Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 24.03.2012, 01:42
NenadM
Gost
 
prilozi: n/a
E zato kod tebe pise "neumorni tragac" Sutra kupujem pljosku.
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 24.03.2012, 01:46
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Jeste more, neumorni, omatoreli hebivetar. To neumorni mi je Vumi kumovao
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 24.03.2012, 02:02
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Mi se nocu skupimo po nekoliko i u njivu na razmak od 2 metra... cistimo od viska metala njive da bolje radjaju
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 24.03.2012, 02:12
NenadM
Gost
 
prilozi: n/a
Drzavni vrh definitvno treba da vas dodatno stimulise i nagradi. Niste ni svesni koliko to znaci za poljoprivrednike, jer skoro pa i ne moraju da oru
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 24.03.2012, 02:39
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Sve ima svoje prednosti... Kao što neko reče, i inače mi se dešava da se sa detektorom osećam kao kriminalac, a još i noću, kada se rade "sumnjive radnje"...
Išao sam i noću i danju... Noću vam treba i lampa, ili kakvo malo svetlo, ali paleći ga samo privlačite pažnju, dosta je nezgodno, a kao što avgust reče danju na hrpici lako pronađete predmet...
Dan je ipak dan, i najbolje je naći teren u nekoj vuko.ebini i onda lepo i na miru... Što se maskirnih tiče,... nabavio sam i ja maskirne pantalone... kada se isprljate od zemlje na njima se toliko i ne vidi,... a kada vas vide u njima, a imam i extra maskirnu torbu za detektor u koju može i puška da stane, gledaju vas ipak sa podozrenjem...

Desila mi se i simpatična situacija...
Dok je Dunav bio nizak uspeo sam da odvojim u toku dana neka 2 sata... Skoknem do "kameničkog parka" i uz dunav, laganica... Nađem naravno čaure, zrna i kojekakvu municiju. U nekom momentu vidim prilazi mi stariji gospodin, tj. naciljao me, i kada je došao do mene pita: "Kolega?"...
Rekoh: "Ma ne, ja to iz hobija kada uhvatim malo slobodnog vremena, pa izađem na vazduh da prošetam, a i nikad se ne zna šta ću da nađem..." i pokažem mu metkić kompletan što sam pronašao... ispostavi se da je od tetejca, i tu krene priča...
Gospodin je policajac u penziji, voli čovek da šeta, prirodu i lov.
Malo kasnije prilaze još dvojica i u glas "Kolega?"
Mislili su zbog crnog kačketa,... maskirne torbe za detektor,... i da tu tražim neeksplodirana ubojna sredstva...
ajd´
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 24.03.2012, 03:39
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Meni su glavni problem kvalitetni tereni zagađeni minsko-eksplozivnim sredstvima, ne pamtim kada sam zadnji put mlatarao detektorom po njivama. Ljude rijetko sretnem, tek poneku lisicu, zmijurinu, srnu, divlje prase, a u zadnje vrijeme i vuka. Pogledamo se, ne diramo se i svak ode svojim putem. Važno je uživati i srasti s prirodom, a nalazi su manje važni, ali uvijek se nabasa na nešto kvalitetno u vukoebini. Nalazi su malobrojni ali u odličnoj kvaliteti, osim toga malo je ebenog smeća pa detektor možeš nabrijati do daske.
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 24.03.2012, 09:01
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Kada vidim da mi neko prilazi na njivi preventivno stavim asov preko ramena (taman da razmisli da li mu se isplati fizicki obracun). Nikada ne gazim posejano, a pogotovo ako nesto nikne. Detelinu retko i jedino zimi, posle kopanja vratim busen na svoje mesto da se ne primeti, kao u vojsci kad smo vezbali postavljanje mine. Ako me teraju(a to je bilo dva puta do sada) izvinim se i odmah napustim teren. Nocu radim samo kad je zbog mesta danju nemoguce, i ako idem vise od 5 noci zaredom primetio sam da se toliko iscrpim da je to neverovatno, trazim maksimalno po mraku 3 sata jer posle gubim koncetraciju i ne radim kako treba. A mogu da zamislim koliko preskocim samo.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!