Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #71  
Staro 15.05.2008, 00:29
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
znaci....ode mast u propast......ma znao sam ja da ce ostanemo bez odgovora kao i uvek....a i taj svaba ko da samo jednog siriusa imao....
odgoovorite sa citatom
  #72  
Staro 15.05.2008, 08:36
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Eh jednog ima gi kolko oces treba samo po jedna luda iz svake drzave i na ovom svetu ih ima ... mislim na broj drzava pa u svakoj po jedna dve tri ...lude x cena pa ti vidi kako Sirijus nevalja ? Vredi mnoga blaga ali ne svakome!
odgoovorite sa citatom
  #73  
Staro 15.05.2008, 17:25
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Crni, ti to govoris iz iskustva ili kako??? Sirius je prodat i zato ne mogu da ga testiram. Ako to zelim onda moram naruciti drugi da mi se posalje...u tome je caka...nije njega svaba prodao pa sam mu ga hitno morao vratiti nazad da bi ga on isporucio kupcu - ja sam ga prodao.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #74  
Staro 15.05.2008, 23:29
crni
Gost
 
prilozi: n/a
E moj Vumi sta sam sve probao i video od uredjaja nesmem ni da spomenem! Iskustvo je cudo i trnovit je put do njega e sad ima onih koji svoja iskustva zele da podele i onih koji to ne zele. Svako od nas moze poceti da pravi takve uredjaje mozda ce mnogima to zvucati blesavo ali kad nasi majstori za 80-tak evropljana naprave aparat sta reci onda? Vumi velike pare su u igri i sve to placa krajni korisnik! Uostalom imas najpovoljnije cene XP-ovih uredjaja na svetu pritom placas nabavku transport carinu porez i jeftiniji si od samih Francuza . Dali to znaci da radis svesno sa gubitkom ? Ne to znaci da si povoljno kupio uredjaje (to sam najbolje znas) i da si uprkos svim troskovima i dazbinama zadovoljan zaradom. Pitanje je onda kolika je stvarna vrednost uredjaja-ne prodajna ili efektiva u radu vec ugradjenih delova i ostalih komponenti?
odgoovorite sa citatom
  #75  
Staro 16.05.2008, 02:08
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
sto mu bwwwe vumi dodade tri znaka pitanja na kraju tvog pitanja?mozda ga je covek i testirao,za tebe sigurno znamo da nisi,nek covek kaze sta ima......je*em mu misa,ovde cim neko kaze nesto sto treba da kaze,odmah znakovi pitanja,zar ovo nije slobodan forum?mislim da svako treba reci to sto misli,ali naravno,treba imati i kamen temeljac za svoju pricu......

u svakom slucaju,nisi ga prodao o svoju stetu,nadam se da ce ti covek bar javiti sta je bilo po terenima sa njim.....
odgoovorite sa citatom
  #76  
Staro 16.05.2008, 20:53
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
@crni
O zaradi na XP detektorima nema potrebe da pricam...nije skoro nikakva i ja se sa prodajom (da budem iskren) nalazim vec u minusu, jer nisam znao kakve me sve obaveze cekaju kada je drzava u pitanju (uzimaju gdje stignu i kako hoce, tako da se na zelenu granu ne moze stati). Cijene jesu niske, zato i jesam u minusu. Ali, da te ne opterecujem time, mozes sam pokusati i uvjeriti se kako stoje stvari. Koliko kostaju ugradjeni dijelovi u neki od, recimo XP, detektora mozes saznati i to...uzmes detektor, rastavis ga, popises sve dijelove i pronadjes im cijene...naravno, ne smijes zaboraviti da je u sve to utroseno i odredjeno radno vrijeme koje treba da se plati necim...pa jos popratna oprema u vidu sonde, drzaca i i i...znas i sam sta se sve nalazi u sastavu kompletnog detektora. Naravno, kada se sve to radi ****jski, izadje jeftinije, ali ne vjerujem da je razlika ogromna.

Sto se tice Siriusa...
Koliko kostaju dijelovi koji se u njega ugradjuju ne znam takodje da ti kazem jer ne znam sta je sve u njemu...mogu ti samo reci da sam pravio jedan nizerazredni detektor od toga proizvodjaca i da sam displej za njega kosta 92€ (bez postarine), a radi se o malom displeyu 128x64px i to u jednoj boji a na Siriusu se nalazi 7-colni LCD u boji...sada skontaj koliko samo on kosta...znaci mene ce kada zavrsim ovaj sto pravim, sve ukupno izaci dosta novca, toliko da bih mogao kupiti jedan od poznatijih detektora u visoj klasi.

Sada da kaazem i nesto u vezi njegove cijene i ostalih sitnica...
Cijenu ne formiram ja vec proizvodjac....znaci , ako ja prodajem za njega detektore, odmah dobijem i minimalne cijene po kojima se doticni smiju reklamirati, u suprotnom, nema vise da ih dobijes. I u slucaju Siriusa i ostalih, recimo Antaresa, ja imam opet povoljnije cijene od drugih i tako ce i ostati. Da li ovi detektori stvarno vrijede tolikih novaca to ja ne mogu znati, jer da bih to saznao, trebao bih imati vremena i vremena da sve to polako ispitam i uvjerim se u to...ja imam i drugih obaveza, pored svega i posao, gdje radim u 3 smjene, bez vikenda i praznika, tako kada i imam neki dan slobodno, ja ne mogu da ga provedem negdje sakriven u dubokoj sumi, kopajuci rupe da bih testirao neki od detektora, kako bih vama ovdje iznio rezultate.
Ako ne vjerujes meni, pitaj kratkoga, ovdje u austriji nije kao kod vas, vi tamo mozete raditi skoro sve sto vam dusa pozeli, dok ovdje ako slucajno skrenes sa asfalta u neciju njivu ili sl, lako mozes imati posla sa policijom...ali, da te ne davim ni time, ne vjerujem da ces me shvatiti, ne zato sto mislim da si lud (ne mislim to svakako) nego iz jednostavnog razloga sto ljudi ne mogu shvatiti neke stvari (kao ni ja sam) dok ih ne osjete i ne dozive. Ja da sam kojim slucajem u BiH, kod kuce, ja bih davnih dana imao ogroman poligon za testiranje i rezultate testiranja bih uvijek davao na znanje, na zalost to nije tako.
Kao sto je poznato, ja Siriusa nisam nicim hvalio, moze se reci da sam ga vise kudio, tako da mi niko ne moze prebaciti da ga ja hvalim zbog prodaje. Uostalom, svako kupuje ono sto zeli, ja nikoga ni u sta ne ubijedjujem niti mi je to duznost - samo posredujem i pokusavam pomoci onoliko koliko mogu ako nekome zatreba pomoc.
Zbog svega ovoga, ne volim kada neko iznosi misljenja o necemu sto ne poznaje i poredi nesto sa necim a ne zna da li je to uopste tacno. Ja bih radije cuo odgovor tipa..."Vumi, taj detektor sam isprobao, uradio sam to i to, detektor je u mogucnosti da uradi to i to a nije u mogucnosti to i to...". Vjerum mi da ni rijeci nebih rekao na takvu vrstu odgovora. Naravno samo u slucaju da ja sa istim tim detektorom imam drugacije iskustvo i mogu iznijeti svoje vidjenje. Sve dok ja nemam licnog iskustva u radu sa nekim detektorom, necu iznositi nikakvo misljenje jer mi to nije ozbiljno. Citao sam recimo komentare na onom drugom forumu kod doticnog stevana o pojedinim detektorima, gdje se moze u svakom slucaju vidjeti ko vuce vodu na ciju vodenicu . Onaj Stevan, sto je god napisao da je napravio, sve mu radi fantasticno i bez gresaka, sve je on sam izmislio, prepravio i poboljsao....pa taj covjek je zeznuo onda sve strucnjake iz svih firmi koje se bave proizvodnjom detektora...ali to je njegova stvar i ja se u te stvari nemam namjeru mijesati, u svakom slucaju on je strucnjak po tome pitanju . Ah da, htio sam reci da ste svi na tome forumu dosli do istoga zakljucka (za one koji mozda tu temu nisu citali) a to je, najbolje su se na testiranju nekoliko modela detektora pokazali oni kineski modeli MD 3030, Black NIght (ili kako se vec zove) i jos neki MD modeli raznoraznih brojeva, koji su cak potukli i neke jace fisherove modele....sada pitanje za tebe....da ti slucajno ne prodajes bas te iste modele???
Odgovor i ne moras pisati .


Nemoj misliti da sam te ovim tekstom zelio napasti u vezi bilo cega, samo sam zelio da ukazem na neke sitnice koje se pojavljuju u tvojim postovima sto se tice Siriusa i njegovog testiranja.
Ovaj Sirius je prodat a na testiranje cu dobiti sledeci, tako da cu kad tad odrzati svoje obecanje. Ziv i prav mi ti bio i nema ljutis
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (16.05.2008 u 20:59 sati)
odgoovorite sa citatom
  #77  
Staro 17.05.2008, 00:06
crni
Gost
 
prilozi: n/a
E takvog te volim Vumi! Svuda svako vuce vodu na svoju vodenicu! A gde ima vode plove i podmornice.Ne ljutim se nemam zasto a ja licno o pomenutim MD modelima nisam nista posebno hvalisao mada sam preturio mnostvo nekih Fishera Waitsha Minelaba ali koga je to briga brate moj?
Poenta je upravo u onome gde si napisao ( Zbog svega ovoga, ne volim kada neko iznosi misljenja o necemu sto ne poznaje i poredi nesto sa necim a ne zna da li je to uopste tacno.)pa kako neko moze tvrditi da niki geo mineoro ili tantara mantara sirijus ne funkcionise? Zasto neko zakljucuje da nesto ne vredi jer je u necemu ugradjeno delova za par stotina eura a prodaje se za hiljade? Moj post je bio jako dvosmislen pa nek o svemu ovome razmisle neki koji su o svim ovim uredjajima culi tj videli na netu!Vumi hvala ti na ovako opsirnom postu!Ziveo!
odgoovorite sa citatom
  #78  
Staro 17.05.2008, 01:53
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
LJudi moji, nisu detektori televizori kojih ima po nekoliko u svakoj kući, detektore kupuju, globalno gledano rijetki pojedinci. Da nekim slučajem na planetu bude potražnja za detektorima kao danas za tv aparatima, najsofisticiraniji detektor ne bi koštao više od 800 €, a vrhunski VLF oko 100 €, vjerovatno i puno manje. Troškovi proizvođača su ogromni, a proizvodnja detektora u odnosu na televizore je zanemariva. Mehanizam i logika su jako prosti, samo masovna proizvodnja i jaka konkurencija ruše cijenu uređaja gotovo do nivoa nabavne cijene ugrađenih komponenti u sam uređaj.
odgoovorite sa citatom
  #79  
Staro 17.05.2008, 02:30
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
mmmmm.....i smell love in the air.........
odgoovorite sa citatom
  #80  
Staro 17.05.2008, 02:41
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
vumi sada bih ja tebe nesto pitao,voleo bih da me ne shvatas pogresno jer apsolutno nista lose ne mislim i ne zelim da se ovaj sajt bez obzira sto nije moj bavi ovakvim prepucavanjima.....a l eto tvoje recenice


...Zbog svega ovoga, ne volim kada neko iznosi misljenja o necemu sto ne poznaje i poredi nesto sa necim a ne zna da li je to uopste tacno. Ja bih radije cuo odgovor tipa..."Vumi, taj detektor sam isprobao, uradio sam to i to, detektor je u mogucnosti da uradi to i to a nije u mogucnosti to i to...". Vjerum mi da ni rijeci nebih rekao na takvu vrstu odgovora.......

prvo pitanje,kad sam na nekoj temi pisao o tom aparatu koji potice iz kucne radionice da je bio bolji od minelaba koje je placen tri hiljade i kusur evra ( a stvar je sto niko nemoze da me ubedi u suprotno jer znam 100% da je tako bilo)...ti si mi odgovorio da to ne moze biti i da taj ne zna da rukuje tim aparatom....bez obzira sto nisi nikada drzao u ruke taj aparat i bez obzira sto vlasnika minelaba ne poznajes,a covek je fenomenalan u poznavanju aparata a da ne pricam koliko aparata su prolazili krozs njegove ruke.....

jer vidis da i sam to radis.......

drugo pitanje,ali mi molim te iskreno odgovori,opet kazem nit me interesuje ko ih pravi,nit me interesuje ko ih prodaje,zasto je ovde na forumu zabranjeno pisati o takvim detektorima,ako se niciji interes prodaje ne stiti?

ja te opet molim da me ne shvatas pogresno jer zajsta nista lose ovime ne mislim.

ako par pitanja ne odgovaraju ovde,slobodno ih obrisi......i da za*ebemo ove razmirice izmedju clanova.....

pozdrav.....
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 03.09.2007 23:24
Test G-Maxx-a II Vumi Testiranje detektora 3 28.08.2006 19:57


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!