Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Prikažite rezultate ispitivanja: Koje detektore koristite ???
Fisher 36 33,64%
Minelab 20 18,69%
Whites 18 16,82%
Tesoro 4 3,74%
Troy 1 0,93%
Ostali 33 30,84%
XP 11 10,28%
Multiple-Choice-ispitivanje. Učesnika: 107. Nemate pravo glasanja.

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 29.11.2005, 01:03
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od sman
Sa kojim aparatom trenutno radis?
Ovdje u Austriji radim sa XP Goldmax-om a kada sam u rodnom kraju onda koristim minelabov advantage i fisherov CZ 7 (po sumama).
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #22  
Staro 29.11.2005, 01:06
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
@Frabrne
Veca sonda ti je dobra za vece predmete koji se nalaze na vecim dubinama kao i za trazenje porodicnih ostava . Za normalno koristenje detektora za mene je najbolja sonda do 20cm precnika, nije bitno o kojoj vrsti sonde se radi.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #23  
Staro 29.11.2005, 01:14
frabrne
Gost
 
prilozi: n/a
sad znam, ali prilikom kupnje nisam mogao birati jer ga je tip prodavao jedino u kompletu . mada kada budem totalno na ti sa detektorom probat cu je jos malo testirati na poznatim predmetima.
  #24  
Staro 29.11.2005, 01:17
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne znam koliko je teska ta whitesova sonda ali ja imam takodje jednu od 15' (za minelaba) i mogu ti reci da sam je samo jednom koristio i nisam bio zadovoljan njome
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #25  
Staro 29.11.2005, 01:26
frabrne
Gost
 
prilozi: n/a
vidim da si trenutno online pa me zanima js jedna glupost vezana uz trazenje, naime na nekoliko mjesta sam dobio jak cisti signal i VDI broj koji pokazuje da je u pitanju nonferometal a prilikom prebacivanja na pokazivanje dubine pokazuje mi 10" (ponekad i vise) ali kopanjem nisam pronasao nista vec mi u toj rupi ponavlja opet isti rezultat. probao sam resetirati detektor i opet isto (isti rezultat i nakon nekoliko dana) ovo ti navodim zato da vidis da sam probao vise puta tako da iskljucim trenutnu mogucu pogresku detektora.
  #26  
Staro 29.11.2005, 01:37
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
I verovatno ti je VDI + 95.MINERALI.
  #27  
Staro 29.11.2005, 12:35
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od frabrne
dubine pokazuje mi 10" (ponekad i vise) ali kopanjem nisam pronasao nista vec mi u toj rupi ponavlja opet isti rezultat
Pokazivac dubine na detektoru je relativna stvar i ne znaci da je tacan. Svaki pokazivac dubine je stelovan na odredjene predmete tako da pri pronalasku nekih drugih predmeta on ne pokazuje tacnu dubinu. Ne znam kako radi tvoj detektor ali recimo fisherov CZ 7 ima takodje pokazivac dubine. On je stelovan (justiran) na americke srebrne novcice (ne znam sad tacno koje). Znaci kada bi ti trazio te novcice onda bi ti detektor mozda i pokazao prilicno tacno dubinu na kojoj se isti nalaze, stime da bi oni morali lezati vodoravno u zemlji. Ja o tome razmisljam ovako: ako pokazivac, na skali od 1-10, pokaze da se predmet nalazi recimo na 8 (sto bi odgovaralo ca 20cm ako se ne varam) i ja iskopam recimo 20 cm duboko i jos uvijek ne pronadjem predmet, za mene to znaci da se radi o vecem predmetu na vecoj dubini. Takodje se moze reci da se tu nalazi i manji predmet ali na manjoj dubini. Nadam se da me razumijes sta sam htio reci. Znaci ako pokazivac pokazuje da se radi o srebrnom 1$ i on se nalazi (po pokazivacu) na 20cm i ti na toj dubini ne pronadjes taj novcic onda se na vecoj dubini nalazi predmet veci od toga novcica. Znaci ovdje se moze pricati o nekakvoj proporcionalnosti velicina-dubina. Na samom pocetku trazenja sa fisherom ja sam gledao na kojoj se dubini nalazi pronadjeni predmet sto je cisto gubljenje vremena. Sada jednostavno kopam. Svi ti pokazivaci su relativna stvar i cesto grijese. Ovo poznajem i kod Explorera II, posto moj prijatelj takodje ima problema sa tumacenjem vrijednosti prikazane na displayu . Sve prikazane vrijednosti zavise od velicine, dubine i polozaja pronadjenoga predmeta a mi ne znamo kako on u zemlji lezi da bi mogli tacno protumaciti dobijenu vrijednost. Znaci bolje je i koji put vise kopati nego ostaviti neiskopano .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #28  
Staro 30.11.2005, 15:56
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Spektrum XLT je dobar aparat, ali zelja za vece dubine me je naterala da tragam za dublje aparate. Svidja mi se njegova dobra diskriminacija i pouzdanost u radu. Preporucujem ti da radis sa originalnim fabrickim podesavanjima (coin, relic) .Ja sam probao vise programa koje sam skidao sa interneta ali na kraju se ponovo vracao na fabricke.Kad su vece sonde u pitanju ja licno nisam zadovoljan,i ponovo sam za varijantu sondi koje idu pri kupovini det. Prilikom rada sa Spektrumom nemoj da se oslanjas previse na ikonice na displeju vec prati zvuk aparata. Meni su ikonice jedino pomogle kad sam radio na plazi ,i kad su metalni EURi bili u pitanju. POZDRAV!
  #29  
Staro 30.11.2005, 18:56
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Ja sam probao vise programa koje sam skidao sa interneta ali na kraju se ponovo vracao na fabricke. ( Sman )


Objasnite mi malo ovu recenicu. Nije mi jasno kako mozes da usnimis neki program na detektor. O cemu se ovde radi , ili sam Ja pogresno razumeo.
  #30  
Staro 30.11.2005, 19:48
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Evo da ja pokusam objasniti...
Ne radi se o tome da ti sa interneta skines softwer za detektor nego se radi o razlicitim stelovanjima detektora iz iskustava drugih. Znaci neko je namjestao detektor na ovakvo ili onakvo zemljiste i dosao je (po njemu) na najbolje moguce stelovanje za tu vrstu zemljista (on to isto naziva programom)....nadam se da sam ti uspio objasniti o cemu se u stvari radi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Detektori i njihove cijene Vumi Vrste i namjena 33 04.04.2008 10:20


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!