Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 02.11.2006, 20:58
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od saban
Evo imam i ja par pitanja:
Koliko kosta kompletna oprema za ronjenje?
Gde je moguce zavrsiti kurs ronjenja u srbiji?
ima nekoliko klubova u beogradu, jedan je na tasmajdanu , jedan u sportskom centru vracar, mislim da ih ima jos potrazi na netu...
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 02.11.2006, 21:52
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
U Hrvatskoj ima puno ronilačkih klubova čiji instruktori organiziraju škole ronjenja, uglavnom po CMAS-u. Škola ronjenja za prvu zvjezdicu po CMAS-u traje oko 7 dana. Sastoji se od teoretske i praktične nastave. Škola (tečaj) košta oko 1000 kuna (nešto manje od 150 eura), a onaj tko ju s uspjehom položi može rekreativno roniti organizirano, dakle u skupini i s voditeljem, do 20 m dubine. Mislim da je nužno imati i uredan liječnički pregled. Inače, u Hrvatskoj je zakonom dozvoljeno rekreativno roniti do 40 m dubine, a za ronjenje do te dubine je nužno položiti ispit za drugu zvjezdicu po CMAS-u. Članstvo u nekom klubu je 100 kuna, a time se dobiva na raspolaganje boca, kompenzator plovnosti i regulator, te logistička potpora (punjenje ronilačke boce, organiziran izlet s brodom i uz vodstvo). Dakle, nužno je imati samo ronilačko odijelo, pojas s olovom, masku i peraje ( a svakako je dobro imati i podvodno računalo, npr. Aladina, ili barem ronilački sat, kompas, dubinomjer i svakako ronilački nož). Klub, čiji sam ja član, veoma je aktivan i organizira mnogobrojne zarone i to preko cijele godine: rekreativne zarone, ekološke akcije, natjecanja. Vrlo često rekreativnim roniocima ukaže se prigoda da sudjeluju i u podvodnim arheološkim istraživanjima. Zapravo, u posljednjih nekoliko godina rekreativni ronioci stoje na raspolaganju podvodnim arheolozima. Mislim da je to okay.
Ovo sam napisao kako bi oni koji se odluče pohađati školu ronjenja u Srbiji stekli dojam što ih sve čeka. Pretpostavljam da je i tamo slična situacija, ukoliko je škola organizirana po CMAS-u, jer je riječ o međunarodnim kriterijima.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 02.11.2006, 22:39
saban
Gost
 
prilozi: n/a
Terminus i Bane Hvala Moracu da se raspitam ima li nesto u Novom sadu pa da dobijem tu jednu zvezdicu....
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 02.11.2006, 23:04
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Mozete roniti i bez tih zvezdica a i mnogo je jeftinije ,naravno na manjim dubinama . Za to vam je potrebno: 30-50 eura za solidnu masku,10-20za cevcicu za vazduh (sa ventilom)i ako hocete da slikate jos minimum 6 eura za aparat koji sam ja koristio (idiot kupljen u Grckoj)
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 03.11.2006, 02:14
bokiii
Gost
 
prilozi: n/a
fine slike...
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 03.11.2006, 04:26
dwarf
Gost
 
prilozi: n/a
Terminus,
sve sto si napisao je tako, molim clanove foruma, koji ovo citaju, da Terminusovo pismo procitaju par puta ako zele da rone u Hrvatskoj! Bio si u pravu i za procenu cena za Srbiju - otprilike tako stoje kursevi. Jedino sto cu dodati je da vise nikada - dok sam ziv necu otici u Crnu Goru. Molim da se niko ne uvredi, ali prilikom bezveznog ronjenja na dah, jako jako jako blizu obale, prevrcuci kamenje, naisao sam neeksplodiranu rucnu bombu. Bila je nova, dakle ne antikvitet, nego posledica cojstva i junastva u lovu ribe!!! Posto pisem ovo, nije eksplodirala pred mojim nosom, ali verujte mi da su to bili dugackih par sekundi. Svako ko tvrdi da je hrabar, i da ga nista ne plasi (kao ja do tada) moze slobodno da se ubrise. Brojao sam do 3, pa do 4 pa do 5, izasao sam napolje, i do kraja letovanja vise nisam usao u vodu. Da ne pricam kako je dno opustoseno, kako je ronjenje pod uticajem malog broja ljudi, kako se pod maskom "organizacije" svasta radi itditditd Odvratno! U Hrvatskoj (ja sam iz Srbije) nas Klub nastupa vec tri godine na takmicenjima (Vis, Medulin, ..) Ovoga puta smo isli kao turisti, opustena varijanta, porodicna, i proveli se bogovski. Organizacija ronjenja, lokaliteti, i sve ostalo je bilo savrseno. Ko ide neka ponese fotoaparat sa kucistem. Ako zelite, imam gomilu fotki, stavljacu ih po par komada. Naravno, necu nikoga reklamirati, mada mi je zao, jer bih svima preporucio organizatora na Visu, kod koga smo bili. Za neiskusne, organizuje do 20m, uz pratnju, itditditd
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 03.11.2006, 04:57
dwarf
Gost
 
prilozi: n/a
Evo jos par fotki, nadam se da nisam dosadan?
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg P1010005a.JPG (82,0 KB, 10x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010026a.JPG (47,8 KB, 10x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010063-1a.JPG (81,8 KB, 10x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010064-1a.JPG (84,8 KB, 12x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010065a.JPG (81,9 KB, 11x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010067a.JPG (61,9 KB, 8x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010088a.JPG (67,9 KB, 10x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P8230038a.JPG (49,1 KB, 9x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010120-1a.JPG (72,7 KB, 12x prikazano)
Tip dokumenta: jpg P1010124-1a.JPG (53,1 KB, 10x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 03.11.2006, 04:59
dwarf
Gost
 
prilozi: n/a
Postoji ronilacki klub u Zrenjaninu, koji takodje organizuje kurseve, ronjenja itd.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 03.11.2006, 05:57
saban
Gost
 
prilozi: n/a
E hvala dwarf i zrenjanin je blizu nego da li je jezivo roniti na vecoj dubini od 20m i da li ja npr kada odem na godisnji na moru mogu roniti bez trazenja nekih dozvola ili ipak moram traziti dozvolu ...
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 03.11.2006, 06:05
bokiii
Gost
 
prilozi: n/a
samo ih davaj
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!