Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Praistorija
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Praistorija Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 06.11.2009, 11:27
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ja britancima nista ne verujem. Kao da su kelti rimljani... odnosili sva blaga iz ostalog dela sveta i zakopavali u Velikoj Britaniji. Ne znam cemu sluze ove price da se prave zazubice, ljubomora, zavist, prkos, inat.... Pokusavam citati izmedju redova da otkrijem sta je tu pravi odgovor.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 06.11.2009, 14:44
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Mislim da se ne radi o zavjeri, radi se o uređenom društvu u kojem su stvari postavljene na svoje mjesto, a bogatstvo otočnih Kelta je poznato.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 06.11.2009, 22:12
nummus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Ja britancima nista ne verujem. Kao da su kelti rimljani... odnosili sva blaga iz ostalog dela sveta i zakopavali u Velikoj Britaniji. Ne znam cemu sluze ove price da se prave zazubice, ljubomora, zavist, prkos, inat.... Pokusavam citati izmedju redova da otkrijem sta je tu pravi odgovor.
Odgovor bas i lezi u njihovom liberalnom zakonu za tragace i one sto pronalaze zakopano blago. Bas zbog toga sto se velika vecina nalaza iz Velike Britanije prijavi i objavi stvara se grandiozna slika, mada kao sto Enigma kaze Britanija je uvijek bila bogata. Dalje naprasno protjerivanje Rimljana od strane lokalnog stanovnista prouzrokovala je veliki broj ostava od kojih je najcuvenija "Hoxne Treasure".
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 06.11.2009, 23:30
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ko zna sta je tu prava istina. Prica jeste neverovatna. Mozda je nalaz iz nasih krajeva pa se tamo legalizuje u drzavi gde je to dozvoljeno. Mozda je covek bio kod nas na Exit-festu pa kupio ogrlice recimo od Eclipse-a ili od mene. Ispitace njega ispektor Poaro ili Šerlok Holms tip je sumljiv.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 07.11.2009, 00:06
Korisnička slika od popimperia
popimperia popimperia je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 13.09.2007
prilozi: 415
Zahvaljivao se: 165
Dobio je 8 zahvalnice(a/u) za 8 priloga
Jeste da je V Britanija uređeno društvo ali tolike količine ekstremno vrednih predmeta baš i upravo tamo ni meni nije jasno.U potpunosti se slažem sa pike.sch i osim avarskog pojasa kojeg su oteli nalazaču nisam čuo (ali da je istina) za neke vrednije pronalaske ,mislim u tim ciframa .Ma mutni su ti Britanci,a i poznata je njihova uloga kroz istoriju.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 07.11.2009, 00:10
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Ko zna sta je tu prava istina. Prica jeste neverovatna. Mozda je nalaz iz nasih krajeva pa se tamo legalizuje u drzavi gde je to dozvoljeno. Mozda je covek bio kod nas na Exit-festu pa kupio ogrlice recimo od Eclipse-a ili od mene. Ispitace njega ispektor Poaro ili Šerlok Holms tip je sumljiv.
ma kakvu bre ogrlicu uzeo od mene??????????
ja mu prodado ceo pojas zlatni
al njega nije ni prikazao .....xexexe
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 07.11.2009, 21:59
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Nemojte tako da govorite o Britancima.Ljudi jednostavno znaju pronaci stvari.Toliki tragaci traze godinama,a Englez dodje u Crnu Goru na odmor,zaroni sa maskom i odmah,na dubini od dva metra, otkrije cijelo svetiliste.....(sta bi tek sve otkrio da je slucajno dosao sa tom namijerom)...I ovo mora da je neka zavjera
http://www.telegraph.co.uk/news/worl...ater-city.html
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 08.11.2009, 02:50
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Ko zna sta je tu prava istina. Prica jeste neverovatna. Mozda je nalaz iz nasih krajeva pa se tamo legalizuje u drzavi gde je to dozvoljeno. Mozda je covek bio kod nas na Exit-festu pa kupio ogrlice recimo od Eclipse-a ili od mene. Ispitace njega ispektor Poaro ili Šerlok Holms tip je sumljiv.
Kelti koji se zadržaše na našim prostorima očito su bili sirotinja koja je pokušavala pronoći svoje mjesto pod suncem, a onaj ciljani napad na Grčku je po meni obična glupost, jednostavno rečeno došlo je do seobe, odnosno: trbuhom za kruhom.
Pronađeni torkvesi su specifični za Galiju i Britaniju i nemaju veze s podunavskim Keltima.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 08.11.2009, 12:02
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Istina je da Britanci imaju Harvard, mozda najbolje arheologe na svetu da vrednuju arheologiju da su finansijski jaki ali je istina da su svoje muzeje napunili sa nalazima iz celog sveta a posebno iz Egipta. Sa jedne strane ja kad bi nasao neki vredni nalaz pre bih odneo u Britaniju nego da se deponuje u nekom nasem muzeju.
Istrazujem i dalje ovaj test kao i tri povezane sa google prevodom:
http://translate.google.com/translat...Den%26hs%3DIBj
http://translate.googleusercontent.c...3R04TQFxSR5Ykw
http://translate.googleusercontent.c...dnrYCIk3Uo8DhQ
Pitao bih vas da li zaista vredi ovaj nalaz 1 milion funti koliko stoji u naslovu?
Ova polomljena a jos i nije cela ne vredi ni 10% od cene da je potpuno cela. Dve "uvijene" nisu nista posebno a cetvrta "pletena" je zaista lepa i vrednija od sve tri ostale. Uzimajuci u obzir da takve ogrlice nisu retke u Britaniji njihova vrednost nebi bila onolika kolika je napisana u naslovu. Mislim da nemerno preteruju sa kojim razlogom...? Koliko vredi nas avarski pojas ako ogrlice vrede milion funti?
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 08.11.2009, 12:20
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ko tvrdi da kod nas nije pronadjeno isto toliko blaga ako ne i vise taj je za mene...problem je jedino u tome sto je sve to rasprodato a od toga kupljene (napravljene) raznorazne kuce, kupljeni skupi automobili itd itd. Englezi pricaju o svojim nalazima jer znaju da ce od njih sve to biti otkupljeno po postenim cijenama dok se kod nas za tako nesto ide u zatvor. Kada bi nasi dozvolili da se normalno trazi i sve pronadjeno otkupili po realnim cijenama, vidjeli bi sta sve kod nas ima da se nadje, ovako, sve se to prelijeva u druge zemlje i niko nista ne vidi. Nego, javlja mi prijatelj da je slusao, gledao ili citao ovih dana (novine Blic), da smo opet jako ocrnjeni u Srbiji, jer je neko kopao nekakve ogromne rupe na nekom lokalitetu trazeci zlatne kocije. Ako se dobro sjecam, legenda o njima se prepricava u S.Mitrovici. Znaci, oni koji su spalili tadasnji Sirmium, nisu imali vremena da povezu sa sobom i te zlatne kocije, nego su ih ostavili tamo.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Kako koristiti fotogaleriju? Vumi Obavijesti 0 01.01.2008 20:50
Kako ne moze? zeljketa Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! 16 03.03.2007 22:05
Kako je moguce? DINIC Vrste i namjena 4 19.02.2005 00:12


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!