Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 30.03.2008, 21:48
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Instruction manual za garret master hunter ads7

I.Dzon.evo ti kratko uputstvo za rukovanje ovim aparatom.Moje lično iskustvo sa ovim aparatom je sledeće.Može upotrebljavati više sondi raznih dimenzija zavisno šta ćeš tražiti i na kakvom terenu.Za zaprljane terene ti je bolja manja sonda 8 ili 10 inča.Za manje zaprljane i ravnije terene je pak veća sonda 12 inča bolja.Ovaj detektor ima prilično veliku detekciju u vazduhu dok u zemlji gubi negde oko 30 posto u detekciji.Naprimer zlatnu burmu pokazuje u modusu svi metali na oko 38 sm a isto tako i u zemlji.U modusu diskriminacije zlatnu burmu u vazduhu pokazuje isto na 38 sm ali u zemlji je pokazuje na oko 23 sm.Po mom mišljenju regulator za regulisanje efekta mineralizacije je malo teže podesiti bez obzira što je to 10-to okretajni regulator.Često je potrebno podešavati tuner ako radi na manual.Ako pak tuner radi na auto onda gubi u dometu dubine traganja.Ne sviđa mi se što je veća potrošnja struje jer koristi 6 baterija od 9 volti,pa ih je potrebno češće menjati.Neznam što će ti ovaj stari model kad ima novih boljih garetovih modela.Ovaj model ima moj drug ovde u pirotu pa ću ga pitati ako možda hoće da ga proda.Ako te nešto još interesuje u vezi ovog modela ostavi imail.
prikačena dokumenta
Tip dokumenta: zip Garret Master Hunter 7,instr.man.zip (6,3 KB, 25x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 05.04.2008, 11:32
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
poz. Ljubo

Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
I.Dzon.evo ti kratko uputstvo za rukovanje ovim aparatom.Moje lično iskustvo sa ovim aparatom je sledeće.Može upotrebljavati više sondi raznih dimenzija zavisno šta ćeš tražiti i na kakvom terenu.Za zaprljane terene ti je bolja manja sonda 8 ili 10 inča.Za manje zaprljane i ravnije terene je pak veća sonda 12 inča bolja.Ovaj detektor ima prilično veliku detekciju u vazduhu dok u zemlji gubi negde oko 30 posto u detekciji.Naprimer zlatnu burmu pokazuje u modusu svi metali na oko 38 sm a isto tako i u zemlji.U modusu diskriminacije zlatnu burmu u vazduhu pokazuje isto na 38 sm ali u zemlji je pokazuje na oko 23 sm.Po mom mišljenju regulator za regulisanje efekta mineralizacije je malo teže podesiti bez obzira što je to 10-to okretajni regulator.Često je potrebno podešavati tuner ako radi na manual.Ako pak tuner radi na auto onda gubi u dometu dubine traganja.Ne sviđa mi se što je veća potrošnja struje jer koristi 6 baterija od 9 volti,pa ih je potrebno češće menjati.Neznam što će ti ovaj stari model kad ima novih boljih garetovih modela.Ovaj model ima moj drug ovde u pirotu pa ću ga pitati ako možda hoće da ga proda.Ako te nešto još interesuje u vezi ovog modela ostavi imail.
Hvala na instrukcijama.Mozes li mi reci koji su to novi modeli gareta a da rade dobro kao taj stari model koji je pravljen pre 20 i vise godina.Zasto kazes da se covek razocara sa garetom GTI 1500 i 2500 PRO ima li nekakav drugi njihov model a da je bolji od njih .Unapred hvala.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 05.04.2008, 19:10
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
odgovor

Moje misljenje za nove dobre modele garreta su:garret predator 1,2 koji imaju odlican diskriminator ali je domet traganja u vazduhu slab oko 21sm.isto dobro traze u zemlji i u vazduhu podjednako bez gubitaka.Najbolji medju njima po meni je garret AT3,sea hunter XL500 i jos neki.Sa (grand master hunter,master hunter CX,CXII CXIII,GTI2500 sam prilicno radio)ovo su digitalizovani modeli i unapred programirani u fabrici.Impresivno deluju po izgledu,nacinu prikazivanja na displeju,grafikonima ,zvukom,GTI2500 i govorom prilikom nalaza cilja ali samo u vazduhu.Kod ciljeva u zemlji je sasvim druga situacija.Dosta gube u dometu,prikazi na displejima u većini slucajeva lazno prikazuju ciljeve itd.
Na forumu ima dosta dobrih modela kao što su minelab XP,GPRS-3500,Goldmax,Tesoro TEJON.Pogledaj u listingu detektori i kupnja.Vumi ce ti mislim dati jos bolji savet oko nabavke.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 05.04.2008, 23:58
laki
Gost
 
prilozi: n/a
ja mislim slicno kao i ljuba ,zaobidjite gareta ...
radio sam sa gti 2500 nije za ovo sto mi trazimo (mozda za plaze i americke dolare)...
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 06.04.2008, 00:20
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
poz Ljubo

Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Moje misljenje za nove dobre modele garreta su:garret predator 1,2 koji imaju odlican diskriminator ali je domet traganja u vazduhu slab oko 21sm.isto dobro traze u zemlji i u vazduhu podjednako bez gubitaka.Najbolji medju njima po meni je garret AT3,sea hunter XL500 i jos neki.Sa (grand master hunter,master hunter CX,CXII CXIII,GTI2500 sam prilicno radio)ovo su digitalizovani modeli i unapred programirani u fabrici.Impresivno deluju po izgledu,nacinu prikazivanja na displeju,grafikonima ,zvukom,GTI2500 i govorom prilikom nalaza cilja ali samo u vazduhu.Kod ciljeva u zemlji je sasvim druga situacija.Dosta gube u dometu,prikazi na displejima u većini slucajeva lazno prikazuju ciljeve itd.
Na forumu ima dosta dobrih modela kao što su minelab XP,GPRS-3500,Goldmax,Tesoro TEJON.Pogledaj u listingu detektori i kupnja.Vumi ce ti mislim dati jos bolji savet oko nabavke.
Zahvaljujem ti na opsirnom davanju informacija ako me bude jos nesto zanimalo nadam se da ces mi reci.Znaci garet i dalje ima lazne signale ovi novi nisu poboljsani po tom pitanju .Ja sam imao nekada onu staru 7 sa malom, srednjom i dve velike sonde koje se kace jedna napred druga iza ali sam imao problem sa kontaktima na ploci za baterije to sam dao jednom drugaru.Imao je isto lazne signale narocito po kisnom vremenu i mokrom zemljistu i terenu gde ima bas mnogo minerala pirita, kvarca pistao je kao lud ali gde je bilo cisto radio je perfektno.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!