Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > XP
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

XP Svi xp modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #61  
Staro 07.01.2013, 22:48
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Ne razumem potpuno sta zelis reci, treba da znas razliku izmedju novcica i alke. Novcic od 1cm i alka 3cm nije isto.
Postao si nepoverljiv, nadam se da ces nekad doci ovamo, odavno te cekam.
pogresno si me razumeo
nisam postao nepoverljiv,hteo sam da ti kazem da na youtube gotovo svi postavljaju testove iz koristoljublja,taj koji prodaje blistul sigurno nece da pohvali deusa itd......to je bila poenta oko videa.

za teme sam ti napisao da su poobrisane neznam zasto,jer su bile i slike u njima,a sada nisam uspeo pronaci sliku gde je bio kamen i alka poslikana.

a za to da gubi dubinu sam napisao,jer ako hvata alku od 3cm ispod kamena a kamen nije zemlja,pa jos u zemlji ukopavanje,onda bi i taj folis trebao videti na minimum od 30cm ali minimum.

a dubina od 20-25cm da detektor nadje folis,to mislim da moze da odradi i najobicni rucni rad,bar one koje sam ja sretao po terenima i koje sam ja imao u posedu,pored ovih malo skupljih.

razlika imedju rucnog rada i kupovnog je preko 1000e a ustvari iste dubine a ja se isto kladim da vecina rucnih radova hvataju dublje od deusa i sa mnogo manje laznih signala dobro/lose od tog deusa.

nista nepoverljivog veruj mi nije bilo tu,vec najobicnija diskusija.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #62  
Staro 07.01.2013, 22:54
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
sta bi tek rekli za ovo?

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=RsRcek1dFQQ
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #63  
Staro 08.01.2013, 02:53
Spartakus Spartakus je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 08.08.2011
prilozi: 392
Zahvaljivao se: 540
Dobio je 11 zahvalnice(a/u) za 7 priloga
A, pa to braca Bugari prave cuda.
Ima li neko iskustva sa njihovim golden mask 3 aparatom ili je video kod nekog u akciji?
odgoovorite sa citatom
  #64  
Staro 08.01.2013, 09:32
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
znam dvojicu sa bugarima (nije goldem mask) i ljudi vade li vade. kolikofulamo a koliko vadimo necemo nikad saznati zar ne?
odgoovorite sa citatom
  #65  
Staro 08.01.2013, 10:05
Korisnička slika od Trojanac
Trojanac Trojanac je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 07.01.2013
prilozi: 962
Zahvaljivao se: 872
Dobio je 1.309 zahvalnice(a/u) za 405 priloga
Može li se u Srbiji kupiti GmaxxII ?
odgoovorite sa citatom
  #66  
Staro 08.01.2013, 12:04
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pogledaj OVDJE
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #67  
Staro 08.01.2013, 13:15
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Desert Walker Prikažite prilog
znam dvojicu sa bugarima (nije goldem mask) i ljudi vade li vade. kolikofulamo a koliko vadimo necemo nikad saznati zar ne?
upravo tako,ako se detektor ne majmunise,dobro nastelovan,mala mineralizacija,a nalaza nema onda mi mislimo,slab teren.a u stvari teren nije slab,vec masina ne radi svoj posao iz kog razloga nemam pojma.onda uzmes drugi detektor i voalaaa nalazi se odjednom sami stvaraju u zemlji.sto znaci fulao si celo vreme ubedjen da je detektor ok jer nista nije ukazivalo na to da nesto nije uredu.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #68  
Staro 08.01.2013, 20:57
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Raspravljanje o detektorima je potpuno besmisleno koji je bolji koji losiji.
Pre trideset godina dva coveka su otisli na njive gde se nalazio Viminacujum. Jedan je kupio srebrne novcice i predmete drugi pretezno bronzane pogotovo one najkrupnije. Posle jednog dana setnje njivama oba dvojica su imala toliko da nije moglo da stane u dzepove vec su morali da stavljaju u dzakove. Po njivama seljaci pronalazili su golim okom olovne ikone, figure,diplome , novac. niko nije branio i slabo se pricalo o tome. Detektora nije bilo po njivama.
Vreme sadasnje imamo najraznovrsnije metal detektore, svaki od nas promenio je po nekoliko nebili nasli detektor koji ce nalaziti kao sto se nekad nalazilo ali bez uspeha, pocinjemo da se vitlamo po njivama sa cuvarima zakona i seljacima jer im kopamo bunare iako je kisna godina i netreba im bunar. Medjusobno se vec grizemo i mrzimo kad nam je izgazen teren i nenalazimo nista ali ipak jos se nesto nadje.
Vreme za 30 godina u buducnosti. Svemirska tehnologija je toliko uznapredovala da iz satelita mogu snimiti i najmanji rimski folis na dubini 50 metara. Traganje detektorom po njivana je toliko zabranjeno da vlasti dozvoljavaju vlasnicima njiva da pucaju i onesposobe svakog ko unisti makar jedan poljoprivredni usev zbog sve vece ljudske populacije i velikog manjka hrane. Besmisleno je svako traganje i posedovanje detektora jer nema se vise sta naci cak su i pastete i folije pokupljene zbog nedostatka aluminijuma i reciklaze istih.
Nas forum za trideset godina izgleda ovako: Nekoliko prezivelih clanova raspravlja uglavnom o zenama, alkoholu ponekoj davno napisanoj knjigi o arheologiji, gledamo stare slike i zajedno rikamo i deremo se od plakanja za starim vremenima. Detektore niko i ne spominje a zadnji nalaz je bio pre deset godina koji je oznacen kao zadnji nalaz u nasoj okolini. The end.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #69  
Staro 08.01.2013, 21:44
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Pike...ovo je najpamtnije sto procitah na ovu temu
odgoovorite sa citatom
  #70  
Staro 08.01.2013, 22:25
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ranijih godina koliko je bilo nalaza a malo tragaca mogo si i sa nigrijanusovim rasljama da trazis i da ubodes dosta toga.
za vreme rima da si bio ziv,nakon nekog pustosenja sela ne bi ti ni nigrijanusove raslje trebale.
danas imas milione tragaca i uoste nije besmisleno pricati o detektorima.a za 30 godina nece ti ni ta satelitska oprema pomoci ako se i dalje tragici budu namozili.

a besmislene teme uvek svako moze zaobici
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
za korisnike deusa eclipse4 Zanimljivosti 3 05.12.2011 21:29
pitanja u vezi detektora metala frabrne Vrste i namjena 23 16.06.2008 19:13
Odgovor u vezi tetradrahme od nikostakic Miki Antika 0 24.04.2005 21:17


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!