Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 02.09.2007, 22:00
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od baki022 Prikažite prilog
ja tek sad ne razumem sta tebe muci
prosto,mario nije imao uputstvo za rukovanje aparatom
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 02.09.2007, 22:32
mario
Gost
 
prilozi: n/a
sam si rekao da moram imati isti zvuk kad predem preko necega i ljevo i desno a ako nemam da je to metal.E pa to se tocno dogadalo kod mene kad trazim detektorom i kad cujem kvrckanje ja stanem i prelazim preko tog mjesta jos par puta i to onda zbuni detektor i on pocme zvizditi stalno.Ali izgleda da ja moram stati samo kad bas cujem jaki signal.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 02.09.2007, 23:03
baki022
Gost
 
prilozi: n/a
Ma nesto tu ne pije vode.Radio sam sa 35-icom, 36-icom i 66-icom i kad je gvozdje onda je gvozdje sem ako nije nesto veliko i jako korodiralo pa da se zbuni.Pre ce javiti mali novcic na vecoj dubini kao gvozdje nego obrnuto.Ma nisi ti to podesio
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 02.09.2007, 23:04
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od sman Prikažite prilog
enigma dobar ti je XLT ,ali ga je pregazilo vreme, zaostaje malo u dubini,
ali ima zato odlicnu diskriminaciju...ja i jedan moj prijatelj dok smo radili sa XLT zezali smo ove drugare sa fi**** tako sto smo kukali i psovali, kako to da mi sve nalazimo ali gvozdje nikako,kako to vi uspevate da nadjete i gvozdje u cemu je tajna i td... dobar je za starije ljude ,manje se kopa
Ova ti je dobra.
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 20.09.2007, 17:47
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od mario Prikažite prilog
Bok decki.Mozda me se sjecate prije par mjeseci sam kupio detektor Fisher 1270 i imao sam problema sa njim zvizdio mi je na sve ali sam ja mislio da sam rjesio taj problem ali u stvari nisam.problem je taj dali neko od vas ima takav detektor pa da mu postavim nekoliko pitanja koje me muce.Pozdrav
Evo i mene malo iz ilegale...

Prvo napisi tocno koje su postavke aparata kada ti žvizdii i
tip zemlje.
Testiraj ovako :

NORMAL DISC on na najmanje 3 ispod toga ako je zemlja puna Fe-oksida (crvenica npr.) imat ces konstantno stalno krckanje i polutonove.
IRON DISC na viskoko 5+
ALL-METAL GROUND ADJ provjereno mora biti iskljucen.
IRON OFF
SILENCER switch = ON ??? da ali,, recimo kod mene je krivo tvornicki spojen pa ON=OFF i obratno u drugj fazi testa probaj sa iskljucenim
SILENCEROM.
SENSITIVITY na nisko 2-4
pinpoint prekidac sa donje strane ne diraj za sada.
Mobitel, alat, cipele, koje imaju metalne djelove dalje od sebe.
Nadji neku preoranu poravnatu njivu gdje mozes lako kopati i di nema smeca. I probaj ne bi smjelo "bipati"

Krckanje i lazni signal ces cuti u slucaju da ti je normal disk pre nisko postavljen u odnosu na mineralizaciju zemlje, ukljucen i ne podesen ALL-METAL GROUND balans , ako drzis stisnut "okidac" pinpoint slucajno, ili ti je OFF-ON na silenceru zamjenjen.

Ovo za pocetak

Meni 1270 radi ko urica onoliko koliko stignem ....
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 20.09.2007, 17:56
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od mario Prikažite prilog
E pa vidis ja ga ovako naredim:
Normal disc: 10
Silencer:ON
Iron disc switch:OFF
All Metal Ground Adj.:OFF
Sensitivity :8
I zvuk na 5
Kad ga tako naredim on meni nezvizdi na ek**** ali zato mi svira na velike metale kao sto veliki sarafi, potkove, velike ek**** na stare brave i na sve ostale metale sto nebi smijo.Jel po upustvima kad je normal disc na 10 on bi morao svirati samo na aluminij,srebro i bakar.Uglavnom imam vec toliko zeljeza da bih mogao dobro zaraditi da ga prodam.
Jesi li siguran da nesto krivo ne radis?
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 20.09.2007, 18:03
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od mario Prikažite prilog
pazite ja sam njega pokusavao testirati plemenitih metala jedino moze promjeniti zvuk ali da uvopce nezvizdi to je nemoguce.
Ne bih se slozio, nekao mi zvuci da ti drzis pritisnut pinpoint mozda grijesim ali jedino tako dobijem taj efekat koji opisujes.
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 20.09.2007, 18:06
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od baki022 Prikažite prilog
Ma nesto tu ne pije vode.
Ma i meni se cini
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 20.09.2007, 23:59
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav oto ,dugo te nije bilo .!!! mislim da znam sta mu fali .jedno stotinak predjenih kilometara i 30kg gvozdja i 100 grama novcica, e tek onda ces znati sta svira,kako i zasto.aparat ti sve lepo kaze na svom jeziku ,a ti to lepo saslusaj i prevedi. ja sam moj explorerII hteo da bacim u dunav,Oto zna moje muke u pocetku ,ali sad......ko svajcarac.pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 21.09.2007, 03:21
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
pozdrav oto ,dugo te nije bilo .!!! mislim da znam sta mu fali .jedno stotinak predjenih kilometara i 30kg gvozdja i 100 grama novcica, e tek onda ces znati sta svira,kako i zasto.aparat ti sve lepo kaze na svom jeziku ,a ti to lepo saslusaj i prevedi. ja sam moj explorerII hteo da bacim u dunav,Oto zna moje muke u pocetku ,ali sad......ko svajcarac.pozdrav
Pozdrav tebi i ostalima, da puno je vremena proslo
Ljepo si to rekao, svi smo prosli svoje skolovanje .
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Istorija Bosne rammstein Istorija gradova 21 17.02.2006 11:49


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!