Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 27.07.2008, 22:59
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Kratko ja sam pokusao sa alu folijom i zlatom e sad zavisi i od velicine predmeta ali meni su tonovi koje daje alu folija skoro identicni kao i za zlato.Da ti odmah kazem da sa sluhom ne da nemam problema nego sam se ceo zivot bavio muzikom i ziveo od sviranja.Tonske visine za mene su poprilicne poznanice.I pored svega alu folija je pretpostavljam na skali provodljivosti skoro identicna zlatu pa su zato i tonske visine za ta dva metala naizgled iste(Mozda bi ugradnja nekog instrumenta sa skalom ili digitalca resila ovu situaciju).Verovatno bi tada XP bio savrsen detektor. Mislio sam da bi se mozda ukidanjem jednog zvucnog signala (prekidac postaviti na br.2) mozda moglo nesto uraditi na tom polju ali sam negde procitao u medjuvremenu da su zlato i aluminium na istoj skali po provodljivosti a tako su i postavljeni kod XP uredjaja.
U svakom slucaju kada prvi put budem na pravom terenu dilema sigurno biti nece.
To je bas to, i nema rezultata bez kopanja. Plaza je jedno a teren je drugo, na terenu se kopa svaki sumnjiv signal. Zvuk je kod folije i tanjeg zlata potpuno isti, mozda je kod folije samo malo tuplji ali je to neprimetno ako se objekat nalazi malo dublje. Veliku pomoc kod razlikovanja tona kod XP-eovih aparata igraju slusalice, naj bolje su se pokazale originalne bez kabla pa onda sa kablom, sa ostalima nisam bas zadovoljan.
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 28.07.2008, 09:51
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Kratko ja sam pokusao sa alu folijom i zlatom e sad zavisi i od velicine predmeta ali meni su tonovi koje daje alu folija skoro identicni kao i za zlato.Da ti odmah kazem da sa sluhom ne da nemam problema nego sam se ceo zivot bavio muzikom i ziveo od sviranja.Tonske visine za mene su poprilicne poznanice.I pored svega alu folija je pretpostavljam na skali provodljivosti skoro identicna zlatu pa su zato i tonske visine za ta dva metala naizgled iste(Mozda bi ugradnja nekog instrumenta sa skalom ili digitalca resila ovu situaciju).Verovatno bi tada XP bio savrsen detektor. Mislio sam da bi se mozda ukidanjem jednog zvucnog signala (prekidac postaviti na br.2) mozda moglo nesto uraditi na tom polju ali sam negde procitao u medjuvremenu da su zlato i aluminium na istoj skali po provodljivosti a tako su i postavljeni kod XP uredjaja.
U svakom slucaju kada prvi put budem na pravom terenu dilema sigurno biti nece.
http://members.tripod.com/~jimyce/sounds.html pogledaj ovo kako je minelab uradio ton za foliju...
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 28.07.2008, 11:03
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
plaze

Da li mi mozete reci u kojoj zemlji ste trazili po plazama i da li je neko to radio i kod nas a da bude vidjen i sve to da prodje bez na..eba
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 28.07.2008, 21:47
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ja radim u Austriji, na plazama uz Dunav mi nije potrebna nikakva dozvola, dok za jezera koja spadaju u privatno vlasnistvo ili opstinska mi je potrebna dozvola.
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 28.07.2008, 21:49
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
http://members.tripod.com/~jimyce/sounds.html pogledaj ovo kako je minelab uradio ton za foliju...
Fino odvaja samo sto nema tona za suplje zlato kao sto su narukvice lancici itd. To bih volio da vidim kako se razlikuje od folije, a nema ni zatvaraca od piva i limenki od kokakole.

Promijenjeno od kratki (28.07.2008 u 21:58 sati)
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 28.07.2008, 22:45
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Fino odvaja samo sto nema tona za suplje zlato kao sto su narukvice lancici itd. To bih volio da vidim kako se razlikuje od folije, a nema ni zatvaraca od piva i limenki od kokakole.
Nisam bio zadovoljan njegovim radom kad je suplje zlato u pitanju ali kad su cepovi od limenke u pitanju radio je odlicno.Napisao sam vec da uz pomoc potenciometra NOTCH diskriminises cepove a prsternje ostaje ,sto nije slucaj sa ostalim det. koje znam...
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 28.07.2008, 23:14
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Laki jesi li probao kakav je White-Prizem na plazi i on ima funkciju NOTCH?
Ja nisam imao prilike probati ga, malo sam nesto testirao u vazduhu ali to nije isto kao kad su predmeti u zemlji.
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 28.07.2008, 23:35
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Laki jesi li probao kakav je White-Prizem na plazi i on ima funkciju NOTCH?
Ja nisam imao prilike probati ga, malo sam nesto testirao u vazduhu ali to nije isto kao kad su predmeti u zemlji.
Nisam na plazi ali na anticke terene da,i nisam odusevljen bas. Uporedjivao sam ga sa f4 i evo razlike : F4 je imao brzi signal dok je prizma dosta kasnila ,F4 je i dublji za nijansu (sa vecom sondom)i bolje reaguje na suple zlato a i na anticko (sitno zlato)bez obzira na malo vecu frekfenciju prizme (ako se ne varam).Notch funkciju nisam testirao ali predpostavljam da radi kao i na sve digitalce...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
nesto zanimljivo zeljketa Zanimljivosti 4 03.07.2006 01:32


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!