Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Antika
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Antika Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 28.06.2012, 00:12
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
PRELEPOOOOoo... SVAKA Čast
(koliko videh imaju jedan dubinac i jedan ovaj "naš"... a po delu sonde koji se vidi kada vrti kelta... liči ili na Minelaba ili na Deusa)
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 28.06.2012, 19:35
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ljudi ovo je forum za detektore i pronalaske koji su iskljucivo napravljeni detektorima. Na molbu clanova i interesovanja, otvoreni su i drugi pod forumi za pronalaske koji nisu napravljeni sa detektorom itd. Mislim da je uvek lepo kad se opise okolina, mesto, materijal i dimenzije pronalaska.
Jos je lepse kad se uz to doda sa kojim aparatom i na kojoj dubini su pronadjeni ti predmeti, jer je to forum za tako nesto.
E sad sto neki po nekad ubace po nesto sto nije vezano za temu i nije strasno, dok se sa tim ne pretera ok je. Ima nekih koji provociraju na svaki komeentar i razbole se odmah kad neko pomene svoj detektor pa kontriraju i onda prici i raspravci nema kraja.
Ja sam nakon dugogodisnjeg isprobavanja i testiranja, nasao aprat koji licno meni odgovara kao i za uslove gde trazim i sta trazim. I za mene licno je taj aparat naj bolji dok ne naidjem na neki drugi. E sad svidja li se to drugima ili ne to nije moj proble, ali ja cu ga hvaliti i dalje.
Ne razumem svu tu kavgu i dizanje tolike prasine ako neko iznese svoje misljenje o svom aparatu, i ne razumem kad neko hvali svoj aparat a kudi tudj koji uopste nije ni probao, a i kad bi ga probao ostaje pitanje je li uopste znao da ga proba......
I da dodam jos ovo, detektorom se mogu naci i predmeti od kamena ili keramike, ne mogu svi ali puno njih moze.
Ovaj kamencic precnika 2cm (pogledaj link dole, prva fotka pronalazaka desno dole), sam pronasao mojim aparatom a nasao sam jos puno kamencica i nekoliko ulomaka od sekire takodje....
http://www.vumidet.net/forum/showthr...?t=6701&page=2

Lep pozdrav svima!!!
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 28.06.2012, 20:43
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sekulitatea, reklamiranje kucne radinosti je ovdje zabranjeno i tako ce ostati. Da li si primjetio da je neko obrisao neki post ili da je autor priloga, koji je pomenuo da je nesto nasao tamo nekim, recimo, Minelabom i sl, bio obrisan ili kaznjen?
Ako ti mislis da si diskriminisan time sto koristis nesto sto je ovdje nepozeljno, onda je to tvoj problem i tvoj ce ostati. Zasto ti toliko zelis istaci tamo neki detektor iz kucne radinosti - to ti sam znas a mene ne zanima bas previse.
Postoje razlozi sto je ovdje tako a ja nemam namjeru svakom pojedinacno objasnjavati. Pravila su napisana da se postuju i tako bi bio red. Uvijek ce se naci neka osoba kojoj odredjeno pravilo ne odgovara.
Nisi ti jedini ovdje ko koristi aparat iz kucne radinosti, ali ocigledno je da se ti jedini bunis u vezi toga .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 28.06.2012, 21:50
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od sekulitatea Prikažite prilog
izvini ali moram da dodam
ja radim sa tri aparata
jedan originalan kupovni i sa dva pravljena
kada sam god pomenuo ta dva pravljena imao sam problem
zato i govorim ovo sve
zasto ja nemogu da kazem ova kovanica nadjena tu i tu i nadjena je sa jednim od pravljenih aparata
tog momenta ide brisanje posta ili vec neka od javnih opomena
zato uvek i ovo govorim cemu onda sve to ako si diskriminisan od vlasnika foruma
on je odredio pravila a ja koji imam iskustva i rada na terenu ostajem nedorecen onima koji bih mogao nesto i da pokazem.......
zbog toga i jeste sve ovo
ja nereklamiram pravljene aparate vec samo govorim da smo u nizem polozaju od ostalih
kao sto i ti sam kazes da si nasao aparat sa kojim radis posle dugo trazenja
tako sam i ja pronasao posle 20-tak godina spravu sa kojom imam idealne pronalaske ali i veliko znanje i iskustvo koje se nemoze meriti ni aparatima ni novcem niti bilo cim
To sto su pravila takva moramo postovati, a u ostalom te potpuno podrzavam i razumem.
Ovaj hobi ostaje hobi ako uzivas u njemu.
Nemoj uzeti moje pisanje licno, mislio sam na sve opcenito.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 29.06.2012, 14:20
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Gledao sam ovo u Herceg Novom. Tamo kazu da je Bog stvarao Crnu Goru jedan dan a sest dana je odmarao. Bas kao i ja ovih dana. Pozdravljam vas sve...
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 30.06.2012, 02:25
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Joj čoveče gde ode tama.. na raspravu o ovim i onim detektorima....

Ali bre tema je o pronađenoj ČETVRT TONE srebrnih novčića... Opaaaa bato.....
Ajmo malo oduševljenja više HAhahahahaah
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 30.06.2012, 08:32
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
@sekulitatea, procitaj ovu temu
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 11.06.2013, 23:58
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Malo svezih videa na ovu temu http://www.youtube.com/watch?v=RcYt30Trt0I
http://www.youtube.com/watch?v=VCqo55iTmmo
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 12.06.2013, 00:53
Kele78
Gost
 
prilozi: n/a
UUfff brate mnogo novcica.

Promijenjeno od Kele78 (12.06.2013 u 00:57 sati) Razlog: XX
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 12.06.2013, 20:59
Korisnička slika od popimperia
popimperia popimperia je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 13.09.2007
prilozi: 415
Zahvaljivao se: 165
Dobio je 8 zahvalnice(a/u) za 8 priloga
Ni mene ne baca u trans.Pogotovo ti nalazi iz Britanije i to periodično na 3 meseca.Sad pronađu 100 kg zlatnih predmeta,pa 500 kg srebrnih,pa tonu novčića.Šta se tu sve dešava ko zna,marketing ili ........
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!