Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #141  
Staro 03.03.2011, 01:49
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
kako testirati xp da li je ispravan ili ne....

http://www.youtube.com/watch?v=_iy031nQHoU





.................... .
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif

Promijenjeno od kratki (03.03.2011 u 18:57 sati)
odgoovorite sa citatom
  #142  
Staro 03.03.2011, 07:59
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Iz svega sto sam video do sada i dopisivanja sa ljudima sa engleskih sajtova sam dosao do zakljucka da goldmax power definitivno ima problema sa nekim serijama detektora, u vidu tog sviranja.
odgoovorite sa citatom
  #143  
Staro 03.03.2011, 09:23
Krusarac
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav za svo drustvo na forumu!!!
Majko moja pa vi ljudi izginuste oko tih xp aparata haha.
Igore,to je apsolutno tacno i to je i pocetak i kraj te price.Zao me vise da citam muke druga clana eclipse-a.Naime,da kod firme XP nije sve kako treba uverio sam se svojim ocima prosle godine na uporedjivanju dva GMPa.Jedan je bio 3 meseca star drugi oko godinu dana.I kao sto predpostavljate dve razlicite price.Najuocljivija razlika je bila bas u ovome o cemu vi pricate,mladji GMP je cak davao neke cudne zvuke i na sam zamah kroz vazduh,nisam mogao da verujem.Dok je ovaj stariji sasvim fino radio sa sondom od 27 novcic 25mm na 25cm sasvim jasan i jak signal.
odgoovorite sa citatom
  #144  
Staro 03.03.2011, 09:28
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Krusarac Prikažite prilog
Dok je ovaj stariji sasvim fino radio sa sondom od 27 novcic 25mm na 25cm sasvim jasan i jak signal.
bice da ni taj stariji nije najbolji ...
ma ovde se pise o licnim iskustvima , zato je i moguce da su utisci razliciti, nema nikakve frke...
odgoovorite sa citatom
  #145  
Staro 03.03.2011, 09:40
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
kako testirati xp da li je ispravan ili ne....
http://www.youtube.com/watch?v=_iy031nQHoU
ne znam sta tebi ovaj video govori,
meni je jasno da ovaj nema pojma o aparatu ...

internet je pun ljudi i snimaka koji treba nesto da "dokazu"
e sad neki bi da svoj aparat izdignu na pijedestal , a neki bi opet da neke druge detektore ocrne ne bi li pojacali prodaju svojih ruku delo ili brenda koji zastupaju.
zato je od pretrage yutuba mnogo bolje uclaniti se na ovakve forume i iz licnog iskustva clanova cuti nesto o aparatu za koji se zanimamo,
s tim da opet i iskustva i utisci o nekim aparatima mogu da budu razlicita...
odgoovorite sa citatom
  #146  
Staro 03.03.2011, 10:04
Krusarac
Gost
 
prilozi: n/a
To definitivno ni u ludilu ne bi smelo da im se desava a desava im se i te kako.Prvo sam mislio da je ista prica kao sa ostalom evropskom robom koja dolazi na jugo-istok evrope odnosno roba smanjenog kvaliteta,to je dokazano cak i kod mercedes automobila.Ali nije taj slucaj,ovi problemi se svuda desavaju.Veliki prodavci to nece da objave i tako se ta prica precutkuje.E sad,ne izlazi od njih svaki drugi ili treci sa manom ali i svaki 30ti da izadje takav pa nije lepo s`obzirom da su malo precenjeni a pogotovu sonde.
A sad drugi i vazniji deo price.
Mislim da veci problem oko ovoga predstavlja ocekivanje tragaca pogotovu ako im je to prvi detektor i ljudi naravno nemaju iskustva jer su tek stupili u hobi.Tu neke stvari moraju da se odvoje
1.To je detektor sa visokom frekvencijom od 18Khz i ne postoji koliko ja znam ni jedan koji radi kao zaliven pogotovu sa tim frek.ako mu se sens odvrne do kraja.
2.Xp aparati nemaju klasican disc. i sam takav nacin rada prosto receno jos vise utice na zujanje i sviranje.Kod ostalih masina se to resava fabrickim"pritezanje m" disca tako i kad je vama disc na 0 u stvari nije potpuna 0 vec disc po malo radi a upravo da bi detektor bio mirniji i da bi se izbacile smetnje primesa rude i mineralizacije iz zemlje.Pa zato recimo Tejon ima isto visoku frek.17,5 ali mirnije radi.Ali je zato i malo plici.
Licno vise volim ovu drugu varijantu jer razlika u dubini nije velika.
3.Izuzetno vazan faktor je tip zemljista na kome trazite,to na zalost u vecini slucajeva ne znate dok ne kupite detektor.A pogotovu to saznate kad kupite neki visoko frek.detektor nebitno koji.Ovo kazem jer sam za 5god trazenja nailazio na takve terene gde apsolutno nista nije u stanju da radi kako treba ni VLF ni Pi.
Oprostite na pisanju ovo je cisto bilo za ljude koji tek krecu sa ovim hobijem.
odgoovorite sa citatom
  #147  
Staro 03.03.2011, 10:07
Krusarac
Gost
 
prilozi: n/a
Bane,taj stariji je radio izuzetno.Zakopavali smo do 1m razlicite stvari aparat je radio kao sat.
odgoovorite sa citatom
  #148  
Staro 03.03.2011, 10:25
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Eclipse, jesi li ti siguran da imas dobru sondu? Jesi li siguran da ti dzek od kabla ima dobar kontakt sa elektronikom? Koristis li normalne baterije ili punjive? Ako koristis punjive, mozda ti nisu sve u redu i zna da dodje do smetnji u radu zbog toga. Nastimas li ground onako kako treba? Smanjis li senzitivnost dovoljno (1mm nekada nije dovoljno kako bi se izbjeglo zujanje i sl, sve zavisi od terena)? Da li si probao drmusati taj detektor u vazduhu tj da podignes sondu u vis i onda da ga drmusas - da li i tada postoje smetnje?

Meni je ova tema posebno interesantna jer sam ti ja prodao moj licni detektor sa kojim sam radio bez problema.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #149  
Staro 03.03.2011, 10:42
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
ne znam sta tebi ovaj video govori,
meni je jasno da ovaj nema pojma o aparatu ...

internet je pun ljudi i snimaka koji treba nesto da "dokazu"
e sad neki bi da svoj aparat izdignu na pijedestal , a neki bi opet da neke druge detektore ocrne ne bi li pojacali prodaju svojih ruku delo ili brenda koji zastupaju.
zato je od pretrage yutuba mnogo bolje uclaniti se na ovakve forume i iz licnog iskustva clanova cuti nesto o aparatu za koji se zanimamo,
s tim da opet i iskustva i utisci o nekim aparatima mogu da budu razlicita...
ma ne govori mi nista slucajno ga nadjoh.....stavio celu kutiju na 10 cm od sonde a i kabal je tu,cim mrdne kabal detektor ga detektuje a da ne govorim o kutiji s elektronikom....pa samara kutiju i samo sto ne grize kabal....
bi mi smesan covek nista vise......mozda ga signali izludeli
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #150  
Staro 03.03.2011, 12:02
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Eclipse, jesi li ti siguran da imas dobru sondu?
pa sad.....jednu 27 sondu sam zamenio.....to znas,ova se pokazala dubljom,pa sam s njom cak i uspeo cuti te daleke signale par puta ako je za utehu...jer kao sto napisah od toliko pipi-ripi signala osuse se usi,jos da je i ton gvozdja ukljucen,kao sto rekoh,ko da je zemlja napravljena od gvozdja ...ako uzmem u obzir sta sam gledao sve po youtubu o radu na terenu....kod nekih se ponasa kao kod mene kod nekih je miran ko bubica.

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Jesi li siguran da ti dzek od kabla ima dobar kontakt sa elektronikom?
kod mene kabal nije nit vucen nit cupan,dosta ljudi mogu da posvedoce o odrzavanju i cuvanju svog detektora,retko kad ga i na zemlju stavim kad pronadjem nesto.po kisi nikad radjeno s njim itd.sondu malu sam samo u sobi probao neznam joj ponasanje u zemlji ali cu testirati cim sneg ode.ja sve sta sam napisao i sta cu pisati stojim iza toga.elektronicar nisam,nit znam dal fali tim dzekovima nesto,uglavnom koliko se ocima vidi sve je apsolutno sjajno.

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Koristis li normalne baterije ili punjive?
ne ne koristim punjive nisam bas pristalica toga,to mi stvara neke dodatne obaveze,jes da je investicija isplativa.ali iskreno razmisljao sam o tome.

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Nastimas li ground onako kako treba?
ground funcionise,jer se primecuje odnosno detektor svira kad se potenciometar okrece.sto se tice te mocvarne zemlje ili koja je (zapravo tamo nema nikakve mocvare,al neznam kako da opisem tu zemlju)grund moze biti i na skroz levu ili desnu stranu isto je.mozda je ta zemlja jednostavno prenamirelizovana,ta kvim podesavanje xp vidi novcic na manje mozda od 10cm u vazduhu....dok je drugi detektor tamo radio savrseno i vadio novcice na preko 25cm
a sens da bi on onako mirnije radio treba biti ispod 12h mozda cak i do 9h,ali sto se grounda tice,radim sa njim od 11h do 14h.....u svakom slucaju funkcionalan je i pomaze.

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Smanjis li senzitivnost dovoljno (1mm nekada nije dovoljno kako bi se izbjeglo zujanje i sl, sve zavisi od terena)?
naravno vumi,ako si dobro procitao rekao sam da je NA NEKIM njivama moguc rad da detektor bude odsrafljen do kraja pa 1mm unazad.a i slazem se sa time sta si rekao.citajuci hiljade foruma kako egleskih tako i nemackih a i ostalih,dolazim do zakljucka da sa njima svi rade podesenim sensom na 12h ili 13h.i da je detektor tada najmirniji,u redu slazem se i sa njima,ali onda,to vise nije GMP o kojem se prica,onda je on igracka.nek bilo ko podesi sens na 12h pa nek mi kaze koliko je tada dubok naravno u zemlji.znaci to vise nije ono o cemu se prica.ali da se ne vraca nazad.

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Da li si probao drmusati taj detektor u vazduhu tj da podignes sondu u vis i onda da ga drmusas - da li i tada postoje smetnje?
ne verujem da sam ga nekad drmusao u vazduhu,da jesam setio bih se.
probacu nije problem.ali znam da ponekad kad drzim sondu u vazduhu ne bukvalno prema nebu,pocinje da svira neke ujednacene zvukove.u mojoj blizini gde radim,nema dalekovoda bar 10km u krugu i to minimum.nema pruga nit bilo sta sta bi imalo veze sa tim signalima.zapravo ja ni neznam sta sve moze da utice na to.

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Meni je ova tema posebno interesantna jer sam ti ja prodao moj licni detektor sa kojim sam radio bez problema.
koliko se ja secam rekao si mi da je detektor izasao par puta na teren tj ako se ne varam "ni pet puta".mozda ga nisi dobro upoznao .

nebitno,meni je odgovarala cena a detektoru vizuelno nista nije falilo,vedeli se tragovi koriscenja ali daleko od toga da je to bilo nesto previse,ali naravno detektor nije bio toliko puta samo na teren.jedino sto mi je bilo krivo je ona iscepana usica,pa mi kutija landara levo desno malo zbog nje.i slusalice koje se odmah videlo da nisu njegove jer su bile bas grebane.i nisu potrajale ni dve nedelje koliko li vec,a znam kod koga su mu original slusalice.no nebitno ne radi se o tome,kupicu vec neke.nemam nikakve primedbe na tebe,kao sto sam u vise navrata rekao ispao si i vise nego fer i izasao u susret.i sto se mene tice ja bih te svakom preporucio za saradnju.ja sam iskren covek.
evo jedan kratak isecak,uploadovan na net,nije bitno dal ce biti obrisan odatle nekad jer tema ne gubi smisao,da vidite zapravo o cemu pricam i na sta najvise ja potenciram.na zemlji lezi (na povrsini) parce bronze,vidi se jasno,ispod u zemlji nema gvozdja jer sam prosao sondom nakon sto sam to uzeo u ruku,znaci svi signali gvozdja su nestali.nakon sto sam postavio detektor dole i prosao ponovo istim parcetom bronze preko sonde detektor je davao super signal.vratio sam bronzu na zemlji odakle sam je i uzeo u istom polozaju,ponovo super signal.znaci,on sa necim definitivno ima problem.zato sam i napisao da mi na fibule nekad koje leze par cm u zemlji daje ton gvozdja i ton lepog.i ja sa time vise ne mogu da se borim.

View My Video







.................... ........
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!