Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 09.05.2012, 15:47
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Ima i u Melencima jezero koje je slano.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 09.05.2012, 16:09
Korisnička slika od Pretorijanac
Pretorijanac Pretorijanac je offline
SUPERMODERATOR
 
Registriran : 05.10.2006
mjesto: Beograd
Starost: 47
prilozi: 1.983
Zahvaljivao se: 651
Dobio je 618 zahvalnice(a/u) za 189 priloga
Meni se najvise svidja ona prica o tome kako Potop ustvari generacijama prenoseno secanje prezivelih na momenat kada je Sredozemno more negde tokom neolita naslo put do basena Crnog mora. Nikad se nisam dublje upustao u tematiku, jer me nije zanimalo, tako da ne znam u kojoj meri prica ima uporiste u nauci. Nije ni bitno. Zanimljivo zvuci. Bajka, ko bajka.
__________________
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 09.05.2012, 16:19
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
moze biti da je bajka ali kako su za ovu pricu o potopu,skoro identicnu znali juznoamericki indijanci. nikakvog kontakta nisu imali sa Bliskim istokom gdje su i nastale sve monoteisticke religije koji istu pricu pricaju.
ja vjerujem da ljudi nisu imali kapacitete da objasne na drugi nacin prirodne katastrofe i dogadjaje. nisam ni ja mislio ici dublje u temu,cak sam cekao da se na nju uhvati patina ali eto...ote se
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 09.05.2012, 19:39
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 50
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
Citat:
citat od Pretorijanac Prikažite prilog
Meni se najvise svidja ona prica o tome kako Potop ustvari generacijama prenoseno secanje prezivelih na momenat kada je Sredozemno more negde tokom neolita naslo put do basena Crnog mora. Nikad se nisam dublje upustao u tematiku, jer me nije zanimalo, tako da ne znam u kojoj meri prica ima uporiste u nauci. Nije ni bitno. Zanimljivo zvuci. Bajka, ko bajka.
Ispitivano je dno Crnog mora bas zbog te hipoteze prenosenja sa kolena na koleno i nekog sećanja ljudske civilizacije na potop, ali nije pronadjen nikakav trag od praistorijskih naselja ili bilo kakve veće naseobine koja je bila potopljena, tako da je sasvim moguće da se potop mnogo ranije desio.
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 09.05.2012, 19:39
Ghost
Gost
 
prilozi: n/a
I sredozemno more je nastalo pucanjem Gibraltarske brane, kažu. Neolit.

Ovaj zadnji potop o kome ja govorim se desio, kažu, u skorije vrijeme, prije 3000 godina i izgleda da se periodično ponavlja.
Čim se stekne znanje koje preslikamo u megagrađevine ta civilizacija nestane.
I ostane populacija koja nema pojma ni ko je to gradio ni zašto.
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 09.05.2012, 20:55
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Znači da smo mi vrlo blizu kraju...

Doćiće do topljenja leda na polovima,... potop,... Samo ja ne verujem u ove varijante postepenog globalnog zagrevanja... Kao razne stvari u ljudskom životu, te stvari se dešavaju skokovito (ne linearno)...

Takođe postoji i opcija sa mega vulkanima, a mada se retko se pominje Marsili, južno od Napulja u Tirenskom moru... Navodno je za njega pitanje samo kada će (ne da li će)...
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 09.05.2012, 21:07
Ghost
Gost
 
prilozi: n/a
Topljenje leda na polovima će teško izazvati potop. Samo ga je 3 % od ukupne mase vode. I većina tog leda je već u vodi a to ne izaziva porast nivoa. Bar ne tipa potopa. Globalno zatupljenje.

Miligor ---mislim da je to u Melencima termalni izvor. Ali eto soli, između ostalog.
Ali nije u tipu isušenih jezera o kojima govorim
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 09.05.2012, 21:22
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 50
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
A što se tiče globalnog zagrevanja i topljenja leda na severnom polu, to topljenje leda će zapravo dovesti da će pola Velike Britanije i cela Skandinavija postati hladnije nego što su sad zato što topla golfska struja koja ide od Kariba pa sve do Skandinavije neće više imati taj svoj cirkularni tok jer priliv hladne vode sa severnog pola skraćuje tu putanju golfske struje koja već sad posustaje pod tim naletom...
Dakle, sever Velike Britanije i Skandinavija uskoro mogu da se poistovete sa kanadskom klimom i to će se vratiti na nivo kao posle poslednjeg ledenog doba.
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 09.05.2012, 21:24
Ghost
Gost
 
prilozi: n/a
Na početku nije bilo ništa, pa se desio big bang. Kažu.
A big bang koliko god velik ili mali mora puknut odnekud. Petarda ili atomska, svejedno. Bang je bang. A univerzum je stvorila svijest, ili obratno. Ali samo nešto stvara nešto.
I to nešto je stvorilo osnovne elemente, pa prašinu koja je poslije stvorila planete, zvijezde i ostalo.
Pa su se onda sudarale zvijezde, pa gravitacijom privlačile sve ostalo dok nisu postale pohlepne kao ljudi pa je to rezultiralo pojavom prve crne rupe. Koja samo uzima a ništa ne daje. Nikome. Pa se silne galaksije vrte oko crne rupe, svaka oko svoje, dok se rupe ne spoje. Pa kad se sve spoje nema ničega i onda nastaje big bang.
Svašta iz ništa, reko bi neko ko se tu našao tog momenta. Kakva zabluda.
Tako je i na svakoj planeti prvo nastalo kamenje. I ono ima svijest i daje dio sebe za nešto čemu ne zna uzrok ni posljedicu.Ali daje, nesebično.
Tu se u hardveru pojavljuje softver, recimo DOS. Stvari kreću novim tokom. Kamenje se , mi to kažemo, pod uticajem četiri elementa raspada i poprima nove oblike. Valjda kamenju bezbolno, ali svrsishodno. Od tog nesebičnog davanja kamenje dobija nove komande u DOSu i pojavljuje se podloga za viši denzitet, biljke. Biljke isto tako nesebično daju sve što im je u programu i novom komandom u DOSu pojavljuje se mogućnost za životinje. Životinje opet vođene svojim programom proširuju ponudu svojih davanja, jer to je poenta svih denziteta- bezgranično davanje, tu se negdje javlja i ljubav kao peti element. Sve ide svojim tokom i stvara se čovjek koji isto tako nesebično daje i stvara sve više i bolje. Novi DOS, nove komande, univerzum kao svijest prezadovoljan.
Otvara se mogućnost za prvi windows- traljavo, ali prvi put od postanka svijeta stvarnost u boji.
Ovaj čovjek je stvarno strašna stvar, misli univerzum. Je, radi ko lud, stvara čuda, napreduje nezamislivo ka nečemu, to će biti novi denzitet, sigurno.
Kad ono oćeš, ima kvaka. Radi čovjek, ali samo za sebe. Boli ga nešto za one denzitete prije, daje nesebično ali samo sam sebi. Greška u programu, očito.
E onda se javlja reinkarnacija da se dobije na vremenu dok se ne poprave bagovi iliti greške. I svekoliki ljudski rod se vrti u krug i proba razne linuxe i applove, ali ne ide naprijed, a bogami ni nazad. Samo poneki koji su shvatili suštinu dolaze do nirvane, spasenja. Ni njima nije jasno kako, ali ubodu. A onda nema nazad. Ili im se ne ide nazad. Jer inače bi se vratili pa nam rekli kako.
A mi koji smo ostali možemo samo čekati katastrofu i vraćanje na početak pa ispočetka.
I zato onoliko monumentalnih gradjevina za koje nitko ne zna čemu služe, a iz raznih perioda su.
Otpad poslije brisanja hard diska univerzuma, naš sektor. Valjda je sve ostalo netaknuto na D, E i F particiji pa da nam se slatko smiju dok nas čekaju. A mi dolazimo, bar neki.
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 09.05.2012, 21:28
Ghost
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Banatski šetač Prikažite prilog
A što se tiče globalnog zagrevanja i topljenja leda na severnom polu, to topljenje leda će zapravo dovesti da će pola Velike Britanije i cela Skandinavija postati hladnije nego što su sad zato što topla golfska struja koja ide od Kariba pa sve do Skandinavije neće više imati taj svoj cirkularni tok jer priliv hladne vode sa severnog pola skraćuje tu putanju golfske struje koja već sad posustaje pod tim naletom...
Dakle, sever Velike Britanije i Skandinavija uskoro mogu da se poistovete sa kanadskom klimom i to će se vratiti na nivo kao posle poslednjeg ledenog doba.
I mislim da se baš to i događa. Ekstremi u klimi, kad je toplo vrelo je, kad je hladno ledeno je. Primjer ova zadnja zima. Sad da vidimo ljeto.
A golfsku struju niko ne spominje već godinu. To je izgleda passe.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!