Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #91  
Staro 18.06.2012, 13:24
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od Markonatto Prikažite prilog
Ljudi samo da se javim, nisam bio odavno aktivan. Rekoh da ne otvaram novi topic. Evo mjesec dana traganja i kopanja i ništa ne nalazim zanimljivo. Nalazim metkove, čaure, i neke komadice metala totalno nepoznate. Vjerujte toliko sam se nervirao u početku ali eto dobio sam par savjeta od kolega sa foruma i riješio sam da idem opušteno. Valjda će nešto izaći. :-)
Kazem vam ja za sve je krivo delovanje Haarp sistema. Zlato, srebro i bronza ili je otislo u vecu dubinu ili su nekim magnetima usisali sve. Ostalo je samo gvozdje i mesing. Te nepoznate komadice metala ja nebih dirao golim rukama. Nabaviti rukavice moze i one od najlona. Mozda je radioaktivno!!! Tako je u ex-yu zemljama posle ovih ratova. Oni koji zive kod tetka Nate oni jos nesto nalaze. Evo i ja nista u zadnjih nekoliko izlazaka ne nalazim nista. Pa ni na forumu niko nista ne pokazuje jer nema se sta pokazati sem starijih nalaza i ovih u europi. Salim se, samo treba biti uporan, malo srece, dosta znoja a rezultati ce sigurno doci strpi se.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #92  
Staro 18.06.2012, 16:53
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Ja trenutno uglavnom tražim terene,.... što za sada, što nakon odmora, tj. na jesen, nakon oranja...
... eh da bajkom (mtb)... pre koji dan sam napravio 65km

Što se Haarpa tiče i sl. neki sremci se kunu da su im detektori značajno bolji (... i dubinski) pri izlasku meseca, kada je ~ u ravni sa zemljom
... takođe da Deus bolje radi kada je zemljište bar malo vlažno...
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!