Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 20.04.2008, 08:50
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi sondica je 32 DD i kao storekoh nudim ti da posaljem da se licno uveris naravno da je skakljivo testirati tako nesto jer je mali broj detektora koji uspeju tako nesto uraditi cak i u vazduhu uostalom tako nesto je i Sirijus naveo 100tinjak mm na 80cm. Medjutim tvrdim da nijedan detektor nemoze postici rezultate kao na testu isto takve i na terenu. Zasto? Kad je test u pitanju bira se cista zemlja nema mineralizovanog kamena od srusenih gradjevina nema rimske ili bilo koje opeke nema gvozdenih predmeta malih velikih blizu plice dublje od mete! Tako da svi rezultati sto se testom dobiju nisu uopste merodavni u realnim uslovima na samom terenu.
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 20.04.2008, 15:46
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Crni, tu si u pravu, problem je sto ja ne smijem ici na rimski teren i kopati tamo nekakve rupe da bih ga testirao. Test cu naravno uraditi na terenu koji je cist jer kao prvo zelim vidjeti koje su mu mogucnosti na takvom terenu tj njegove maksimalne mogucnosti na dobrom terenu, sto onda vjerovatno upucuje da ce na zagadjenom terenu imati mozda i losije rezultate. Napominjem da proizvodjac kaze, da rezulteti dobiveni u vazduhu, moraju biti dostignuti pa i predjeni na terenu (sto se dubine tice), sto sam cuo i od nekih drugih koji koriste PI detektore. Meni licno je interesantno kako on reaguje kada se na jednom mjestu nalaze pomijesani predmeti tj predmeti od zeljeza i ostali. U vazduhu ih prepoznaje i daje procentualni prikaz svega sto je ispod sonde, kako ce to uraditi kada se ti isti predmeti nalaze u zemlji to cemo da vidimo. U svakom slucaju detektor koji je kod mene nije u redu jer u vazduhu ne dolazi ni blizu rezultata koje proizvodjac meni pominje (juce u tel.razgovoru). Inace, nisam nikada radio sa PI detektorima i to je za mene sve novo i neobicno, ali sam siguran da ce lakse raditi na mineraliziranim zemljistima i dublje ici nego bilo koji vlf. Pored toga ima 3 radne frekvencije sto mu takodje pomaze pri ponistavanju mineralizacije (biraju se manuelno). Ja licno, vec sam nekoliko puta to pisao u forumu, ne drzim do testova u vazduhu, ovdje se radi samo o tome da li je detektor stvarno ispravan, a kada se vidi da je ispravan onda ce to isto morati pokazati i na terenu, tako da tek onda mogu nesto o njemu reci.
Hvala crni na ponudi da mi posaljes detektor na testiranje, ali ja nemam vremena da to radim...uradit ga ti pa mi posalji emailom rezultate ....ah da, smanji malo tu sondu...32cm je malo previse izgubices osjetljivost na sitnije predmete poput folisa i tankih srebrnjaka :
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #43  
Staro 20.04.2008, 22:34
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Sto se folisa tice mislim da na svabskom za mali kazete klajne samo 40cm za grose famoznih 60cm za 80mm vec sam naveo 100cm poslacu ti po drugu od zanata elektronski zapis o svemu tome da sve ispadne interno! U svakom slucaju hvala sto nisi banovao post tako da ne misle pojedini korisnici foruma da si bauk! Samim tim potvrdjujes opravdanost foruma o razmeni iskustava! Ziv mi bio druze!
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 20.04.2008, 22:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Nema potrebe da sve brisem, ubijedjenja su ubijedjenja. Ako su tako dobri onda vjerujem da imas i ti sopstveni...onda bi bio red da prikazes nesto i od nalaza, nemoj da se stidis . Jos samo da te pitam...ti to pricas o dometu u vazduhu ili u zemlji...cini mi se da se radi u vazduhu jer si spominjao tih 80cm u toj prici?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 20.04.2008, 22:43
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Vidjao sam detektore koji u vazduhu hvataju musicu na 1m a kada se sonda okrene prema zemlji kao da si ga ugasio. Primjer za veliku osjetljivost u vazduhu su svi fisherovi modeli...mali problem cini trazenje po terenu jer tu se hvatanje smanjuje drasticno u odnosu na ono u vazduhu. Ovo pricam iz iskustva sa Fisherovim CZ7 modelom, tako da neko ne pomisli da lupam napamet
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 20.04.2008, 23:14
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi uz svo duzno postovanje govorio sam da hvata u vazduhu! Medjutim imas i sam jedan uredaj koji je tu negde? Problem je u tome sto ga imam i ja! Nisam ni malo odusevljen njegovom diskriminacijom i rezultatima u zemlji u odnosu na testu u vazduhu! Rekoh ti poslacu interno verodostojan test oba uredjaja veruj mi da je sve tu negde osim u razlici cene u odnosu nekih 10 prema 1 u korist vise cene za afirmisani fabrikat!
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 21.04.2008, 00:19
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
citat

Citat:
citat od crni Prikažite prilog
Vumi uz svo duzno postovanje govorio sam da hvata u vazduhu! Medjutim imas i sam jedan uredaj koji je tu negde? Problem je u tome sto ga imam i ja! Nisam ni malo odusevljen njegovom diskriminacijom i rezultatima u zemlji u odnosu na testu u vazduhu! Rekoh ti poslacu interno verodostojan test oba uredjaja veruj mi da je sve tu negde osim u razlici cene u odnosu nekih 10 prema 1 u korist vise cene za afirmisani fabrikat!
Pozdrav Crni kako ja da dodjem tog Bugarskog modela i izvrsim testiranje na terenu.Moze li on praviti razliku metal i obojeni metal i do koje dubine recimo stavis nesto gvozdeno iste velicine kao dukat pored dukata ili nekog srebrnog novcica .Na kojoj dubini to pronalazi i pravi li selekciju.
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 21.04.2008, 08:20
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Pozdrav Crni kako ja da dodjem tog Bugarskog modela i izvrsim testiranje na terenu.Moze li on praviti razliku metal i obojeni metal i do koje dubine recimo stavis nesto gvozdeno iste velicine kao dukat pored dukata ili nekog srebrnog novcica .Na kojoj dubini to pronalazi i pravi li selekciju.
Pozdrav I.Dzon. Detektor od kontrola poseduje manuelni graund balans,tune ,selektor za dva moda rada u disc modu ili all metal, potenciometar za ukljucivane detektora sa volume kontrolom i potenciometar disc kojim odredujes sta i do koje mere zelis izbaciti. Nisam najbolje razumeo ovo tvoje ,gvozdeno iste velicine kao dukat pored dukata ili nekog srebrnog novcica,? Sto se testiranja uredjaja tice javi mi se na cikalentin@hotmail.c om
odgoovorite sa citatom
  #49  
Staro 21.04.2008, 08:28
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
A sada da se vrnemo na pocetnu temu....i da zaboravimo cikalentinog
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #50  
Staro 21.04.2008, 16:20
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Ma druze mi smo malo piskarali ovde cisto da nam nebude dosadno dok nam se nejavis sa novim rezultatima koje veruj mi svi sa nestrpljenjem ocekuju.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 03.09.2007 23:24
Test G-Maxx-a II Vumi Testiranje detektora 3 28.08.2006 19:57


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!