mogao povezati sa piramidama. Ja lično ne vjerujem da je u Bosni nađena piramida, ali ovi komadi kamenja su zanimljivi.Nađeni u okolini Srebrenika i postavljeni uz put Orašje - Tuzla u Srebreniku....
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg P3160175.jpg (106,6 KB, 35x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P3160176.jpg (95,2 KB, 25x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 23.05.2010, 12:38
gasser gasser je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.09.2006
mjesto: ,,,,,
Starost: 65
prilozi: 512
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 63 zahvalnice(a/u) za 29 priloga
Zeljketa čestitke na trudu i pronalasku originalnog photoshoop uratka. Tko god da je obradio ovu fotku, triba mu priznat odličan smisao za humor i odličan osjećaj za dizajn. Odgovor na pitanje o piramidama u Bosni, u našim uvjetima treba prvenstveno tražiti sa aspekta teološkog - dogmatskog pristupa, o čemu svjedoči dobar broj priloga na forumu. Kugle koje je postavio Pero68 su prirodnog porijekla. Posjedujem jednu od sličnih kugli, i na njoj ništa ljudskog nije.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 23.05.2010, 20:58
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Zanimljiva mi je samo igra prirode, kako je toliki kamen zaoblila.Vjerovatno da je u pitanju djelovanje vode.Ne djeluju mi kao neke recimo, odbrambene kugle.Cini mi se prevelike da bi se neko zezao sa tim i spustao ih na neprijatelja :-)
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 23.05.2010, 21:44
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Niti jedna poznata prirodna sila, odnosno proces na ovom našem planetu nije mogao oblikovati ove kugle, naračito ne Gaserovu, koja je izvađena iz žive sedimentne stijene. Ako jest, onda nam je kompletna znanost u ku_rcu, poput one prevaziđene Darvinove teorije s kojom još uvijek budućoj intelektualnoj eliti ispiru mozak. Dobro je poznato da je naše poimanje matematike u kozmičkim razmjerima bezvrijedno.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 24.05.2010, 09:38
Korisnička slika od popimperia
popimperia popimperia je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 13.09.2007
prilozi: 415
Zahvaljivao se: 165
Dobio je 8 zahvalnice(a/u) za 8 priloga
I tako kad su naučnici otišli na piramidu mjeseca naišli su na kamene ostatke o kojima se pjeva u pjesmi :Zvjezda tjera mjeseca
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 24.05.2010, 20:41
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Zagoru ga zatjera ;-)
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 25.05.2010, 17:13
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Dečki, može samo jedna mala primjedba? Kao montažer repetitorskih anteni obišao sam skoro sva brda bivše Juge. Bio sam u Visokom i nekoliko sati šetao područjem o kome govorimo. Postavljam sam sebi, naravno i vama, pitanje koje se očito nameće:
Zašto nisam nigdje sreo ovakav kamen? Ljepše je poslagan nego što izgleda asvalt na mnogim našim cestama. Da je ovo djelo vodene mase sličnog pejzaža trebalo bi biti na mnogim mjestima, zar ne? Dajte mi makar jedan sličan snimak i uvjerite me da ''piramidalni'' kompleks u Visokom nije djelo ljudskih ruku...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Otkrice kod Bele Palanke x_lav Priče...legende...itd 12 11.09.2007 01:54
Otkrice u Pirotu Stef74 Zanimljivosti 1 02.09.2007 19:35
Otkrice u kanalu x_lav Zanimljivosti 0 07.12.2005 04:33
Novo otkrice u Peruu Vumi Zanimljivosti 0 19.08.2004 00:56
Otkrice vijeka u Egiptu Vumi Zanimljivosti 0 12.06.2004 02:57


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!