Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 25.05.2011, 10:04
Mario78 Mario78 je offline
Korisnik
 
Registriran : 01.03.2011
prilozi: 48
Zahvaljivao se: 2
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Ne da nosim jedan rezervni par, nego čak dva para običnih baterija Varta superlife. To sam naučio nakon što sam se opekao prvi put ponijevši samo par punjivih koje su prestale raditi u sred svega.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 25.05.2011, 13:25
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Ja koristim Sanyo Enelop baterije AA koje nemaju efekat samopraznjenja
Napunim u petak uvece odem u subotu na teren , sledeci vikend takodje jedan dan i tek sledeci vikend ako vidim da mi pada ispod dve crte napon ja ih punim . Odlicne su za nas koji ne idemo redovno na teren
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 25.05.2011, 20:15
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Ja na teren izlazim vec dve nedelje i nikako ne mogu da ispraznim baterije... Covek mi je napravio sistem za baterije i mogu da koristim punjac za punjenje ili ako ga zaboravim(sto mi se cesto desava) mogu da punim obicnim kablom za kasetofon... opasna stvar. Sta je skarabudzio u kutiju za baterije ja pojma nemam,a i bas me briga.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 26.05.2011, 10:51
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Autopunjaci nisu losa varijanta ,da se nadju u kolima pogotovo kada se krene negde dalje
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 26.05.2011, 12:54
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ko ce ceka 12h da se napune.....
ako covek spremi sve od uvece u rancu,ne ujutru sa ocima na dva koplja,pritom je ozbiljan i zna gde je posao,ne bi smelo da mu se desi da podje bez dva para obicnih ne punjivih baterija.....a u detektoru moze nositi sta mu je volja.
ja radim od jutra do mraka,ali kako sa predjasnjim detektorom tako i sa xp-om,zaboravim kad sam stavio baterije u njega.cim cujem pip-pip,spustim ranac i izvadim nove baterije pa zamenim.uvek imam barem 3 kompleta rezerve,tako da kad kupujem kupujem samo jedan komplet i to kad mi usput,nikad ne idem u prodavnici iskljucivo da bih kupio baterije jer ih uvek imam na stanju .
a sto se tice punjivih,nisam bas pristalica toga,mozda akumulatorcic,ali trebam izigravati elektricara po njivi,sto mi izgleda bas visak.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 26.05.2011, 20:18
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Potpuno sam suglasan sa tobom sto se tice baterija na punjenje, jednostavnije je i ne boli te glava jesu li pune ili nisu. Ima i kvalitetnih i dobrih baterija koje se pune, problem je u tome sto su aparati razlicito osetljivi na promenu napona, neki vise neki manje. Kao sto rece Enigma 1.2Vx8=9,6V ili 1.5Vx8=12V......
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 27.05.2011, 11:22
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
A ekologija ???
Kada krenem da vadim jednu za drugom AA1,5v na sred terena , majstor ih tu promenio pa istresao po njivi...
Da akumulatorske baterije nisu dobre za rad detektora ne bi ih sami proizvodjaci nudili kao dodatnu opremu za iste. Svaki, pa cak i rucno pravljeni detektori imaju stabilizator napona(i rade na znatno manjoj voltazi od ukupnog zbira baterije) tako da im ta razlika u voltazi ne smeta , cak sta vise veca voltaza(alkalne 1,6v) moze da smeta detektoru (vece zagrevanje stabilizatora napona)
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 27.05.2011, 11:34
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ali moze i te kako da im smeta ako jedna od tih baterija brze gubi napon od ostalih. Napravio sam prije par godina za starog goldmaxxa akumulator od 10x1,2 i odmah se primjetilo da nesto ne radi kako treba, nikada vise to nisam uzeo u upotrebu, nalaze se i dan danas negdje u ladici
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 27.05.2011, 13:56
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
A ekologija ???
Kada krenem da vadim jednu za drugom AA1,5v na sred terena , majstor ih tu promenio pa istresao po njivi...
e vidis tu je u pitanju samo kultura coveka i nista vise,baterije koje prazne moj detektor idu u dzep a kuci idu klincima po igrackama i na opste iznenadjenje umeju da potraju jos dosta,a nakon toga idu u kantu za smece.na terenu nikada ne bacam baterije,prvi razlog je to sto znam da cu se opet vratiti nazad,drugi razlog je zbog ostalih.
cak je i to mali zlocin u odnosu na ribolovce,koji pijani il trezni ostavljaju za sobom razne staklene razbijene flase,konzerve (znas i sam kako sece otvorena konzerva),udice,smec e,kese po drvecima,njihov izmet svud okolo i ostale stvari da ne govorim.....a na sve to neko dete moze ozbiljno da se posece jos da navuce neko trovanje......zato se sada borim da udjem gde treba i da im malo napravim reda po obali pa na kraju nek budem i covek kojeg ce voleti da mrze,al ce biti i reda!

Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
Da akumulatorske baterije nisu dobre za rad detektora ne bi ih sami proizvodjaci nudili kao dodatnu opremu za iste. ........
ja licno ne mislim da nije dobar,jedino sto nisam pristalica toga,jer je tezi nego baterije,trebam voditi racuna o punjenju,radim od jutra do mraka kad idem na teren i svaki gram tereta koji je visak nakon 10-14h rada se i te kako oseca.
sve u svemu 3-4 pakovanja novih baterija ne teze vise od 100 grama...to se nicim ne moze zameniti.
ovo je moje licno razmisljanje.....sva ko ima svoje i svako radi kako voli
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 27.05.2011, 17:27
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Kako god , ja sam uvek za investiciju punjac + punjive baterije (i u rancu komplet kvalitetnijih alkalnih za nedaj boze)
Racunica je prosta 3000din i miran sam bar 2 godine ,toliko bih dao za kineske baterije za dvadesetak izlazaka
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Nove bezicne slusalice za XP detektore zeljketa Vrste i namjena 3 08.09.2007 22:46
Resenje kabla za XP-detektore kratki Vrste i namjena 0 11.08.2007 20:26
uputstva za detektore Bili Vrste i namjena 0 01.03.2006 15:38


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!