Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 23.04.2012, 22:02
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
pa procitaj malo i napravi poredjenje medju masinama. detektori sa nizom frekv. su dublji a sa visom su osjetljiviji na sitne predmete.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 24.04.2012, 00:25
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miralem Prikažite prilog
pa procitaj malo i napravi poredjenje medju masinama. detektori sa nizom frekv. su dublji a sa visom su osjetljiviji na sitne predmete.
Koji bi detektor po tebi bio adekvatan za ovaj tren kod mene? Pitam čisto da uporedim mišljenja. Računaj da mi je budžet oko 300 eu.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 24.04.2012, 08:28
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
pa ispasce da se ja nesto pravim pametan a i sam nisam bas dugo u ovom hobiju. jedino sto ja dosadjujem,zapitkuje m,citam sve zive postove,stare i nove pa sam (valjda) nesto i skontao do sada .
mozda da se u ovu temu ukljuci poneki iskusniji kolega bilo bi bolje.
ima ljudi koji ti mogu nabaviti detektor,koji su promijenili 4,5 i vise masina do sada...moje misljenje je da bi neki Tessoro dobro legao,fisher 1260,1270 takodjer. racunaj da su ti fisheri vec stare masine i malo zaostaju za ovim novim aparatima.
mozda da jos malo sacekas i saberes koju paru pa da kupis dobar uredjaj.
Gold Max Power bi bio odlican ali on je oko 900 eura.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 24.04.2012, 08:50
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
@Marko,
bice ti taj ace250 sasvim ok za pocetak,
kasnije ako ti se ovaj hobi svidi lako ces da ides dalje i kupujes bolje i naravno skuplje aparate ...
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 24.04.2012, 09:48
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
@Miralem
Ne daj Bože nisi me dobro razumio, ja sam te pitao što ti misliš da bih uporedio mišljenja svih pa onda odlučio o kupovini. Ali vjeruj mi da sam sad toliko zagrijan za ovo da ne mogu da dočekam da kupim detektor pa ću za neki bolji kasnije sakupljati

@banebeograd
Pa i ja sam išao tom teorijom. Čisto da malo probam što se kaže da uđem u sistem pa ću kasnije šteđeti za neki bolji.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 24.04.2012, 11:04
Shagan
Gost
 
prilozi: n/a
ako vec hoces da uzmes garreta 250 dodaj jos malo pa kupi 350, malo je sporiji i moras polako sa njim, ja sam zadovoljan za sada. Ipak ja sam u Vojvodini ne znam kako bi se ponasao na kamenitom terenu..... ali za pocetnika odlican izbor. moja preporuka.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 24.04.2012, 12:22
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
@Shagan
Pa eto još uvijek se razmišljam i sabiram
Najveći problem mi je što u CG nemam đe da kupim detektor. Pa sam kontaktirao neke ljude iz Makedonije i Srbije i oni imaju neke pristojne cijene. Ali problem je dostava, vjerovatno ću još malo da ispitam kroz Srbiju zato jer tamo idem često a najlakše bi mi bilo da ga ja donesem da ne mučim nekoga da mi to donosi preko carine itd.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 24.04.2012, 12:25
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
bolje stedeti i kupiti jedan dobar i dobro ga izuciti nego ih menjati svake godine pa aj jovo na novo.
uostalom skuplje ce ti izaci menjajuci par komada za redom nego kupiti jedan a vredan.
i kad ga prodas uvek ces izvuci dobre pare za njega,jer dobrim detektorima cena slabo pada.zavisi i kako ga cuvas.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 24.04.2012, 13:30
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Markonatto Prikažite prilog
@Miralem
Ne daj Bože nisi me dobro razumio, ja sam te pitao što ti misliš da bih uporedio mišljenja svih pa onda odlučio o kupovini. Ali vjeruj mi da sam sad toliko zagrijan za ovo da ne mogu da dočekam da kupim detektor pa ću za neki bolji kasnije sakupljati

@banebeograd
Pa i ja sam išao tom teorijom. Čisto da malo probam što se kaže da uđem u sistem pa ću kasnije šteđeti za neki bolji.
znam da ti se zuri. ja dok nisam kupio detektor ko da mi je neko drzao kamen da plecima. kad sam kupio kamen spade . moja je muka sto sam kuci 3-4 puta godisnje a ostatak vremena gledam kako drugi traze i postavljaju sta su nasli. ako bas ne mozes cekati kupi ali ces jeftiniji md brzo prevazici,pozelices nesto jace,pa prodaji i ponovo kupuj...ne znam,sam odluci. svaki ces ti md savladati. nije putnicki avion pa da moras prvo na malom dvokrilcu polagati.
mozda Ace 250 sa velikom SF sondom nije losa opcija.Ace 350 je bolji vjerovatno ali jos malo preturaj testove i iskustva koja su postavili starije i iskusnije kolege. zivio
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 24.04.2012, 18:16
Markonatto
Gost
 
prilozi: n/a
@miralem
Znači znaš kako se osjećam
Evo čitam gledam i prikupljam podatke pa ću viđet. Kod nas kažu "nije ulje na vatru" ali ja jedva čekam da kupim nešto
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!