Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 01.04.2008, 00:32
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
I ne zove mi se bas odavde iz inostranstva!

Crni moze le stici podmornica Dunavom preko Velike Morave do tebe?
moze moze,
ali kako sam ja ovde u beogradu u luci na carini postavicu vam uslov,
ako na kontigentu ne bude i nekoliko gareta ac 250 posiljka vam nece proci
  #12  
Staro 01.04.2008, 01:04
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
kratki

Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
I ne zove mi se bas odavde iz inostranstva!

Crni moze le stici podmornica Dunavom preko Velike Morave do tebe?
nisam rekao da ne moze podmornicom i cena je izuzetno povoljna na detekeor shopu
  #13  
Staro 01.04.2008, 01:22
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Ma dajte ljudi sve su vode kod mene plovne!!!
  #14  
Staro 01.04.2008, 02:52
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Posto je Flowerni postavio pitanje o cijenama detektora i njihovih mogucnosti mogu reci sledece:

Ne znam u kojoj si mogucnosti i koliko mozes da izdvojis za detektor. Bitno je znati sta zelis sa njime traziti. Ako si zainteresovan vise za zeljezne predmete onda bi trebao izabrati detektor koji nema ugradjen "predfilter" ili kako da nazovem to, za zeljezo. Ako je cijena u pitanju (mogucnosti kupovine) onda je u svakome slucaju bolje uzeti polovan detektor jedne od poznatijih marki nego da se uzme novi detektor neke nepoznate firme i na kraju da taj isti zavrsi negdje "umotan" oko nekoga drveta u sumi , jer nije ispunio ocekivanja. Moje misljenje je da je recimo Minelabov Advantage jedan od boljih ako ne i medju najboljima, ne samo za "profi" nego i za pocetnike. Cijena novoga se krece oko 450 Evra a moze se nabaviti i polovan za dosta manje para. Postoje trzista na kojima se mogu nabaviti polovni detektori pa cak i novi koji su sluzili samo za reklamu i probanje a cijena im je spustena nekih 20% pa i vise. Dosta toga se moze naci preko interneta (google). Ako te nesto posebno zanima reci o cemu se radi pa cemo pokusati da pomognemo...
a sto bi neko dao i tih 450 e za neki nov detektor u kome delovi kostaju nekih 100-150 a resto kosta ime firme???
a da ne pomenem detektore od po hiljadu i nesto evra...

kad za recimo 200 e covek moze kupiti rucni rad i jos nov a usput da taj detektor radi pet put bolje od tog kupovnog......

i sam recimo znas da kada bi fabrika proizvela detektor sa svim njegovim kapacitetima....ta ista fabrika bi u roku od godinu dana mogla samo da se zatvori i nista vise....vec oni svake godine poboljsavaju isti detektor,dodajuci mu jedan cm vise probojnosti i nov izgled kutije....

dok rucni radovi,bez obzira sto je neki detektor kopiran,ojacani su do maksimuma....

e sada naravno....ima ljudi koji to znaju da rade kako valja a ima ljudi koji nazalost neznaju da ih rade kako treba....

evo ti primer za minelabov neznam tacno koji samo znam da je valjda placen oko 3500e....covek ga je prodao u roku od mesec dana jer ga na testu izvadio iz papuca rucni rad....tezina 1:0,dubina 1:0,diskriminacija 1:0,svega ukupno 3:0 za rucni rad....

pa sada ko kako voli nek izvoli.....

nadam se da me niste pogresno shvatili.....to je samo istina i nista vise.....
  #15  
Staro 01.04.2008, 11:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pretpostavljam da pricas o minelabovom GP extreme modelu (stari ili najnoviji) a taj sto je sa njim radio vjerovatno nije imao pojma kako se istim radi, posebno sto se tice diskriminacije, jer ovi minelabovi modeli su PI detektori i nemaju pravu diskriminaciju kao VLF modeli itd itd. Neka taj kucni majstor pronadje nekoga ko sa ovim minelabovim modelom ima prava iskustva pa neka se onda provjere uzajamno, bas bih volio vidjeti takav test
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #16  
Staro 01.04.2008, 15:20
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Ne kudite konje koje niste jahali!!!
  #17  
Staro 01.04.2008, 22:14
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
poz. eclipse4

Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
a sto bi neko dao i tih 450 e za neki nov detektor u kome delovi kostaju nekih 100-150 a resto kosta ime firme???
a da ne pomenem detektore od po hiljadu i nesto evra...

kad za recimo 200 e covek moze kupiti rucni rad i jos nov a usput da taj detektor radi pet put bolje od tog kupovnog......

i sam recimo znas da kada bi fabrika proizvela detektor sa svim njegovim kapacitetima....ta ista fabrika bi u roku od godinu dana mogla samo da se zatvori i nista vise....vec oni svake godine poboljsavaju isti detektor,dodajuci mu jedan cm vise probojnosti i nov izgled kutije....

dok rucni radovi,bez obzira sto je neki detektor kopiran,ojacani su do maksimuma....

e sada naravno....ima ljudi koji to znaju da rade kako valja a ima ljudi koji nazalost neznaju da ih rade kako treba....

evo ti primer za minelabov neznam tacno koji samo znam da je valjda placen oko 3500e....covek ga je prodao u roku od mesec dana jer ga na testu izvadio iz papuca rucni rad....tezina 1:0,dubina 1:0,diskriminacija 1:0,svega ukupno 3:0 za rucni rad....

pa sada ko kako voli nek izvoli.....

nadam se da me niste pogresno shvatili.....to je samo istina i nista vise.....
ti hoces reci da se moze spakovati bolji nego fabricki samo koji . Sta da se radi ako ima procesor i treba skinuti program . Meni koliko je poznato to je vrlo tesko i kada se skine pr. zafali po koja stavka. Ako se to moze orginalno uraditi svaka cast majstore.Ovo je samo moj komentar bez ljutnje.
  #18  
Staro 02.04.2008, 02:02
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Pretpostavljam da pricas o minelabovom GP extreme modelu (stari ili najnoviji) a taj sto je sa njim radio vjerovatno nije imao pojma kako se istim radi, posebno sto se tice diskriminacije, jer ovi minelabovi modeli su PI detektori i nemaju pravu diskriminaciju kao VLF modeli itd itd. Neka taj kucni majstor pronadje nekoga ko sa ovim minelabovim modelom ima prava iskustva pa neka se onda provjere uzajamno, bas bih volio vidjeti takav test
pa vumi ja sta da ti kazem.....sem da je tako bilo....a da taj nezna da radi sa njim.....to je malo glupo sto si napisao,jer kao prvo ne poznajes coveka da bi mogao da ga kudis ili pohvalis,kao drugo imao je detektore i detektorei ogroman je poznavalac svega ovoga,kao trece on je sam svedok toga....

e sada dalje......nit cu napisati ko je kupio taj minelabov nit cu napisati ko pravi te detektore,samo covek iza sebe ima prodatih nekih 200-300 kom. i sa tim sam zavrsio

ponavljam....ja imena necu pomenuti.

ja ovo nisam napisao hvaleci nekog vec oko saveta kupovine.....jer mi nikog ne mozemo voditi kroz zivot,tako da ljudi sami biraju sta ce kupovati.

ovde je iskazano moje i samo moje misljenje.....
  #19  
Staro 02.04.2008, 02:08
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
ti hoces reci da se moze spakovati bolji nego fabricki samo koji . Sta da se radi ako ima procesor i treba skinuti program . Meni koliko je poznato to je vrlo tesko i kada se skine pr. zafali po koja stavka. Ako se to moze orginalno uraditi svaka cast majstore.Ovo je samo moj komentar bez ljutnje.

ja ne da hocu da kazem vec tvrdim da svakako moze.....

a sto se procesora tice....malo si zasao u dublje vode gde ja neznam da plivam......da si pitao za kompjuter za procesor i komponente.....to bi do jutra mogao da ti pisem.....

meni je najmerodavniji dokaz kad je napravljen teren i kad se iznesu dva detektora....pa na megdan......

to je naj prostije i najjasnije.....

a da ne pominjem kad covek ide iza nekog na pet metara na lokalitetu i samo sakuplja sto drugi propusta,a kad se taj fabricki vrati tih par metara nazad opet cutiiii.....
  #20  
Staro 02.04.2008, 02:41
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
eclipse4

Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
ja ne da hocu da kazem vec tvrdim da svakako moze.....

a sto se procesora tice....malo si zasao u dublje vode gde ja neznam da plivam......da si pitao za kompjuter za procesor i komponente.....to bi do jutra mogao da ti pisem.....

meni je najmerodavniji dokaz kad je napravljen teren i kad se iznesu dva detektora....pa na megdan......

to je naj prostije i najjasnije.....

a da ne pominjem kad covek ide iza nekog na pet metara na lokalitetu i samo sakuplja sto drugi propusta,a kad se taj fabricki vrati tih par metara nazad opet cutiiii.....
poz. vidim da pratis forum takvih slucajeva ima vec 20god. da svake godine idu ljudi na potpuno isti teren i uvek nadju po nesto gde su vec prosli predhodno govorim o najvecoj ravnici kod nas znaci idu za traktorima i nemaju toliko vremena da detaljno pretrazuju ovo pricam iz prve ruke bez obzira o kakvoj se masini radilo.Sto se mene licno tice imao sam ih nekoliko sada koristim rucnu izradu ali nisam bas zadovoljan razmisljam da nabavim fabricki model koji nije mnogo skup recimo garet 1500 koji u italiji kosta 500e ili 2500 -- 800e sta mislis ti o njima ili je bolje uzeti taj od 200-300 da li on moze da odvaja kao neki drugi f. modeli .
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!