Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 09.03.2006, 00:31
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Gems

Odlucio sam 99% da kupim Gems kod OKM. Za 2-3 nedelje bih ga uzeo, pa Vas molim za pomoc. Da li ga uzeti ili ne. Za manje pare nemogu nista naci. Strelac se izgubio i ne odgovara na emajle. Iskopajte mi sto vise podatke o njemu. Imam translator prevodioc sa engleskog i preveo sam njegovo upustvo ali mi treba neko ko ima taj aparat da mi kaze nesto o njemu ili sta kazu na nekim drugim forumima ili slicno ili uopste bilo kakvi drugi podaci van upustva.
Dajte pomoc ili me razuverite da ga ne kupujem. Bilo kakvi podaci ce mi dobro doci. Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 09.03.2006, 17:33
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
ZDRAVO , DRAGANE, nisam se izgubio,samo nemam mnogo zivaca da se zezam sa ovim kompjuterima,ja cu ti ukratko reci sada nesto o ovim skenerima a za ostalo me pitaj, kao sto sam rekao ja sam kupio te igracke prosle godine, i malo se njima zezao posto nisam verovao da su tako dobre kao sto ih oni predstavljaju,to je samo dobar marketing,i dobre cene, oni nesto vide u zemlji ali kad iskopas rupu,to sto je nacrtao ga nema,inace veoma lepo crta objekte u zemlji,a zasto ih nema,zato sto oni registruju zracenja iz zemlje,dakle imaju senzor koji samo prima zracenja i to zracene moze biti mnogo dalje od mesta gde ti vrsis snimanje,i na monitoru dobijes predmet dalje od tvog mesta snimanja,i sta se onda desava, KOPAS DZABE veliku rupu,to si moga da procitas na ovom forumu kada je neko ko je kupio onaj skuplji model od 20 hiljada eura,kako on nosi obavezno obican detektor da bi eventualno mogao da locira snimljeni predmet,da nebi kopao dzabe rupe jer mu se to sigurno i dogodilo,mada on to nije pominjao,sto po mom misljenju znaci da ovi skeneri rade na principu lasera, a svi znamo koliko su precizni laseri. Dakle prilikom kupovine ovih skenera,GEMSA, I UG-12 ,ja sam to znao,ali nisam verovao,bez obzira sto sam bio na geoloskom institutu u Bugarskoj i pritom razgovarao o tim uredjajima sa iskusnim profesorom,na tu temu,zapravo Bugarska je isto kao nasa zemlja veoma istorijski bogata i oni su medu prvima poceli da kupuju te skenere iz istih razloga kao i mi,dakle ne zelim da te razocaram,samo ti zelim reci da ne ocekujes previse od njih vec da to kupis kao igracku,pa ako bude nesto dobro je a ako nebude nikom nista,reci ces sam sebi kao ja,PA ZNAO SAM!!! samo se zezam, a sada cu pokusati i da ti prikacim 3, 4, moja snimka posto sam ih dosta smanjio da vidis sta se vidi ,za ostalo pitaj... ustvari ja ovde nevidim kako da sada ubacim te snimke, ali nekako cu ih poslati posto su sada samo 75mb pa ce se oni negde i pojaviti, a ti procackaj svuda pomalo...
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 09.03.2006, 17:40
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
GEMS snimci

Dakle vidim da sam uspeo da posaljem tri od cetri snimka pa ih pogledaj ako nesto moze da se vidi na njima jer su od 1,6mb smanjeni na samo 75 kb,POZDRAV!
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg kosa.jpg (4,2 KB, 66x prikazano)
Tip dokumenta: jpg STAMEN ALAT.jpg (4,8 KB, 62x prikazano)
Tip dokumenta: jpg we.jpg (4,2 KB, 69x prikazano)

Promijenjeno od Vumi (11.03.2006 u 13:59 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 09.03.2006, 21:08
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Jesuli to snimci od Gemsa ili od nekog drugog. A dali ti , posto kazes da imas Gemsa, njega prodajes, jer je za tebe to igracka. Daj prodaj mi ga da ne gubis vreme snjim.
U uputstvu ,koje se moze skinuti sa njihovog sajta, pise da kada radis sa njim nesmes imati nista na sebi od metalnih predmeta, pa cak ni prsten ili kljuc a telefon nikako. Znaci oni jesu osetljivi i treba raditi pazljivo ali ipak nemoguce da su bas igracke.
Daj opisi mi kako se radi na terenu snjim. Dali snimas samo jednu parcelu pa podatke prebacujes na laptop ili mozes da snimas vise lokacija odjednom pa ih kasnije prebacuje na komp. Koja sirina se uzima za snimanje. Obelezavas li necime polje koje skeniras ili kako to radis itd.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 10.03.2006, 00:22
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav Dragane ! Imam jedan predlog za tebe ,a to je recimo da odes do Soluna i da se licno uveris kako izgledaju ove spravice. Moj prijatelj se je debelo zapalio za ove spravice i pre desetak dana je bio kod grka koji je predstavnik ove firme u Grckoj . Ako recimo resis da kupis neku, grk ima poligon na koji pokazuje kako funkcionisu ova cuda ( na poligonu su inace zakopani aparati za gasenje pozara) . Posto se moj prijatelj nije odusevio izgledom ovih aparata , i nije nista kupio izostala je ova prezentacija(kaze da previse jeftino izgledaju). Inace po prici ovog mog prijatelja grk se petnaestak godina bavi ovim hobijem a usput i prodaje ove sprave.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 10.03.2006, 02:49
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Znam adresu u Solunu ali mi je malo problem viza a lakse mi je iz Dizeldorfa posto tamo imam coveka. Takodje je problem i jezik, iako sam bio tamo neznam ni ja koliko puta grcki neznam ni "zdravo" da kazem a takodje ni engleski ,dok nemacki i italijanski mogu nesto da pricam posto sam radio u svici ali oni pa to neznaju.
U svakom slucaju hvala na predlogu a kako stvari stoje jos 2-3 dana ce otici na razmisljanje a onda cu morati da se odlucim.
Kada bi neko od Vas sa foruma hteo da pregleda te stvari na nekom drugom forumu na nemackom ili engleskom jeziku bio bih vam zahvalan ili da mi date neku njihovu adresu.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 10.03.2006, 19:11
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav Dragane!
Potrudio sam se da ti pribavim podatke i prevedem koliko toliko tacno od pomenutokg proizvodjaca. Ovo je njihova reklama za GEMS, svi poadaci su reklama od firme OKM tako da ti nemogu nista garantovati.

GEMS je aparat koji sluzi za otkrivanje objekata kao sto su:
Metali, Sanduci, Cevi, Rezervoari, Supljine, Ostave i Voda do dubine od 8m. (ne pominje se velicina objekata)
Svi snimci i merenjase memorisu se u aparat a kasnije prenose i obradjuju na PCeu. Isto je moguc direktan prenos (misle na Lep Top).
Zbog jednostavnosti upotrebe se preporucuje pocetnicima.
Svoja mala forma (velicina) za transportovanje ga cini upotrebljivim na razlicitim tipovima terena, isto tesko pristupacnim.

PODACI:
-tezina 0,35kg
-mere (visina x sirins x dubina) 17x9x3,5 cm
-napon 9-12V DC
-Procesor Motorola

PAKOVANJE:
1 3D software
1 knjika (upustvo9
1 slusalice
1 punjac
1 sonda
1 tasna za transport
1 USB Bluetoot + setup CD
1 super sonda optional (samo uz doplatu)

CENA nije nigde pomenuta.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao. POZDRAV
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg gems.jpg (8,5 KB, 24x prikazano)
Tip dokumenta: jpg gems_sw.jpg (9,1 KB, 30x prikazano)
Tip dokumenta: jpg gems 1.jpg (2,0 KB, 259x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 12.03.2006, 15:19
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
@Strelac
Posto sada imamo slike od tebe, ne bi bilo lose da nam malo i objasnis o cemu se radi. Koliko sam ja vidio na jednoj slici se nalaze predmeti koje si vjerovatno ti sam rasporedio na pod od keramickih plocica (srednja slika). Objasni nam malo o cemu se radi na ostale dvije slike.
Sad mi pade nesto na pamet...ako si ti rasporedio te predmete na pod, zar nije trebalo da se na slici pojavi i ono sto se nalazi ispod poda tj mnogo dublje a ne samo ono sto se nalazi na povrsini?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 14.03.2006, 17:04
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
GEMS slike

ZDRAVO Druze,evo ovako stoje stvari sto se tice onih slicica ,ona srednja slicica sto ti kazes da sam rasporedio predmete na podu,to je ustvari obradjeni snimak sa terena na kome se odlicno vide predmeti u zemlji na dubini od 50 do 60 cm,ija to uopste nisam otkopavao,tako da neznam da li je to zaista tako u zemlji ili nije,ali na toj dubini to moze da nadje i bilokoji detektor,pa prema tome ako vas zanima dodjite da otkopamo zajedno i vidimo dali je to zaista takvog oblika ili slicno,s obzirom da je veoma plitko,ijos nesto na tom mestu sam samo jednom napravio taj jedan snimak,pa sam ga kasnije ubacio u kompjuter,a da bi bio siguran potrebno je ponoviti snimak bar jos dva puta,meni ono lici na neki obican alat koji nije tako vredan da bih zurio da ga otkopam,pa eto imate priliku da se i vi uverite, a evo zasto ja neverujem ,na onom trecem snimku gde se vidisamo jedan predmet i dosta veliki ,to je ustvari sanduk koji se nalazi na dubini od oko 2,2m ,i ja sam sa ekipom od 5 clanova iskopao rupu duboku 2,5m i siroku 5x5m ,ali sanduka nema nigde,neznam zasto,kad ponovim snimak on ga cas ima ,cas nema ,i nije uvek istog oblika,ajde taj oblik nekako i da zanemarimo,ali bi trebao da se nadje neki predmet bilo kog drugog ,oblika, medjutim nema nicega,tako da sam ja zbog toga zakljucio da svi ovi OKM -ovi skeneri rade kao laseri, odnosno registruju najjace zracenje u okolini gde vrsite snimanje,tako da predmet zaista postoji tu negde, a u vecini slucajeva nije na povrsini gde vrsis skeniranje, osim ako bas ne pogodis da snimas iznad predmeta u zemlji,onda ga i vidis na pravom mestu,i mozes ga lako otkopati. Dakle problem kod ovih skenera je taj sto oni imaju samo senzor za prijem signala koje zrace predmeti u zemlji,on ih registruje i pretvara u neku sliku koja nije uvek ista bez obzira na ponavljanje snimanja vise puta na isti nacin,nesto slicno i kod rada sa detektorima se javlja da imate zvik kao da je neki predmet u zemlji a kad otkopate rupu predmeta nema,on je svirao ili zbog jake mineralizacije na terenu ,ili na neki mineral u zemlji ili neki rsapadnuti metal koji se malte ne pretvorio u zemlju, to vam se najverovatnije svima desavalo kao i meni narocito ako sam trazio predmete na vecoj dubini pa aparat podesim na maksimalnu osetljivost. Ustvari ja samo kazem da ni ovi najnoviji skeneri nisu 100% pouzdani i da netreba previse ocekivati od njih i previse verovati njihovoj reklami jer je ipak to samo reklama za prodaju, a stvarno dobri skeneri koji imaju prave snimke i uvek iste se uopste ne reklamiraju,jer su to stvarno pravi uredjaji i netreba im reklama,ali su i oni dosta skuplji od OKM -a, te sam ja zato i kupio ove igracke jer mozda isa njima ako imam srece napravim samo jedan pravi snimak,i tako dodjem do malo vise para i kupim pravi aparat,a on postoji...
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 14.03.2006, 18:08
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
ne znam zasto me ne napusta osjecaj da se ipak radi o stvarima koje se nalaze na keramickim plocicama, cak se vide na oba snimka isto....ali nema veze, sada postoji mogucnost da se u forum ubace i video snimci tako ako ti nije problem jednom da napravis neki kraci snimak ili slicno- ali uzivo, tako da mozemo i sami da vidimo kako ta spravica radi, slike su ipak slike
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
GEMS Georadar BOKI Testiranje detektora 69 10.01.2009 19:01


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!