Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 06.02.2008, 22:50
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
IVLIANVS, to govoris po onome "cula kazala" ili si probao...slucajno sam bio tu kada je kratki testirao ta dva detektora...?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 06.02.2008, 22:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Sto se tice bolje detekcije srednjevjekovnoga srebrnjaka ipak ga je nadmasio Goldmaxx sa njegovih 18kHz
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #43  
Staro 06.02.2008, 23:24
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
IVLIANVS, to govoris po onome "cula kazala" ili si probao...slucajno sam bio tu kada je kratki testirao ta dva detektora...?
Ne nego govorim po onome "probala cula kazala uverila se" i po onome "razumela se u frekvencije"
Pa naravno "svaki cigan svoga konja hvali"
Nema boljeg aparata za sitno srebro od Tesora!!!
Nema boljeg aparata od Fishera za oranice!!!
Nema boljeg aparata od DFX-a (XLT-a) za podrljane njive!!!
Nema dubljeg aparata od Minelaba!!!

Promijenjeno od kratki (06.02.2008 u 23:48 sati)
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 06.02.2008, 23:31
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od IVLIANVS Prikažite prilog
Kratki,a ko je radio taj test?
Aparat sa frekvencijom 4,6 kHz NE MOZE detektovati srednjevekovni novcic (pretpostavljam srebrni) dublje od aparata sa frekvencijom 17,5 kHz.
Mislio sam da je Tejon bolji za srednjovekovne novcice, kad sam ova dva detektora testirao u vazduhu bio je dosta jaci od G-maxxa. Jednom prilikom sam poneo oba detektora na teren gde sa Vumijem u zadnje vreme pronalazim ove srednjovekovne Feninge, iznenadio sam se kad sam probao kako reaguju kad se novcic zakopa. Prvo sam probao Tejonom dok mu se signal skoro izgubio, zatim sam presao sa G-maxxom i morao sam da dodam jos dva puta zmlju(2-3cm) na mesto gde je bio zakopan novcic. Malo me je zacudilo i ujedno razocaralo sto se Tejona tice. Mislim da je Tejon dobar za keltske zlatne novcice. GoldMaxx je jos jaci na ove srednjovekovne.
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 06.02.2008, 23:33
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ivlianvs mislim da je krajnje vreme da probas Xp pa onda da pricas dalje. Opet ti kazem nemam nikakve koristi od ovoga!

Promijenjeno od kratki (06.02.2008 u 23:47 sati)
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 06.02.2008, 23:42
laki
Gost
 
prilozi: n/a
ima tu istine kratki ,sa fabrickom sondom(tejon) jeste plici ja sam ga testirao sa advantazom i to je to...ali sa vecom DD sondom to je sasvim drugi aparat... kad je dubina u pitanju advantaz a i mnogi drugi aparati su mala deca za njega, bilo da su u pitanju sitniji ili krupniji predmeti,jedini probem je u nalazenju centra (PP)...
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 06.02.2008, 23:46
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Nema potreba da se lazemo niti da se pravi reklama, znam sta sam probao i stojim iza toga. Ko ne veruje moze da proba ali iskreno,pa da mi sejavi posle testa. Sonde su bile standardne kod oba detektora.
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 06.02.2008, 23:46
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Kratki,ja pricam o Arpadima,Obolusima.. .novcicima malog precnika i tezine oko 0,2 gr.
Pojescu XP aparat od 4,6 kHz ako ga bolje detektuje od DFX-a koji radi simultano na 3 i na 15 khz.
I jos jedna stvar.Ne pricam bez veze-probao,testirao u zemlji-uverio se.
odgoovorite sa citatom
  #49  
Staro 06.02.2008, 23:52
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Mislim da pricas o nekom drugom aparatu, Xp G-maxx II nisi probao sigurno kao ni Goldmaxx stari ili nov Power! Uostalom test sam pravio sa Tejonom a voleo bih napraviti ga i sa DFX-om. I ja pricam o novcicima od 0,2g.
odgoovorite sa citatom
  #50  
Staro 07.02.2008, 00:32
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Mislim da pricas o nekom drugom aparatu, Xp G-maxx II nisi probao sigurno kao ni Goldmaxx stari ili nov Power! Uostalom test sam pravio sa Tejonom a voleo bih napraviti ga i sa DFX-om. I ja pricam o novcicima od 0,2g.
Kratki,zasto ne promenis ime u trvdoglavi?Pa G-maxx II ima kolega s kojim idem na teren.Uvek nadjem bar duplo vise od njega.Danas denar,as i 20-ak komada sitne bronze,malog kelta,tursku akcu a on jedva 10-ak novcica.I tako svaki dan.Radimo jedan pored drugog.
Zato se i odlucio da ga proda.Ali nece niko da ga kupi,prodaje ga vec mesecima.
I ne mogu vise da raspravljam o tome koji je detektor bolji.Evo predajem se.A i u mom interesu je da vise ljudi ima Xp G-maxx...bice vise nalaza za mene
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelab Advantage Pro Ivan-Bor Vrste i namjena 9 20.05.2011 14:31
Minelabov Advantage -pomoc saban Vrste i namjena 6 06.06.2006 14:00
Minelab Musketeer Advantage Vumi Testiranje detektora 20 11.03.2005 20:01
Minelab Musketeer Advantage Vumi Vrste i namjena 0 22.05.2004 21:52


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!