Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 05.06.2008, 00:05
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
za Emira

Kolicina zlata koju nadjes je dobra za razvijanje novog biznisa.sto je vise bolje za tebe.Kada sam rekao za"reflektujucu povrsinu"metala,to se odnosi na povrsinu nekog zakopanog predmeta.Mozes zakopati naprimer olovnu cev precnika 5 centimetra i duzine metar.Cev je priznaces prilicno teska.ali ako je cev u horizontalnom polozaju u odnosu na sondu,detektor ce je lakse otkriti nego li da u zemlji bude zakopana vertikalno.Za svetlucanje u mraku"navodno da gori zlato"nisam bas siguran.Moje misljenje je da usled dugotrajnog stajanja u zemlji moguce da se javi neki efekat ali mislim da je to ustvari naboj statickog elektriciteta koji se nagomilava oko predmeta.Tu ima uticaj i samo elektromagnetno polje zemlje kao i mineralizacija tla.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 10.06.2008, 03:02
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od emir1982 Prikažite prilog
Ne razumijem, jer sam laik za detektore, pa je li mogu sa detektorom otkrit na dubinu na oko dva do tri metra zlato u toj kolicini ili kolicina nije bitna. A za sta je kolicina dobra ? I ima li neki primitivan nacin otkrivanja zlata i da li uopste postoji? Da li je neko cuo i da li zna (posto sam za takve stvari cuo) zbog cega gori plamen(vatra) iznad zakopanog zlata nakon odredjenog broja godina?
Ja sam sluso za takve price u plamenovima ali ja mislim da je to povezano sa nekim nebeskim tijelima koji nakon odredjenog broja godina prolaze iznad "zakopanog zlata" i da dolazi do neke refleksije zraka (ne vazduha vec zrakaaaaa) , moja hipoteza.
Pozdrav

gde je banebeograd sada???? evo mu jos jedna ideja za 7 deo indijane dzonsa...od kad trazi ideju.....eureka.... .
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 10.06.2008, 16:36
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
gde je banebeograd sada???? evo mu jos jedna ideja za 7 deo indijane dzonsa...od kad trazi ideju.....eureka.... .
ovo je pre za "dosije x", ja se drzim avanturistko dokumentarnog zanra...
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 12.06.2008, 00:26
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od emir1982 Prikažite prilog
Kao prvo zdravo svima,,,

Posto sam pocetnik u ovom hobiju htio sam da Vas pitam sljedece:

Treba mi detektor koji bi otkrio metal na dubini do oko tri metra. Kolicina metala preko 50 kg.
E sad za ovo koji bi mi detektor preporucili ali da je siguran i nesto preskup.

Vozdra
Pozdrav druze.Jedan mali savet.Zasto bi trosio lovu za tamo nekakav detektor kada mozes da pozoves Baneta-Beograd i ekipu u goste.Malo se ljudi pocaste koliko se valja pa se preceslja teren sa svim raspolozivim sredstvima i verovatno BINGO ako je samo ta kolicina u pitanju naravno i dubina.Prosto kao pasulj.Samo bi morali i mene da pozovu kao i ti druze jer sam dao super ideju.Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 12.06.2008, 01:02
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Pozdrav druze.Jedan mali savet.Zasto bi trosio lovu za tamo nekakav detektor kada mozes da pozoves Baneta-Beograd i ekipu u goste.Malo se ljudi pocaste koliko se valja pa se preceslja teren sa svim raspolozivim sredstvima i verovatno BINGO ako je samo ta kolicina u pitanju naravno i dubina.Prosto kao pasulj.Samo bi morali i mene da pozovu kao i ti druze jer sam dao super ideju.Pozdrav.
Ako je dotle došlo, odebacu sve poslove i dolazim na lice mjesta da sa Banetom pečem jaganjca dok ostatak ekipe bude u potrazi za blagom koje se babi snilo, kao što Bane negdje reče.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 12.06.2008, 02:40
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Ako je dotle došlo, odebacu sve poslove i dolazim na lice mjesta da sa Banetom pečem jaganjca dok ostatak ekipe bude u potrazi za blagom koje se babi snilo, kao što Bane negdje reče.
pa sto se mene tice ja sam uvek spreman za dobrog i res janjca izest i ladnim pivom istog zaliti,
ako jos neko od vas ima afiniteta ka takvim porocima slobodan sam pozvati vas da nam se pridruzite...
mislim da bi pod hitno trebali da oformimo interventnu ekipu tragaca koja je uvek spremna za lociranje vecih kolicina zlata,
u ekipu ce mo uvrstiti tragace koji rade sa metal detektorima ali i one koji se bave alternativnim metodama traganja, skeneri, las eri, zapisi, mape, viskovi, raslje, grabulje, sanovnici, legende i ostalo,
znaci svi su dobro dosli.
keltske grobnice, rimski rudnici, turske magaze, hajducki tovari, cetnicki zlatnici, ukleto zlato, zlatne kocije i zlatni bik sa jednim rogom sve ce to biti nase uskoro samo treba da se dobro organizujemo oko pretovara i prodaje, pronalazenje nece predstavljati veci problem jer su nam vec nekoliko clanova tragaca javili da poseduju originalne karte sa ucrtanim mapama puta do mesta gde se nalaze vece kolicine ,
molio bih samo zbog obima poslovanja da se ovoj interventnoj grupi ne javljaju sa onim sitnijim kolicinama ,znaci ispod desetak do petnaest kilograma zlata , jer ce mo uskoro biti prebukirani a i teska mehanizacija nam je rezervisana za jedan obimniji posao /dvadeset i dva cupa sa po 15 kilograma dukata na 18 metara dubine/inace ovo je pronadjeno sa ug12 i potvrdeno sa mineorom
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 12.06.2008, 02:58
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Što se tiče termina, moja tajnica Radodajka vodi brigu o tome. Naš je zadatak da organiziramo i uskladimo to sve skupa jer smo totalno prebukirani, zato samo polako, Rada vodi brigu o svemu.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 12.06.2008, 12:36
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ja se nadam da cemo pocetkom Jula uspjeti nekako i negdje okrenuti nesto jer tada planiram doci u Srbiju na nekoliko dana godisnjeg odmora...zato, pripremite raznjeve, jaganjce, a za magaze i sl donosim "extra" masinu...otkriva i ono sto nema
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 16.06.2008, 20:46
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Pozdrav druze.Jedan mali savet.Zasto bi trosio lovu za tamo nekakav detektor kada mozes da pozoves Baneta-Beograd i ekipu u goste.Malo se ljudi pocaste koliko se valja pa se preceslja teren sa svim raspolozivim sredstvima i verovatno BINGO ako je samo ta kolicina u pitanju naravno i dubina.Prosto kao pasulj.Samo bi morali i mene da pozovu kao i ti druze jer sam dao super ideju.Pozdrav.
hvala na ideji razmislicu, samo je problem kako bi to podijelili ili to on po procentu radi
pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 16.06.2008, 20:51
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
i jos sa dodam, stvar nije za zajebanciju mjesto od davnina bilo naseljeno. Cak neki govore da su braca Jugovici tu zivjeli a ukolnim mjestima su otkrivena zlata i to ne davno samo se ne zna ko je nasao a to mjesto je centar te sredine i u njemu nije nalazeno zlato. Postoje cak temelji od crkve prije turaka, ne zna se koje gradio i kad ali su zatrpani. Zamisli sad ovo : Temelji od crkve, a zadnjih 5oo godina zive turci i muslimani tu, aman (cest uzvik u sevdalinkama)

p.s.
ne pitajte me gdje to mjesto, zlato je moje ako Bog da
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Gvozdene alke na vrhovima planina Marisav Priče...legende...itd 20 04.02.2008 11:18
Mislim da se radi o prvom zlatu... Vumi Nakit 12 02.01.2007 17:41


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!