Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 29.08.2004, 17:06
xxxxxx
Gost
 
prilozi: n/a
pitanje Dal mi neko moze pomoci

Interesuje me iz hobija da nabavim detektor za metal,za trazenje u zemljistu.
Gde bi mogao da nabavim i kako jedan solidan detektor,koje marke i cene.
Kakav je detektor MINELABOV SOVEREIGH,gde bi njega mogao da nadjem ,kako i kolko mu se krece cena.

Unapred hvala svima koji su raspolozeni da mi pomognu POZDRAVxxxxxx
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 29.08.2004, 17:37
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Drugarski pozdrav i dobrodosli u forum

U svakome slucaju Minelabovi detektori su odlicni. Moje iskustvo sa minelabovim Advantage-om je odlicno. Jako osjetljivi detektori kako na vece tako i na jako male predmete kao sto je sitan srebrni novac i sl. Rukovanje sa njima je jako jednostavno i predvidjeni su kako za "profi" tragace tako i za pocetnike. Imaju inace odlican diskriminator. Vise o Sovereignu bi mozda mogao reci nas korisnik "Prepelica", jer ga je on posjedovao i imao iskustva sa njim. Inace cijene u Njemackoj se krecu koliko je meni poznato oko 900 Evra za novi aparat. Kako stoji sa transportom i carinom nisam upucen. Sve u svemu za pocetnke bih predlozio ipak Minelabov Advantege i siguran sam ko god da se za njega odluci da ce biti zadovoljan. U Austriji je prije nekoga vremena zatvorena jedna od 2 prodavnice sa detektorima tako da se nabavljanje detektora vrsi vecinom u njemackoj.Moje misljenje je da je detektor (ako se vec mora uvesti i platiti carina na njega) ipak najbolje uzeti direktno od proizvodjaca, jer su cijene dosta dosta manje, tako ako bi doslo do moguceg placanja carine, ipak nebi izasao preskup.
Sada par bitnih pitanja:

1.Sta imate u namjeri traziti
2.Na kojim dubinama
3.Na kakvom zemljistu (livade, oranice, sume)
4.Da li je zemljiste dosta zagadjeno ostalim metalnim otpadom

Za sada toliko od mene
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 29.08.2004, 18:40
xxxxxx
Gost
 
prilozi: n/a
odgovor

Dubina trazenje bi bilo do oko metar.To su sume,ali veci deo livada i oranica.Metalom nije zagadjeno.
Interesuje me trazenje raznih vrsta starih novcica pretezno .
Posetio sam minelabov sajt,i video modele, i zato vam hvala za savete sto ste mi dali. Kako bi mogao da narucim od proizvodjaca,i dal neko zna da mi kazedal smem da ga carinim,posto bih ga nabavio iz hobija.
Dal ima neko da bi prodao svoj minelabov detektor,nek mi se javi.

Pozdrav XXXXXX

Promijenjeno od xxxxxx (29.08.2004 u 18:47 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 29.08.2004, 22:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Da bi trazili na dubini od jednan metar trebao bi vam jedan sasvim drugi detektor, naravno zavisi koliki je predmet na toj dubini. Skoro svi detektori nalaze novcice na nekim dubinama do max.40cm a to zavisi takodje od velicine toga novcica. Ovim hocu reci da nema (meni poznatih) detektora metala koji ce pronaci pojedinacne novcice na vecim dubinama (40 cm nije striktno +-). Ako bi uzeli detektor koji je u mogucnosti da trazi na tim dubinama onda takvi detektori diskriminiraju male predmete kao sto su novcici. Sve u svemu ako je detektor u mogucnosti da pronadje recimo jedan rimski sestercij na dubini od 40 cm, moze se reci da je to vec izuzetan detektor. Na dubine trazenja uticu i vrste i velicina sondi koje se koriste na detektorima. Obicno vece sonde su u mogucnosti da pretrazuju na vecim dubinama ali zato imaju manju osjetljivost na manje predmete itd. Sto se tice carina i sl ne mogu nista da kazem, jer ne znam kako je zakonski rijeseno tako nesto kod vas.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 31.08.2004, 22:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Htio bih svemu ovome da dodam jos par rijeci. Posto sam imao priliku da trazim sa minelabovim Advantage-om (tu mogucnost imam jos posto je jos uvijek u mome posjedu ), htio bih reci koju rijec o njemu, mozda vam pomogne dalje. Aparat je odlican i jako je osjetljiv na obojene metale cak i na one najsitnije predmete kao sto je npr. zrno od sacme (iz lovacke puke). Pretrazuje na dosta velikim dubinama i mogu vam reci da ako se polako prelazi neka parcela da iza njega nece sigurno ostati nista od interesantnih stvari a da ih ne pronadjete. Jedna od mana mu je ta da je malo teze tacno odrediti polozaj pronadjenoga predmeta u zemlji. To je inace prateca pojava svih "duplih D sondi". Na njemu ne postoji display, tako da ne mozete orijentaciono da vidite o cemu se radi kod pronadjenoga predmeta. Vjerujem da ce se svako vec za nekoliko sati navici na razlikovanje tonova pri pronadjenim predmetima. li kao i svagdje pa tako i ovdje vazi- vjezbanje cini majstora (ili nekako slicno )....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!