Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 13.02.2006, 19:51
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
A sada nastavak price,... Posle VALKBAUTA ,koga sam se ratsiljao kupio sam UG-12 Geoskener koji u nemackoj kosta 9700 Eura a u Americi 9700 Dolara, neznam zasto je ta razlika u ceni izmedju ova dva proizvodjaca, ali je UG malo bolji od valkbauta, jer je kompaktniji i laksi za rukovanje. Sto se tice snimanja , njegove slike predmeta , odnosno metala u zemlji su prkazane samo kao crvena tacka ili kocka nepravilnog oblika koja se lako moze precizno locirati i kopati tek nakon tri uzastopna snimanja,medjutim i to nije dovoljno jer on kao ifutura vidi keramiku i rimsku ciglu u crvenoj boji pa se desavalo da kopam 2m.za par cigli. ali sto i nije tako tdagicno bilo jer sam na jednoj cigli nasao vrlo interesantan crtez koji se uklapa za teren na kome sam je inasao,tu su nacrtani neki hodnici o prostorije koje sam ja i snimio i to jedino lepo vide i crtaju i futura i ug-12, zapravo ako snimis prostoriju ponu sitnih predmeta na snimku vudis samo prostoriju a predmete ne. Dakle moras kopati prostoriju, hodnik da bi nasao sitne stvari koje na dubini od 2m ne vide ni skeneri ni detektori,a one su ipak tu pored prazne rimske grobnice. Posle UG-12 kupio sam GEMS jer mi se dopao zbog svoje velicine , zapravo veoma je mali i sa njim se moze prici i snimiti i na zasticenim lokalitetima neprimecen.On koristi novi program VISUALEJZER koje moze ponekad da da fantastican snimak predmeta u zemlji cak sta vise prosto originalan izgled kakoizgleda i kad se iskopa, ali to samo ponekad. I kod njega kao kod UG metalni predmeti ,keramika ,i cigle su u crvenoj boji pa je zato neko spomenuo da koristi detektor za lociranje mete,to je naravno neophodno da nebiste kopali prezne ,slomljene cupove i velike cigle.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 13.02.2006, 19:53
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Pa jel to moguce?Pa ja ne mogu da verujem da neko proda masinu od 8500eura i onda imas problema takve vrste kao da je u Albaniji proizveden.Reci mi kakav je GEMS,izgleda mi vrlo jednostavan za rad.Hvala puno na informacijama sve sto nam budes vise rekao sve ces nam vise pomoci a mozda i para ustedeti.Licno ja razmisljao sam o sledecim modelima GEMS,ROVER C ili eXp3000Basik.Nikakvu razliku nisam primetio izmedju znatno skupljeg eXp3000 i ROVERA C osim da prvi ima monitor koji daje sliku u 2D.A sve te podatke svakako moras da obradis kuci preko 3D.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 13.02.2006, 20:00
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Jel si sa Gemsom radio sa njegovom sondom sto oni kazu da ide do 8m ili si kupio onu super sondu do 25m.To je po meni"malo"nemoguce ali ajd sad,tako oni kazu do 25m
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 13.02.2006, 20:10
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
I jos jedno obavestenje za sve prisutne.Ako je ko zainteresovan za future neka trazi cene direktno od proizvodjaca a ne od tkz.nakupaca jer su puno skuplji sto je i normalno.Recimo eXp3000basic 6400 kod okm a kod ostalih 7400,GEMS 3500 kod njih 4150 itd.Sve ovo kazem zato sto sam primetio da se ovde spominju znatno vece cene na forumu
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 13.02.2006, 20:10
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
VOLEO bih ako mi objasnite kako da vam posaljem softver preko interneta za UG-12 i ako to smem ,jer se on moze instalirati na svakom racunaru , dok VISALEJZER se ne moze instalirati bez sifre koja se od njih dobija posebno za svaki racunar i naravno gomilu snimaka pa bi smo zajedno komentarisali snimke i ujedno bi i vama bilo sve to mnogo jasnije i lakse za odlucivanje o tome sta kupiti.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 13.02.2006, 20:19
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Mislim da je to tesko uraditi ali ja bas i nisam neki znalac za PC,ako neko drugi mozda zna bilo bi lepo.Srelac sta bi sa ovim GESOM jel vredi uzimati,sta mislis.Izvinjavam se ako sam pomalo naporan ali mislim da me razumete,moram da se odlucim sta da uzmem
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 13.02.2006, 20:25
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
Nisam kupio super sondu jer me velike dibine plase ,jer postoje odstupanja u snimanju nesto zbig ljudskog faktora a nesto zbog necega sto oni nisu objasnili ,samo oni znaju iz kog razloga ,tako da ne bih smeo nikom reci da kopa mete dublje od 2m, jer i ako bude lazan snimak, iz neznam kojih razloga, nece mi zameriti razbiti laptop od glavu.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 13.02.2006, 20:29
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
Ta super sonda je mozda dobra semo sto nudi mogucnost razlikovanja metala , naj verovatnije metale od cigle ,ne verujem da moze razlikovati metale po sastavu,a kosta 2000 E.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 13.02.2006, 20:36
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Znas kako,sve ono sto su napisali o tim dubinama ne uzimam za ozbiljno jer niko nece bunare za vodu da kopa.Medjutim pitanje je dali GEMS ili ROVER mogu recimo do 3-4 metra dubine?Naravno ovde podrazumevem neke vece stvari kao sto su vojni sanduci
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 13.02.2006, 20:52
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Naime,radi se o sledecem.Tokom drugog sv.rata,Nemci povlaceci se iz Srbije u predelu Homoljskih planina(znam tacniju poziciju ali naravno tacno mesto ne znam)zakopali su par sanduka zlatnih poluga.Znam da zvuci kao u filmu,medjutim ovo je pricao svedok toga doba koji je u to vreme bio partizanski oficir.Partizani su odmah nakon rata prokopali veliki deo tog podrucja(kopali zarobljeni nemci)odprilike,nara vno bez ikakvih uredjaja i naravno bez uspeha.Ali taj Partizanski oficir je tvrdio do same smrti i pricao da su petorica ljudi iz tog sela videli Nemce i sanduke i asove i jos dosta toga ali da su bili primeceni od strane nemaca i oterani sa tog mesta...ima jos dosta toga ovo je bilo ukratko.A imam i jos dosta saznanja o nekim drugim mestima...
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!