Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 13.06.2004, 14:27
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nesto o nastanku Rima...

Cesto razmisljam odakle nam je stigao taj stari novac ,mislim na Rimski.Za nastanak Rima vezane su mnoge legende,uglavnom sve imaju slican pocetak.Nalazeci spas iz spaljene Troje, gradjani Troje predvodjeni Enejem, nalaze utociste u srednjoj italiji medju tada veoma primitivnim latinima.Postoje I druge legende, kao sto je legenda o Romulu I Remu blizancima koje je ostavljene othranila vucica.Romul je po tradiciji utemeljio grad Rim 21.04 753.god. tu pored reke Tibra na brdu Palatinu. Prvi stanovnici drevnog Rima bili su pastiri iz okoline I prognanici iz Lacija. Romul da bi prosirio svoje carstvo I uzdigao svoj grad, po legendi posluzio se lukavstvom. Organizovao je igre I na njih pozvao uticajne Sabinjanske porodice, iz susednih Sabinjanski gradova.Dok su trajale igre na ugovoreni znak mladici su oteli za sebe neveste. Rizikovao je rat sa Sabinjanima medjutim prema devojkama se lepo postupalo tako da su one ubedili svoje familije da odustanu od rata. Legende su legende ali nastanak Rima zaista datira u 7 veku pre nove ere jer ovo su potvrdili arheoloski nalazi ,na brdu Palatinui nekropola na forumu zaista potiocu iz ovih godina.Od latina, Trojanaca, Sabinjana zaista nastaje Rimski narod tj, Populus Romanus. To je deo burne istorije koji dozivim kad god dodirnem Rimski novcic ili bilo koji predmet iz toga perioda.

P.S.
Prilog je napisao jedan moj poznanik i ovim putem mu se zahvaljujem na tome
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!