Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Prikažite rezultate ispitivanja: Koji model trenutno koristite (mozete izabrati vise modela)
Minelab 13 20,31%
Tesoro 4 6,25%
Garrett 9 14,06%
XP 26 40,63%
Whites 5 7,81%
Laser 0 0%
Fisher 10 15,63%
Bounty Hunter 1 1,56%
Ebinger 0 0%
Lorenz 0 0%
Pulse Star 1 1,56%
Nokta 2 3,13%
PI iz kucne radinosti 4 6,25%
VLF iz kucne radinosti 5 7,81%
Ostali proizvodjaci 9 14,06%
Multiple-Choice-ispitivanje. Učesnika: 64. Nemate pravo glasanja.

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 22.07.2013, 09:28
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Testovi dubine na poligonu su dobri za uvidjaj, detektori se skroz drugacije ponasaju na terenu gde ima puno gvozdja i mineralizacije.
Neki bolje prodiru kroz mineralizaciju neki bolje reaguju u gvozdju, kod nekih se dubina drasticno menja kod nekih ne.
Sve to je mnogo komplikovano i slozeno, zbog toga treba u napred znati gde, sta i kako, mislim od terena da bi znao i koj aparat da kupim.
Meni odgovara Deus i dobro se pokazao za sve sto sam trazio do sada, drugima odgovara sasvim nesto drugo itd.
Hocu reci da ne trebamo dizati toliku prasinu oko toga kad sve to drugacije izgleda na razlicitim mestima i u drugim rukama.
Meni je svaki komentar zanimljiv za bilo koji aparat.

Promijenjeno od kratki (22.07.2013 u 09:36 sati)
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 22.07.2013, 09:33
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Meni je svaki komentar zanimljiv za bilo koji aparat.
meni je najzanimljive da citam komentare o detektorima od onih koji ih nikad nisu videli a jos manje probali ili uporedili na terenu ...
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku banebeograd na prilogu
  #23  
Staro 22.07.2013, 09:43
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
mislim da nikad niti jedan aparat nije digao toliku prasinu u izazvao tolike svadje i trzavice medju ljudima kao DEUS.
ne znam zasto ni kako ali i prije je bilo mnogo dobrih aparata ili onih za koje se placalo mnogo vise a dobijalo isto kao kod prethodnika(uz mnogo sminke)...po tome je poznat Minelab a i Fisher (da ne izazivam jos vise prepirke necu govoriti koji...to znamo vec).
e sad ,moje je pitanje je li rasprava ili natjerivanje maka na konac vrijedno da se zamjerimo sa kolegama tragacima,da budemo izbaceni sa foruma ili na kraju krajeva da se bezveze nerviramo.
ako vec neko ima nesto da kaze ili da pobije neciju tvrdnju nek uzmu kolege svoje detektore ,pozeljno je da bude vise tragaca prisutno, i neka konacno naprave mali "viseboj" pa da se vidi konacno ko je bolji. to je lako. ja evo jedva cekam rezultate a volio bih i da sudjelujem u tom takmicenju .
nema potrebe da se dobri tragaci i kolege na ovom forumu svadjaju ili napustaju forum zbog jednog obicnog detektora koji nije savrsenstvo niti alfa i omega u ovom hobiju. ima i boljih i gorih od DEUS-a...i tu nema sta da se prica
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #24  
Staro 22.07.2013, 09:52
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
pa niko se nikome ne zamera, svi iznose svoja misljenja, zato i sluze ovakvi forumi.

sva razlika je u tome
sto neko ima svoje misljenje iz svog iskustva ,
neko ima svoje misljenje iz tudjeg iskustva
a neko ima svoje misljenje bez ikakvog ili icijeg iskustva
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku banebeograd na prilogu
  #25  
Staro 22.07.2013, 10:06
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ma bitno je da se "dimi " hahahahaha
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 22.07.2013, 10:27
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
cika bane najbolje zbori.
Mnogo detektora je tesirao i sa kolegama uporedjivao na terenu, od kineza do vrbovih raslji.
Ja sam se ipak odlucio za vrbove po preporuci cika baneta.
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 22.07.2013, 10:51
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Na primer sto se testa tice:
GPX 450 je bio plici od F75, neki aparati nisu videli suplji zlatni lancic na povrsini a Deus ga je javljao i u zemlji, neki nisu videli Antoninian na 25cm koji stoji vec tri godine u zemlji.
Neki nisu mogli da jave sester ispod cigle dok su keltsku sikiru javljali na 70cm u zemlji.
Svi su aparati u necemu podbacili a u necemu su zablistali.
Po meni treba treba sabrati prednosti i oduzeti mane aparata pa videti sta ti ostaje.
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 22.07.2013, 10:51
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ja sam rekao da je moj detektor najbolji ....zato sto je moj brate .
sta ja mogu da pricam o tudjim iskustvima kad nisu moja ...i o tudjim detektorima.
a najbolje govore rezultati i naravno uporedni testovi,sve posteno i sa svjedocima (kompetentnim) pa da vidimo ko ima detektor a ko durundu.
uostalom kad me neko izazove idemo na teren ali radje idem u lov na novcice i kojesta nego da dokazujem neke tvrdnje i znojim se na polugonu bezveze....da bi nesto dokazao nekome.
hebes to....ako imas teren nema da brines
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 22.07.2013, 11:20
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
da kojim slucajem postoji savrsen detektor,mi odavno ne bismo imali sta da trazimo
jedan hvata na kant,drugi ne,jedan hvata kroz ciglu drugi ne,jedan je plici i hvata sitne predmete,drugi je dublji ali ne hvata sitne itd itd

u svakom slucaju treba ici u korak s tehnologijom
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 22.07.2013, 11:50
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Ebem li ga............Meni nije ni bitna neka dubina posto rondam po srednjem veku gde ima sitnog gvozdja kao pleve. Bitna mi je brzina obrade podataka signala,preciznost i grund . Za rim i bronzano je naravno potrebinja neka dublja makina
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
poredjenje brojeva u vise od 20 pisama banebeograd Zanimljivosti 0 07.08.2006 23:37
Pronadjena mumija stara vise od 3800 godina Vumi Zanimljivosti 0 14.06.2004 02:44


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!