Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 19.07.2007, 19:32
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Opet vikinzi

Otac i sin,David i Andrew Whelan)su se malo setali sa detektorima metala po Jorksiru (Engleska),vise nako malo noge da protegnu.Januar mjesec (2007. god),mokro ,a ko duva(puse)istocni vjetar(nije ni hladno kako bi se ocekivalo) Kad ono .....pip-pip-pip. "Opaaa"!,kaze otac i dohvati se lopate ,koju je inace nosio sa sobom samo da se ne bi okliznuo i nedaj boze ostetio sondu na detektoru.Kopa ti on kopa ,a posto je postar(moro bi bit, jer ima sina doraslog za detektor)on se brzo umori .Sin,vidjevsi oca kako se znoji,otme mu lopatu iz ruku (tako i treba-dje star moze kopat)i nastavi sam sa kopanjem.
Nije bas nesto dugo ni kopo kad pod lopatom osjeti nesto tvrdo(nije bas ni tvrdo jer ne "zvoni" pod lopatom).Razgrne rukama zemlju,kad ono.... olovo.E,sad,nije obicno olovo,nego komadina u obliku sanduka.Ustane i otac,koji je vec malo "doso sebi"poslije kopanja,i njih dvojica stoje i gledaju u onaj sanduk."Sta bi moglo bit u sanduku?",razmisljaj u njih dvojica u sebi.Sin bi da u sanduku bude kompjuter i najnovija "Nokia",a otac bi opet pun sanduk vitaminskih kapsula "Vijagre".
E pa ne moze!!!Nije vam ovo Balkan.
Otvore ti oni sanduk ,nakon sto su obojica dobro potegli iz one male,pljosnate ,jorksirske,metalne bocice u kojoj se nosi postariji Wiski .(Inace otac ne da sinu da cesto poteze iz te pljoske jer onda puno krivuda sa detektorom i ne prelazi teren ravnomjerno,ali mu je tad ipak progledo kroz prste)Kad ono u sanduku,imas sta da vidis,sve ljepota do ljepote.Srebrena vazna,617 srebrenih novcica iz desetog vijeka,razne aplikacije i fragmenti od srebra...."Vidi ti vikinga gdje je on to sakrio",kaze otac,koji se inace razumije u te stvari sa vikinzima ....i sa detektorima.....i sa Wiskijem i pljoskama...i sa vozovima(mada ovi vozovi nemaju nikakve veze sa ovom pricom)
Odnesu ti oni to u muzej i muzej im to otkupi za 1000000 funti i rekli im da je to najznacajniji pronalazak u Engleskoj od unazad 150 godina i tek danas to biva objavljeno.

Ja mislim da mi necete zamjeriti sto sam ja,zbog nerazumijevanja engleskog jezika ,pricu malo ukariko.


Sve sto sam gore napisao je cista istina,a ako mi ne vjerujete imate to na ovoj stranici:http://www.dailymail.co.uk/pages/liv...n_page_id=1770
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 1.jpg (39,4 KB, 26x prikazano)

Promijenjeno od zeljketa (19.07.2007 u 19:38 sati)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 20.07.2007, 00:50
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ebiga, da je ta čudesa pronašao moj tata uz moju asistenciju, završili bi u prdekani, Bože dragi kada će se tračak sunca probit u ovu našu ex YU selenru, da napokon počnemo živijeti kao svi normalni i zdravi kapitalisti i kolonizatori, a nas jadne *ebu radi rigolanja i uništavanja arheolški bogatog terena, koji je, eto Bogom dan za podizanje kvalitetnog voćnjaka, jasno ako se uzmogne.

Dok uništavamo, rigolanjem i na druge blesave načine, nikada se nećemo izboriti za prava, za koja su se izborili engleski tragači.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 21.07.2007, 20:32
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Jos nekoliko fotosa ovog vikinskog blaga...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg _44008419_treasure1_bmuseum416.jpg (18,5 KB, 6x prikazano)
Tip dokumenta: jpg _44008420_treasure2_bmuseum220.jpg (13,3 KB, 8x prikazano)
Tip dokumenta: jpg _44008421_treasure3_bmuseum416.jpg (32,8 KB, 9x prikazano)
Tip dokumenta: jpg _44008422_treasure4_bmuseum416.jpg (18,6 KB, 12x prikazano)
Tip dokumenta: jpg _44008423_treasure5_bmuseum416.jpg (27,6 KB, 6x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Istorija gradova-Pariz rammstein Istorija gradova 5 17.03.2007 22:56


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!