Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 18.04.2005, 19:11
licinije
Gost
 
prilozi: n/a
Kopija

Koliko je funkcijonalan detektor koji ne raspoznaje metale na primer kopija nekog detektora?I da li moze da koristi?
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.04.2005, 20:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Koliko je funkcionalan detektor koji ne raspoznaje metale...ako mislis na detektor koji ne daje signal kad naidje na metalni predmet u zemlji, onda ti mogu reci da to nije nizasta ....ok, salim se, pretpostavljam da ovdje mislis na detektor koji nema diskriminator, kao vecina PI detektora. Pa sta da ti kazem, moraces kopati toliko da ce ti se smuciti. Ovo se odnosi na trazenje po njivama koje su dosta zagadjene metalima. Takvi detektori bi najvise bili za trazenje po mjestima koja su daleko od civilizacije i gdje nema puno toga da se nadje, pa je svaki signal zanimljiv i vrijedan da se kopa...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 19.04.2005, 23:50
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
U potpunosti se slazem sa vumijem-i dodao bih i jos ovo.Trazenje sa takvim detektorom koji nema diskriminaciju,bez obzira na to sto se naprimer trazi sa njim na mestima koji nisu zagadjeni metalnim otpadom.Minerali u zemlji ce isto predstavljati problem.Tako da ce detektor isto davati neki signal ili znak koji nece biti isti kao da se naprimer radi o necemu(novcicu),ili nestom drugom.Ali ce ipak reagovati slabije i zujace.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 20.04.2005, 21:51
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Slazem se u globalu sa Vumijem i Rammsteinom, ali bih dodao par komentara.
Ne postoji mesto gde su obitavali ljudi a da nije zagadjeno gomilom sitnih gvozdenih premeta. Jedino na mestima daleko od civilizacije nema toliko konzervi, folija itd.
Klasicni pulsni aparati zaista nemaju sta traziti u lovu na raritete, jer obicno ignorisu sitan novac, ali postoji izvesna nova generacija Pi detektora, prilagodjenih lovu na raritete, koji mogu biti zanimljivi.
Sto se tice kopija, svi fabricki detektori su radjeni iz standardnih elektronskih komponenti, te ako se potpuno kopira, mora raditi potpuno isto, i ne moze biti manje dobar od originala. Ali problem sonde i podesavanja je drugacije prirode, i amateri s tim ne mogu izaci na kraj. Detektori su terenske masine, i posle izvesnog vremena na terenu, oni se rasteluju te rade sve losije i losije. Tako imate gomilu fabrickih modela koji veoma lose rade(citaj: placu za ponovnim fabrickim podesavanjem). I zato se moze desiti da dobro podesene kopije rade bolje od originala.
ALI, najbitnije, onaj ko je u stanju da odlicno iskopira i podesi fabricki model, taj to sigurno nece raditi, jer je takodje svestan nedostataka tog modela, i svakako ce raditi modifikaciju sa nekim poboljsanjima.
I da rezimiram: Ne postoje kopije i originali, vec samo dobri ili losi detektori.
Zeljko.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 21.04.2005, 21:09
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pitanje

Pozdrav svima...
A sad pitanje za jackdetecta?
Po tebi i tvom strucnom misljenju koji su fabricki modeli najbolji u klasi nize,srednje i visoke klase??????????????? ???????????????????? ???????
Mislim da bi to sve na ovom forumu interesovalo da cuje licno od tebe pravo misljenje?
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 22.04.2005, 20:46
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pitanje za Jackdetecta

I jos jedno pitanje za jackdetecta:
1.Dali je tacno da je dobro povremeno otvoriti detektor i izduvati prasinu kompresorom kao sto se to radi sa kompjuterima,jer sam cuo da vremenom natalozena prasina na osetljivim komponentama cesto prouzrokuje razne probleme?
2.Dali je dobro povremeno ocistiti same potenciometre,itd zbog boljeg rada?
3.Sta savetujes uopste kako ponovo dovesti sam detektor u fabricke norme?
Znam da su to tvoje male tajne ali ipak se nadam da ces bar neke da podelis sa nama to jest ostalim clanovima foruma jer je to zaista goruca tema i zaista je tesko naci informacije o toj problematici kao i same poznavaoce kao sto si ti.Unapred hvala na odgovorima!!!
Pozdrav od x_lava.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 22.04.2005, 23:54
azdaja
Gost
 
prilozi: n/a
zaista nebi bilo lose kada bi jackdetekt dao par saveta u vezi sa time
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 23.04.2005, 01:53
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Cao narode, izvinite na kasnjenju, ali sam pretrpan poslom ovih dana.
Pokusacu da odgovorim na vasa pitanja.
Razdesavanje detektora se desava zbog mnogo faktora, koji deluju paralelno. Na promenu radnih tacki mozda najvise moze uticati sonda, koja vremenom polagano menja svoje karakteristike (toplo-hladno, udarci, starost materijala, cesto i vlaga itd). Ona time ne postaje mnogo losija, vec menja fazne stavove, koji se moraju regulisati u detektoru.
I druge komponente u detektoru mogu sa godinama promeniti svoje vrednosti (integralna kola, kondenzatori, sklopovi napajanja itd.). Kod mnogih modela postoje kristali koji vremenom menjaju radnu frekvencu, a cesto od udarca znaju da je promene drasticno.
Skoro svi modeli imaju sasvim dovoljno unutrasnjih trimera kojima se mogu korigovati ove promene, ali je to nemoguce uraditi bez adekvatnog znanja(tehnicke dokumentacije) i merne opreme koja se prikljuci na sam aparat i kojom se moze ustanoviti adekvatan radni rezim.
Cesto i sami vlasnici dodatno rasteluju uredjaj pokusavajuci da mu izvuku bolje karakteristike. Na slepo je prakticno nemoguce izvesti sva podesavanja.
Ali, ako neki uredjaj bas lose radi, zabelezite pozicije trimer potenciometara (da bi se mogli vratiti na staro), postavite sondu daleko od metalnih predmeta, isprobavajte nekim metalnim uzorcima rad i pokusajte podesavanjima izvuci maksimum. Dobro je da dok to radite, imate i uzorak zemlje u jednom lavoru, i koju isto probate preko sonde(sonda stoji naopacke, a predmete, minerale, cigle i zemlju pomerate iznad nje), kako ne bi pravili racun bez krcmara. To je svojevrsni vazdusni test, takve podatke o dometu obicno i iznose proizvodjaci.
Nadam se da sam malo pomogao, Pozdrav,
Zeljko.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 23.04.2005, 02:10
chipla
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od x_lav
Pozdrav svima...
A sad pitanje za jackdetecta?
Po tebi i tvom strucnom misljenju koji su fabricki modeli najbolji u klasi nize,srednje i visoke klase??????????????? ???????????????????? ???????
Mislim da bi to sve na ovom forumu interesovalo da cuje licno od tebe pravo misljenje?
Pozdravi i s moje strane

Samo da se nadovezem na postavljeno pitanje X Lav-a...
Ocekivao sam i ja recimo primer loseg i dobrog detektora, od strane Jackdetect-a. Siguran sam da bi mogao da nam kaze koji bi to bio recimo "best buy" odnosno dobar izbor, ili recimo sta ne uzimati nikako.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 23.04.2005, 03:05
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Na to pitanje nije lako odgovoriti, jer najvise zavisi od toga sta zelite pronaci detektorom, i na kakvim mestima obavljate traganje. Univerzalnih detektora nema.
Imamo 3 najvaznije kategorije a to su:
- lov na povrsinsku numizmatiku
- cash hunt (lov na ostave)
- gold nugget hunt (lov na zlatno grumenje)
Nema detektora koji odgovara za vise od jedne kategorije.
Ali realno, svidjalo se to nekom ili ne, Fisher 1266 i njegova braca su uglavnom pokupili sve sto se pokupiti moze u sloju do 30cm. Sada propusteno skupljaju osim njih i Troy 3 i 5, kao i razni Minelab Vlf uredjaji. Nazalost, ti isti detektori, tesko da mogu naci ista dublje od 50cm.
Garrett i Whites se nisu proslavili u skupljanju numizmatike, a ni drugih stvari, jer su veoma nepouzdani i spori za rad (iako mogu biti jaci po dubini, njihov princip rada nije dobar za nase zagadjene terene).
Pulsni su i dalje samo teoretski dobri, a inace ne znam da je iko ista sa tim do sada nasao.
Eto, tako stvari stoje u praksi, a vi procenite sta je za vas najbolje.
Zeljko.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!