Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 03.11.2006, 09:00
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
slike su ti super , ipak ja mislim da je veoma korisno napraviti taj kurs ronjenja za sve one koji misle ici sa opremom i na vecim dubinama , ronio sam i ja sa maskom i cevcicom ali nije to to ...
pored toga u vodama vrebaju razne opasnosti kako prirodne tako i neprirodne . a stotinak eura nije uopste puno kada se uzme fantastican dozivljaj u obzir...
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 03.11.2006, 09:06
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Naravno ,ta dva nacina ronjenja se razlikuju ko nebo i zemlja.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 03.11.2006, 09:11
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
ma da covece , ostajao sam pod vodom dok ne poplavim zbog manjka vazduha ... pa onda izronis i opet uronis ... i nakon 30 minuta kada izadjes iz vode izgledas kao mrtvak
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 03.11.2006, 14:32
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Kad sam bio mali, jako mali, ponekad sam sanjao kako letim. To su bili toliko uzbudljivi snovi da su mi se urezali u "reljefno" sjećanje, sve do u pojedinosti. Danas se s nostalgijom, i s uzdahom za prohujalim vremenima bezbrižnog djetinjstva, sjećam svoje mladosti i tih predivnih snova! Oni mi se nikad nisu ostvarili, no u javi sam doživio nešto vrlo slično letenju. Postavši ronilac otkrio sam jedan predivan svijet velikoga plavetnila. Ono što me u ronjenju osobito ushićuje jest postizanje bestežinskog stanja. Lebdit u vodi, postići neutralnu plovnost, je gotovo isto kao letiti, a to je, vjerujte mi, BOŽANSKI OSJEĆAJ!
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 03.11.2006, 16:01
dwarf
Gost
 
prilozi: n/a
Terminus, to je pravi izraz, BOZANSKI OSECAJ, lebdenje i bestezinsko stanje!!!
Nije problem roniti dublje od 20m, mada nemojte slusati idiote koji pricaju o ronjenju na vazduh na 100m. To su kreteni zbog kojih se gine. Mi smo se na Visu spustili na 60m, ali u mom klubu su ljudi koji drze rekorde ove zemlje, u maltene svim disciplinama, pokupili smo sva prva mesta na skoro svim takmicenjima u Srbiji(a i sire), a ronjenja smo radili uz maksimalnu opreznost, u grupi, samo jednom. Sve ostalo je bilo do 40tak m. Maksimalna sigurnost, maksimalna bezbednost, maksimalno utrenirani ljudi, vodja ronjenja lokalac sa maksimalnim poznavanjem terena i dubine i sve to samo za jedan zaron na 60m sa vazduhom. Ponavljam, idioti i uspaljeni kreteni pricaju o vecim dubinama. Moguce je, ali je pogibeljno i uglavnom uzaludno, jer je sve interesantno prosecnom roniocu uglavnom plice. Kursevi su potrebni, jer tek tada covek shvati sta je ronjenje. Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 04.11.2006, 04:31
dwarf
Gost
 
prilozi: n/a
Vis

evo jos, sorry, ako koju ponovim.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg P1010006a.JPG (64,9 KB, 10x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010007a.JPG (66,0 KB, 7x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010009a.JPG (60,8 KB, 6x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010010a.JPG (53,6 KB, 9x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010011a.JPG (59,8 KB, 9x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010012a.JPG (79,3 KB, 9x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010013a.JPG (48,0 KB, 6x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 04.11.2006, 15:22
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Dwarf, s obzirom na boju ronilačkih boca očito ste ronili na nitrox.
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 04.11.2006, 19:00
dwarf
Gost
 
prilozi: n/a
Terminus, nismo ronili na nitrox, vec na najobicniji vazduh. Boce su bile od 12,15 i 18l, a boja potice samo od mrezice koja je bila oko boce. Na prvoj strani, prilog 6, na slici sam ja sa 18icom sivom na ledjima. Vazduh 200tinak bari i to je to. Imam jos gomilu fotki, ako zeli ekipa sa foruma, saljem jos.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!