Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 13.03.2005, 20:32
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
slike nekih pronadjenih stvari
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg coins_a.jpg (6,0 KB, 46x prikazano)
Tip dokumenta: jpg coins_b.jpg (3,5 KB, 41x prikazano)
Tip dokumenta: jpg copper_a.jpg (10,2 KB, 43x prikazano)
Tip dokumenta: jpg copper_b.jpg (6,0 KB, 39x prikazano)
Tip dokumenta: jpg engine_a.jpg (17,3 KB, 49x prikazano)
Tip dokumenta: jpg flagstone_a.jpg (8,1 KB, 43x prikazano)
Tip dokumenta: jpg flagstone_b.jpg (9,6 KB, 41x prikazano)
Tip dokumenta: jpg found01a.jpg (4,0 KB, 39x prikazano)
Tip dokumenta: jpg goldcoins_a.jpg (9,4 KB, 42x prikazano)
Tip dokumenta: jpg goldkrone_a.jpg (5,2 KB, 41x prikazano)
Tip dokumenta: jpg goldstone_a.jpg (9,6 KB, 41x prikazano)
Tip dokumenta: jpg goldstone_b.jpg (8,5 KB, 38x prikazano)
Tip dokumenta: jpg knife_a.jpg (4,6 KB, 40x prikazano)
Tip dokumenta: jpg knife_b.jpg (22,0 KB, 45x prikazano)
Tip dokumenta: jpg meteorite_a.jpg (5,4 KB, 41x prikazano)
Tip dokumenta: jpg meteorite_b.jpg (3,2 KB, 40x prikazano)
Tip dokumenta: jpg vase_a.jpg (6,0 KB, 43x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 13.03.2005, 20:43
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
A zasto nigdje ne pise na kojim dubinala je sve to pronadjeno...???
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 13.03.2005, 20:54
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
A zasto nigdje ne pise na kojim dubinala je sve to pronadjeno...???
zadnje slike koje sam postavio su slike iz grcke(bar tako pise) tj poslao ih je kupac koji ih nasao a koji je detektor kupio u nemackoj......e sad dobro pitanje zasto kupac nije poslao vise o dubini pronadjenih stvari........
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 13.03.2005, 21:38
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav!
Procitaj pazljivije moj prvi post!
Upravo se radi o tim neozbiljnim spravama.
Narode, dao sam vam smernice, i nemam vise namere da o tome pricam. Morate sami provaliti sta je sta. Jer bi neko mogao pomisliti da ja favorizujem sebe i svoje proizvode.
Na netu je lako moguce pronaci na hiljade iscrpnih arheoloskih izvestaja sa terena, svuda gde se radilo. Tamo je sve opisano, kad, gde, sa cime se radilo, pa onda rezultati, primeri itd. Pada u oci da niko, nikad nije upotrebio ove sprave koje navodite. A siguran sam da nece ni u buduce.
Manite se trgovackih sajtova za lov na blago. Ako zelite zaista nesto saznati, potrazite sajtove instituta, univerziteta, NASE, vojne za UXO detekciju itd. Tamo cete naci neke sasvim drugacije sprave. Nazalost, one uglavnom kostaju puno, puno vise, i cesto koriste generatore sa KiloWatima snage. Zar vam ne izgleda sumnjivo "radar na 18 metara dubine" koji radi sa dve baterijice od 9V ? Kome nije, zelim mu puno uspeha u lovu sa tim accurate-future-UG-Laser-radioaktivnim-LRL-itd "uredjajima"(ima i adekvatniji izraz, ali ja sam lepo vaspitan).
Mozda ove moje reci preostro zvuce, ali verujte da mi je i previse dosadilo, da se kao poslednji mohikanac borim protiv totalnog tehnickog neznanja tragaca iz Srbije. Oni se rasveste, tek kada ih debelo lupi po dzepu, pa na terenu shvate sta su kupili.
Zar se vec nisu svi opekli sa metal detektorima, koji su u prospektima takodje obecavali 2-3 metra, a kod Pulsnih i Two Box cak do 7m.
Sve to je potpuno istovetno onoj prici o carevom novom odelu, kada na kraju, malo dete shvata da je car potpuno go, pa mu se svi smeju. Ali najsladje su se smejali krojaci koji su pokupili lovu. A ko je u nasoj prici naivni car?
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 13.03.2005, 21:54
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Jackdetect, nema niko namjeru od nas da kupi nesto slicno a ni nesto drugo osim nekakav detektor metala koji moze bar do nekih 30-40 cm pronaci malo "masniji" rimski novcic tipa sestercijusa a dali takvih detektora ima, odgovor je ima. Ako cemo iskreno kada bi te masine i radile kako to tvrdi proizvodjac, sta bi mi radili ako bi se nasli negdje u nekoj divljini sa njim i pronasli nesto vece na recimo 10 metara dubine??? Ja rpvi nebih sigurno kopao jer kao prvo ne zna se sa sigurnoscu o cemu se radi a i cime iskopati sve to. Razumijem arheologe i druge istrazivace koji se time bave profesionalno i koji svo svoje vrijeme provode trazeci i pretrazujuci "sumnjiva" mjesta. Moje licno misljenje je i to da takvi aparati, koji recimo i idu na toliku dubinu, nisu bas najbolji ni za zdravlje onoga ko sa njima radi. Mozda ce sad neko reci, pa nisu to radioaktivni zraci, da mogu lose uticati na zdravlje ali ja cu reci da nikakva zracenja nisu dobra za zdravlje pa se to isto moze reci i za elektromagnetno polje koje stvara obicni detektor metala. Nije za uporedjivanje ali mozda je neko citao o americkom experimentu sa magnetnim poljem i brodovima mornarice koji su ucestovali u tom experimentu (na zalost, zaboravio sam ime toga experimenta, ali mozda ce se neko sjetiti istoga)...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 13.03.2005, 23:16
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
da ali ta vrsta detektora, skenera,nazovimo ih kako hocemo je napravljena za profi tragace,profi arheologe koji se bave ovakvim stvarima.Normalno je da svaki proizvodjac napravi malo bolju reklamu za svoj proizvod,ali covek koji se vec bavi ovakvim stvarima tj elektronikom ili sta ti ja znam sta tu spada,moze videti na osnovu ponudjenih tehnickih elemenata u samim tim spravicama,koja je njihova mogucnost.Normalno ko se razume.E sada sto se tice energije koju ovi aparati koriste,isto takodje mislim da je isto i ta nauka napredovala.Tj ne znaci da za ovakvu vrstu aparata trebamo imati veliki napoj energije.E sada kada bolje razmislimo aparat koji kosta 19 000eura sigurno nije stavljen na sajt o prodaji za nekog pocetnika.Vec za nekog ko se u to razume.Mozda si se ti jackdetektor nasao uvredjen zbog samog mog pristupa temi,nisam imao nikakve lose namere jer citajuci tvoje postove i ono sto si u njima naveo,dosao sam do zakljucka da pises o tehnologiji koja je vec u upotrebi.Mislim na softvere,tehniku skeniranja,lap top i ostale zajebancije koje tu spadaju.Zato sam te i pitao da li si ti na putu da usavrsis tu vec zapocetu tehnologiju.Jer normalno je da svaki pronalazak i tehnologija imaju svoje nedostatke i mane.I zato se to non stop usavrsava zbog boljih rezultata i mogucnosti.Prost primer pronalazak aviona,ili telefona...........i da ne nabrajam sve to sad.Da se razumemo ja se ne bavim ovakvim stvarima,mislim na elektroniku,fiziku,m atematiku.......itd. Ja koristim argumente i cinjenice koje nalazim u casopisima,reportaza ma na tv-u na netu itd.E sad sto se tice tragaca iz Srbije i njihovog neznanja to je vec prica za sebe...........Prema tome kao sto je vumi rekao a ja ga podrzavam.Ovakva vrsta aparata o kojim mi pricamo postoji bez daljnjega.E sad njihove mogucnosti,njihov sklop,cipovi,program i,tehnologija,softve ri,IC zraci,sistemi za rendgen,njihovo dejstvo i uticaj na okolinu i zdravlje,magnetni talasi i njihov uticaj.......... e to je druga prica.pozdrav rammstein
vumi mislim da se taj eksperiment zvao filadelfija ali nisam siguran
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 13.03.2005, 23:35
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pogodio si rammstein, tako se zvao.... hvala
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 14.03.2005, 04:14
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Uh, mislio sam da okoncam ovu diskusiju jer imam mnogo posla, ali moramo razjasniti stvar do kraja.
Prvo, vecina tragaca u Srbiji su zlatari, i manje ih privlaci sitna numizmatika. Svi oni jure ostave, i traze adekvatne uredjaje za to. Obicne detektore su odavno izgostirali i vidli sta stvarno mogu. Mastali su o novim generacijama, kao SpectrumXLT, Garrett2500, CZ7, Explorer itd. Kada su i njih nabavili, i isprobali, vidli su da rade isto ili gore, i da su pritom nemoguci za podesavanja. Usput su nabavili i Puls star II, III i Lorenz, sa 1m x 1m, i razocarano shvatili da su nestabilni na zemlju, da je svaka konzerva, ili potkovica njihova itd. Tako je bilo i sa Two Box od Garretta ili TM808 od whitesa. La**** bolje da i ne pominjem.
E sad je dosao red na future i Ug. Tako, milioni maraka, a sad i evra vec decenijama odlaze van za lepo dizajnirane igracke.
POENTA je u tome da su uredjaji za LOV NA BLAGO vecito bili precenjeni. Tj. cena im je uvek bila mnogo puta veca od onoga koliko stvarno vrede. Ni jedan Puls detektor ne vredi 2500 evra. Na istom tom Pulsu bi lepo zaradili i da ga prodaju za 1000 evra. Zasto ovo govorim?
Pa kad strucnjak otvori neki od tih detektora, vidi da su radjeni kao od bede. Da nemaju mnoge stvari koje bi morali imati itd. Znaci, Proizvodjaci detektora za lov na blago se nikada nisu ozbiljno potrudili da naprave ozbiljne tragacke masine. I ne moraju, lepo prolaze i ovako. Dovoljno je da malo nasminkaju stari model displejem (ekrance), folijskim tasterima i dobra reklama.
E a u svetu zaista postoji puno ozbiljnih tragackih masina, ali one se ne promovisu za lov na blago, i za njih kod nas niko ne zna, niti ga interesuje da sazna.
Mene sve ovo jako nervira vec 10 godina.
Naravno da sve vec postoji, ali gde se moze nabaviti i za koji novac. Za mene je otkrice, ako u buducnosti budem mogao ponuditi domacim tragacima ponesto od tih pravih uredjaja, po pet puta nizoj ceni od strane.
A sto se tice elektronike, matematike itd, ko ne poznaje osnovne principe rada bilo kog lokatora, ne moze ga efikasno ni upotrebiti. Ili jos vaznije, kako ces kupiti uredjaj adekvatan tvojim tragackim potrebama, ako cak ni neznas o cemu se tu radi? Kako ces od 50 razlicitih modela odabrati najbolji, ako ne poznajes tu problematiku. Ok kupices najskuplji, ili onaj koji su ti nametnuli reklamom.
Vise se ni poljoprivredom ne mozes baviti, ako ne procitas i ne naucis neke tamo hemijske i bioloske stvari.
Eto u tome je stvar. Tragaci se moraju tehnicki obrazovati i nauciti mnoge nove stvari, ako zele da budu efikasni, sve jedno sto je to hobi. Pa vecina njih, posle mnogo godina, jos uvek nezna funkciju ona cetri dugmeta na svom aparatu.
Naravno, ovo je moje vidjenje stvari. A mozda ja i nisam u pravu?! Valjda bar nisam promasio temu ovog foruma?
Najbolje zelje,
Zeljko.
p.s. Kompjuteri i mobilni telefoni isto puno zrace!
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 14.03.2005, 13:59
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od jackdetect
p.s. Kompjuteri i mobilni telefoni isto puno zrace!
Onda uzmes ono manje zlo, recimo TFT monitor .
Sto se tice onih koji godinama rade sa detektorima i nakon toga jos uvijek ne znaju da upotri**** sve dugmice i potenciometre na njeima, ja bih njima oduzeo detektore .
Uvijek sam se pitao zasto se ljudi u Srbiji bave samo trazenjem zlata i nicega drugoga? Ustvari oni trazeci zlato pronalaze i druge stvari ali im te stvari ne cine toliko radosti...steta, i zeljezna koplja kao i sterlice znaju da budu jako lijepi...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 14.03.2005, 17:22
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
auuuuuuuuuuuuuuuuuu. .......
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!