Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 03.07.2005, 00:05
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
XP Goldmaxx i Minelab Sovereign

Posto sam danas konacno nasao vremena da odem u trazenje mogu da napisem par rijeci o XP Goldmaxx-u i Minelabovom Sovereignu. Zasto bas o ova dva detektora. Odgovor je jednostavan, Goldmaxx je moj detektor a Sovereign je detektor poznanika koji je bio samnom u trazenju.
Prvo da kazem da me je Goldmaxx pozitivno iznenadio sa osjetljivosti i sa dubinom na kojoj pronalazi plemenite (ili obojene) metale. Sve u svemu nisam pronasao nista posebno. Najvrijedniji je denar (mislim da je legionarski), kojega mozete vidjeti ovdje:
http://www.vumidet.net/forum/showthr...=2502#post2502
Pored njega sam pronasao jos jedan novcic, mislim da je iz vremena Marije Terezije, jedan poklopac od lule (ne znam iz koga perioda), dvije znacke, jednu polovinu snale zajedno sa iglom iz otprilike 17 ili cak 16 vijeka, par cahura od metka i jos jedan nepoznati predmet...ah da, pronasao sam i par dugmica .
Da napomenem da je kolega nasao takodje dva rimska novcica- jedan As i drugi takodje As ali samo jednu polovinu.
Posto se detektori nisu medjusobno smetali, trazili smo jedan pored drugoga i cesto smo jedan drugoga kontrolisali. Zbog cega sam ovo napomenuo? Napomenuo sam iz toga razloga sto Sovereign nije u nekoliko navrata mogao pronaci predmet koji sam ja pronasao sa Goldmaxx-om. Poznato je da Sovereign radi na 17 razlicitih frekvencija istovremeno (BBS) ali mu to nije nista pomoglo. Recimo jedan od predmeta je bio od aluminijuma i dosta malen (radi se o onom alu komadu koji recimo moze da se nadje na zavrsetku parizera i slicnih prehrambenih proizvoda, a izgleda kao grcko slovo omega). Goldmaxx ga je sa jasnim signalom nasao na nekoj dubini od 15-20 cm dok sovereign nije mogao da ga pronadje ni u DISC modusu niti bilo kako drugacije. Na zalost zemlja je i pored kise koja je padala bila mozda samo 2 cm mokra a ispod je bila potpuno suva pa je mozda i to omelo da se nesto vise nadje. Ako neko ima kakvih pitanja, rado cu odgovoriti- naravno onoliko koliko trenutno znam o Goldmaxx-u, jer ni ja nisam sa njim trazio vise od 10-ak sati.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 04.07.2005, 02:56
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pitanje

Pozdrav Vumi!!!
Ovaj zadnji novcic sto si nasao(srebrni-legionarski denar)jel nadjen XP?
Na kojoj dubini i kako se uopste HP pokazao sto se tice bronze?
Sretno u novim avanturama ....
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 04.07.2005, 08:18
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Denar je bio na mozda nekih 5 cm dubine ako ne i manje. Mozda je vrijedno i spomenuti da se radilo o sumi gdje svako ocekuje da se takve stvari i ako se nadju onda nalaze na vecim dubinama, posto se u sumi brzo skupljaju naslage. Ovo je dokaz da to ne mora biti pravilo. Denar je pronadjen sa XP-om, jer sa njim sam i trazio. Inace XP na obojene metale djeluje veoma osjetljivo, nije bitno o kojoj se velicini radi. Nisam imao dosta detektora do sada (4) ali je ovaj koliko sam imao prilike da primjetim jedan od najjacih i najosjetljivijih do sada, tako da mi uopste nije zao sto sam ga kupio. Jos samo da pocnem sa njim intezivnije traziti i mislim da rezultati nece izostati.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Novi Minelab Sovereign GT x_lav Vrste i namjena 0 06.05.2005 04:44
minelab...... rammstein Vrste i namjena 19 12.03.2005 15:15
Minelab xs II Ako moze mala pomoc DINIC Vrste i namjena 5 20.11.2004 18:46


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!