Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 02.02.2016, 23:55
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Upravo tako dragi prijatelju, tamburaši iz 19. st. masu toga su napisali onako, napamet,
a danas ih pojedine "mudre" glave citiraju, prepisuju i ponešto nadodaju.
Ozbiljna knjiga se piše nekoliko godina, a ovi danas se takmiče tko će više naslova našvrljati, jasno, u tekućoj godini. Najgore od svega je to što se oni hvale i ponose vlastitom glupošću. A šta misliš što se dešava u glavama onih koji to čitaju, mnogi ne znaju odabrati ili nemaju mogućnost pročitati kvalitetno znanstveno utemeljeno štivo.

Promijenjeno od Enigma (03.02.2016 u 00:05 sati)
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 03.02.2016, 08:05
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.536 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Baraba

Bas tako. Ovakav primer (pismo) bi trebao da bude stvar proslosti, za sve interesantan kao istorijski podatak koji osvetljava nasu proslost, a onda jedno svesno ili nesvesno pogresno tumacenje, plasira se citaocu kojem nedostaju osnovna znanja i logika kritickog razmisljanja.
Nesto razmisljam kako nesto i nismo bas nevini, kad god smo imali priliku da biramo, birali smo Barabu umesto Hrista.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 03.02.2016, 08:55
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Upravo tako dragi prijatelju, tamburaši iz 19. st. masu toga su napisali onako, napamet,
a danas ih pojedine "mudre" glave citiraju, prepisuju i ponešto nadodaju.
Ozbiljna knjiga se piše nekoliko godina, a ovi danas se takmiče tko će više naslova našvrljati, jasno, u tekućoj godini. Najgore od svega je to što se oni hvale i ponose vlastitom glupošću. A šta misliš što se dešava u glavama onih koji to čitaju, mnogi ne znaju odabrati ili nemaju mogućnost pročitati kvalitetno znanstveno utemeljeno štivo.
moj covjek pise,moji ljudi citaju,moji tamburasi sviraju,moja djeca to slusaju i uce...lijepo je znati kad covjek ima mogucnost da procita "kvalitetno i znanstveno utemeljeno" a to postoji samo "tamo" ...."ovamo" ce citaju lazi i prevare.
"Mi" postojimo da bi kurta i murta zagrabio i uzeo sta mu treba al ajde,nadurali smo mi i gore.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 04.02.2016, 01:12
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od apostata Prikažite prilog
Bas tako.
Nesto razmisljam kako nesto i nismo bas nevini, kad god smo imali priliku da biramo, birali smo Barabu umesto Hrista.
Da, to je ključni problem, naoko normalni ljudi u određenom trenutku oslijepe i odbace sve ono u što su vjerovali, ono što su gradili i izgradili.
Siguran sam da smo satkani od dva dijametralno suprotna bitka. Ne radi se tu o neprosvijećenosti, to je pogrešno mišljenje. Poznajem intelektualno jaku osobu, koja je odjednom bez nagovještaja napustila skladan brak, privatni biznis i sve ono čime se ponosio. Otišao za prosječnom ženskom u podstanarstvo, čak se ne radi o velikoj ljubavi niti o srodnoj duši.
Na moje upite on jednostavno nema odgovora. Očito je da nismo satkani samo na božju sliku i priliku. Naše ponašanje ovisi o tome koja je strana trenutno dominantna u nama, a radom na sebi svoj zao karakter možemo eliminirati. Svi smo rođeni s dva lica, pa i sveci. Dobro i zlo u sebi sami gradimo, izbor je isključivo na nama koju ćemo stranu njegovati
Zato prijatelju ako ne njegujemo Krista u sebi Baraba bez većih problema
zavlada sa nama.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!