Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Fisher
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Fisher Sve o fisherovim modelima

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 04.09.2011, 02:24
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Ja sam ga uzeo, bio je na popustu, i razlika u ceni njega i f5 je bila 80e... a između ostalog, f70 radi na 13khz, koristi 4AA,... i čini se da je kao mlađi brat f75
Još uvek se igram, isprobavam podešavanja, a pošto sam nov u ovome,...
U svakom slučaju radi i nalazi,... Detektor ima mnogo opcija,...
Zamerka... Što se mene lično tiče... uz lep velik display mogli su da ubace i pozadinsko osvetljenje
Ovo je simpatičan snimak rada...
http://www.youtube.com/watch?v=-aT7IES1U3I
Čekam da prođe vikend ludilo, pa na prvi teren
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 04.09.2011, 10:58
Korisnička slika od Naki011
Naki011 Naki011 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.06.2011
prilozi: 192
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 6 zahvalnice(a/u) za 6 priloga
Sjajno jedva čekam izveštaj sa terena. Verovatno će ti trebati malo vremena dok ne provališ sve funkcije, a dao bog fisher ih ima koliko hoćeš. Za početak dok si na terenu nemoj da koristiš NOTCH funkciju jer ceš preskočiti gomilu stvari, to ti govorim iz ličnog iskustva. Jednom sam uspeo da u kombinaciji NOTCH i DISCRIMINATION MODE da izfiltriram sve osim čepova od pivskih flaša, i to sam shvatio tek pred kraj dana kad sam resetovao uređaj.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 04.09.2011, 13:02
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
@Naki011 HVALA ZA SAVET!!!
Ja sam za svaki slučaj NOTCH držao na 11 (... u segmentu gvožđa), ali ću ga sada isključiti. Pošto su uređaji slični,... koja su preporučena podešavanja za ove naše terene?
Imaš li još neki savet za rookia?
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 04.09.2011, 15:10
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Najbolje je kad te na njivi pitaju sta radis,kako ,zasto, jednostavno objasnis ljudima da trujes miseve( bar ja tako govorim) i miran si,dobro njima tebi jos bolje!
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 04.09.2011, 15:27
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Ovo je Xtra sa miševima
Ja za početak planiram na divlje dunavske plaže... kad padne mrak (pesak je lak za kopanje)
Dvorište sam otpisao... gomila sitnog đubreta, možda iskopam 1mx1m pa pokušam...
Ujak ima vikendicu u Čortanovcima
Imam prijatelje u Sremu,... imaju njivu... pa čekam da uzoru
...
... a ako treba i miševe ćemo da trujemo
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 04.09.2011, 16:10
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Kakve plaze tek tamo svakakog krsa ima, bolje ti je uz Dunav neku livadu pa udri polako,ako njive nisu jos uzorane!
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 05.09.2011, 03:35
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Bioooo sam na divljoj plažici... po mraku, upravo sam se vratio
... i lepo se prošetao, a po malo i kopao.
Prvo mi je bilo glupo, jer su baš nekih dvoje našli da romantiziraju, pa reko da im ne kvarim, malo se prošetao a oni otišli...
Dakle, za razliku od ovog mog dvorišta, imao sam mogućnost čistog prostora da odradim balans. F70 ga lepo odrađuje, kako na suvom pesku, tako i na vlažnom. Sondu nisam zamakao u vodu, ali nakon balansa na vlažnom pesku, dosta je mirna i iznad vode.
Poneo sam ovu moju lopaticu za cveće, ipak je pesak u pitanju, i sa njom sam kopao najviše do dubine od oko 30cm.
Podešavanja:
Disc: 12
Sens:88
Tresh:-3
Tones: dp
notch: 1
speed:de(default... ima i opciju sl=slow)

Pivski čepovi:
Iskopao sam 1 a za drugim sam kopao čisto da potvrdim pravilo...
Zaključak: Nemaju "čist signal" i vrednost im na skali varira i čuje se svašta ~ od folije do cinka

Konzerva (na nekih ~30cm) je dala čist i lep signal, pa reko da proverimo šta je
Poklopac od tegle, takođe...
Kesica od supe, ili štogod,...

Lep, čist i stabilan signal, dala je kovanica od 2din iz 2002. zakopana na nekkih 20cm u vlažnom pesku odmah pokraj vode...
Takođe i mesingani katanac.

Lepo je bilo da isprobam detektor...
1. na terenu gde se lako kopa, noću (~samo slušanje, + povremeno paljenje lampe, čisto da vidim šta pokazuju očitavanja)
2. gde mineralizacija varira, usled nanosa reke i vlažnosti istih
Mislim da ćemo se lepo družiti, pa obići i neke šumovite, pa i starije terene.
Poz...
P.S. Drago mi je što sam prodao svoj Diaflash i sa varaličarenja prešao na...
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 06.09.2011, 17:46
Alexx
Gost
 
prilozi: n/a
Ja sam koristio f70 jedno pre podne, i nisam se bas snasao sa njim, probao sam razna podesavanja, ali dubina nije isla nikako. Zakopao sam par novcica na raznim dubinama u mekoj rimskoj zemlji, i testirao. Nije islo nikako, iako sam imao slicna podesavanja kao Darko. Jednostavno, dubina za plakanje, na 10 cm ni da stucne a kamoli da pusti signal. Vratio sam ga prijatelju, koji ga je tek kupio, znaci ja sam ga prvi koristio, pa cemo jesenas opet da ga testiramo. Sve mi se cini da sa njim nesto nije u redu, iako je potpuno nov.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 06.09.2011, 18:10
Alexx
Gost
 
prilozi: n/a
Zaboravih da kazem, da jedino solidno odradjuje posao kada mu je notch na nuli, ali onda mislim da ne radi sa razlicitim tonovima, ili diskriminacija, ili tako nesto, zaboravio sam, znam da sam i tu imao neke zamerke, ali mu je dubina bila solidna
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 06.09.2011, 19:08
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Pozdrav Alex...

Za početak možete da resetujete detektor (strana 19 uputstva):
Detektor ugašen ->Držite Ground Grab+Menu... uključite detektor... kada pokaže 88 na dipleju, pustite dugmiće.

Sve zavisi od podešavanja...
Kao što je Naki011 napisao može da se desi i da samo pronalazi pivske čepove
... i naravno podešavanja,... od ground balance (kod njega ground grab), do ostalog.
U mojoj prethodnoj priči, tonovi na dp,... da lepo peva, u odnosu na predmet (zgodna stvar, kada se radinoću, ili u slaboj vidljivosti),+...
Na programu 2 držim na default varijanti 2-ke... ili u prevodui da prihvata sve,+...
Uz pomoć disc balanca diskriminišeš linearno ili redom sve na skali, od gvožđa pa naviše... Notch može po potrebi da izbaci određene opsege (da ih precrta, a da ostaviš samo one koje želiš ciljano).
Kada nisam siguran šta čujem (da li je meta ili mineralizacija tla) prebacim na 2-ku (taster +), i čujem ga...
Pin Point radi lepo, sonda je elipsa i meta se nalazi u centru, na najjačem signalu (po potrebi ukrstiš metu)
U pesku sam kopao rupe prečnika 15-20cm...
Očitavanje dubine radi verovatno kao i na ostalima, nisam često palio lampu, samo povremeno da vidim približnu dubinu, jer iskazana dubina zavisi od realne dubine i veličine objekta...
Ovde ti je lep primer za Garrett-ov AT PRO,... očitavanja u odnosu na veličinu i dubinu predmeta: http://www.youtube.com/watch?v=s_Atq...eature=related

Poz D

BTW... Kupio sam u formaxu torbu za 1390din (~14e)... maskirna za šaranski ribolov, za 2 štapa i puno lepih i korisnih džepova...
Unutra ima pregradu za štapove koju sam opsekao...
Kada se donji deo šipke sa sondom malo zaokrene, pa uvuče skroz, a sonda zarotira... sasvim lepo staje KOMPLET!!!
Torba može da se nosi u ruci, ili na leđima, a detektor je spreman za akciju, ili za bežaniju u roku 1-2min
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Fisher F-5 ALFA Fisher 25 14.11.2011 16:12
Fisher F2 miligor Fisher 4 27.06.2010 13:23
Fisher CZ5 Ljuba Testiranje detektora 3 08.09.2008 11:42
fisher F75 laki Testiranje detektora 2 31.01.2008 19:32
fisher f75 meklaud Testiranje detektora 4 29.10.2007 19:22


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!