Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Tesoro
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Tesoro Svi tesorovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 03.05.2009, 10:19
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Kakva su iskustva s f75, nisam radio s ovim aparatom.
Ja sam imao priliku da ga jednom uporedim s mojim Tejonom(sa vecom sondom) i bio sam prijatno iznenadjen .Uporedjivao sam im dubinu i dosao sam do zakljucka da su oba aparata priblizno iste dubine, stim sto je f75 za nijansu bolji kad je srebro u pitanju a Tejon kad se radi o bronzi. Aparat je veoma lak ,i trosi samo 4 AA baterije . Za mene ovaj detektor spada u dublje aparate ,i misljenja sam da moze da izadje na megdan sa svim vrhunskim modelima svih poznatih proizvodjaca. Ono sto sam primetio je i to ,da je skoro nemoguce raditi sa punim senzitivom ,vec ga tragac mora cesce podesavati(u zavisnosti od zemljista ) i drzati ga negde na oko 80 (od mogucih 100).Ono sto se meni ne svidja je njegova finalna izrada ,deluje nezno i krhko, mogli su da stave malo jace materijale,to je sigurno rezultat toga sto se radi u kini,mada je i cena zanimljiva iz istog razloga.
Ljudi su uz aparat stavili i zastitu za elektroniku i baterije i delimicno su resili taj problem.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 03.05.2009, 12:58
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
uzmi bezicne sluske, vrhunsko pomagalo....
mozda si u pravu ali ja volim da oslusnem i skakavca kad promeni grancicu,xexexe
salu na stranu,ne volim dok nesto radim,pecam,lovim,de tektorisem,da nosim ni kacket na glavi a kamoli jos nesto da trpam po usima....i neznak kakva je uopste svrha slusalica...kazu ljudi bolje se razlikuju tonovi.....mozda su u pravu....al meni to ne treba....znam odlicno zvuk i bez njih...
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 04.05.2009, 02:10
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Laki, hvala na odgovoru.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 07.05.2009, 23:57
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
sluske

Enigma,ne znam kakve slusalice idu uz DFX ali meni recimo sasvim odgovaraju sluske koje su isporucene uz XP i ako imas pri ruci takve sluske pokusaj da stavis slusalicu na samo jedno uvo videces da je razlika drasticna jer cujes sve sta ti se desava iza ledja a na potenciometru koji je na kablu slusalica odredis sebi jacinu.
Ja ovako radim stalno ali mi je to ostalo od radova po studijima uvek jedna slisalica da cujem (prvenstveno sebe ) i druge oko sebe naravno.
Pokusajte videcete da je vrhunski jer nista ne moze da ti promakne pod detektorom a detektor cujes samo ti.

PS
Vumi mi je postavljao fotke tih sluski za jedno uvo pa cu ga morati zamoliti da mi donese jedne kada bude dolazio jer im je cena zaista smesna oko 15 evropljana.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 08.05.2009, 01:30
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Hvala na savjetu, treće oko vodi brigu o lisicama, vukovima, medvjedima i zmijurinama , pošto tražim po vukoebinama ne želim biti tih radi drugih, već zbog sebe. Slušalice mi smetaju kao i glasan ton iz zvučnika. Riješio sam problem buke povećavši impedanciju zvučnika, ali nikako da nagovorim DFX da skine bar 600 grama.
Ovaj aparat jako gubi na performansama s bilo kojom zamjenskom sondom i zato tražim nešto lagano, tiho, da ide duboko i da pruža komfor poput DFX-a, a to ne postoji.
Jedino mi preostaje da mrcinu napajam s baterijama manjeg kapaciteta, možda malo smršavi.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Goldmaxx power i Tesoro Lobo Supertraq :) Vumi Testiranje detektora 0 04.03.2009 02:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!