Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 23.01.2008, 13:41
Marisav
Gost
 
prilozi: n/a
Doslo je vreme da se svima zahvalim na ucescu u temi. Tema je izuzetno bila i bice korisna, kako meni tako i drugima koji imaju slicnu dilemu. Forum vuminet nije uzalud broj 1 na bivsem ex-yu podrucju. Sve pohvale.
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 25.01.2008, 22:36
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Citajuci po forumu evo i ja da se javim.Sto se tice tipova detectora proizvodjaci u evropi i americi su skloni da obrate vise paznje na izgled detektora nego na njegovu funkciju u traganju.Hteo sam,bez uvrede da iznesem moje licno zapazanje tokom duzeg rada sa njima.Za detektore vazi pravilo:Ako renomirana firma ima fise modela u svojoj izradi,nikada se na jednom detektoru ne dizajniraju sve funkcije;tuner,groun d ballans,discriminate ,sensitivy,i razne aplikacije u zvuku.To je zazo jer oni nikad nebi prodali vise od jedno ili dva modela.Normalno je da vazi pravilo da je svaka sprava dobra ali pod uslovom kome i zasta treba.Sto pomenjuete teren za traganje tamo u okolini stare pazove tj.da ima u zemlji ilovace,ja vam licno nebi savetovao kupovinu ni jednog od ovih dva modela koje ste naveli.Naime,ilovaca u sebi sadrzi dosta procenata fero oksida gvozdja i zato je za vecinu sprava veoma nepodesno da se podesi(neutralise Efekat mineralizacije zemlje.Mnoge sprave znam iz licnog iskustva ne mogu preko cigle ili nekog zemljanog suda pokazazi nalaz i to u vazduhu a kamo li u zemlji.Izvinjavam se ako sam nesto previse rekao u ovoj poruci jer neznam kako ce to shvatiti Yumi.Morao sam ovako da se ubacim u diskusiju jer po kozna koji put cu ponoviti da mi jos nije jasna konfiguracija ovog foruma u pogledu slanja poruka i fotografija itd.Ljuba.
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 25.01.2008, 23:20
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav.prvo,mislim da nisi isao ni na drugim forumima pa ti nije bas jasno kako to funkcionise.uffff malo vise treba vremena za to da ti ja objasnim,mozda moze VUMI kao administrator.
forumi ovaj a i ostali funkcionisu tako sto mozes citirati nekog sta je pisao on pa mu odgovoriti,ili samo odgovoriti.mozes sam da izaberes mesto recimo metal detektori-vrste i namena ili iskustva pa u gornjem levom uglu pise nova tema,ti kliknes i pises naslov i tekst u toj tvojoj temi.e sad recimo ja ujutru dodjem i vidim novu temu od tebe ako hocu mogu da odgovaram na nju ali i nemoram,ili uvece dodje neko drugi i odgovori ti,normalno to svi citaju,ko hoce moze da se ukljuci u raspravku,uglavnom vecina njih samo procita jer ih mrze da kucaju ili da postave svoje nalaze.
e sad da postavis neku sliku kad odgovaras na neku temu ili neka tvoja nova tema,listas na dole gde pise velikim slovima "dodatne opcije",pa sa leve strane jos nize pise "prikaciti dokument"(prikaciti attasment),kliknes to pa na "choose",otvoric e ti se dokumenti iz tvog kompjutera,izaberi sliku koja je velicine do 100kb,"open" i sacekas dok ti se to ubaci,tek tad pritiskas dugme "prikaciti".
ja sam imao problem kad sam koristio modem,bila je spora veza i slika nije uspela na vreme da se uploaduje.
probaj -pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 25.01.2008, 23:25
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
...samo da dodam i ovo

promenio sam dosta detektora u poslednjih par godina trenutno radim sa whites eagle spectrum detektorom za pazovu i okilinu koristim specijalno magnum sondu od 15 inca
A ti si taj tragac iz Donjih Petrovaca .
I kako se pokazala ta velika sonda?

Sto se tice detektora za "brze" tragace koji trce preko njiva najbolji je Fisher.Po meni 1266 je odlican detektor (imao-uverio se).
Dakle za oranje Fisher 1266,a za polagano trazenje po podrljanim njivama nema boljeg od Spectruma..Eagle Spectrum,XLT i naravno DFX.
I naravno DI Pro 6 000 mada je jako tezak-ali extra dobar detektor.

Znaci Marisave uzimaj Fisher 1270,kad se malo pohaba bice 1266
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 05.02.2008, 22:44
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
[QUOTE=IVLIANVS;21363]A ti si taj tragac iz Donjih Petrovaca .
I kako se pokazala ta velika sonda?

ne pobrkao si me sa nekim
sto se magnum sonde tice za nijansu je dublja od standardbe i to na vece predmete
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 05.02.2008, 22:48
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
vidim ja odkako sam presao na spektruma sve manje krupne bronze

znaci ipak da ga ostavim za stare dane kada ne budem vise mogao da trcim po njivama
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 06.02.2008, 21:18
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Votis Prikažite prilog
Aparat je solidan, i ja ga imam, ali nije bas za novcice, njegova frekvenicija je oko 5khz, tacnije mislim 5,7khz, to je aparat male frekvencije namenjen za vece predmete, i pravi dosta promasaja, odnosno slabo detektuje sitne predmete, kao i classic 3, uostalom imaju isti oscilator, ako trazite novcice i ostale sitnije predmete kupite detektore preko 10 khz, za sad najbolji utisak na mene i moje prijatelje su ostavili tesorovi uredjaji
Tu se nebih bas slozio oko frekvencije. Tesoro Tejon u poredjenju sa G-Maxx-om II je plici na denar za oko 5cm, na srednjovekovni novcic oko 2-3cm. Frekvencija Tejona je 17,5 kHz a G-Maxx 4,6 kHz.
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 06.02.2008, 22:13
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Tu se nebih bas slozio oko frekvencije. Tesoro Tejon u poredjenju sa G-Maxx-om II je plici na denar za oko 5cm, na srednjovekovni novcic oko 2-3cm. Frekvencija Tejona je 17,5 kHz a G-Maxx 4,6 kHz.
kratki, to li u vazduhu?
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 06.02.2008, 22:23
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Zemlja, tvrdo nabivena!
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 06.02.2008, 22:40
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Tu se nebih bas slozio oko frekvencije. Tesoro Tejon u poredjenju sa G-Maxx-om II je plici na denar za oko 5cm, na srednjovekovni novcic oko 2-3cm. Frekvencija Tejona je 17,5 kHz a G-Maxx 4,6 kHz.
Kratki,a ko je radio taj test?
Aparat sa frekvencijom 4,6 kHz NE MOZE detektovati srednjevekovni novcic (pretpostavljam srebrni) dublje od aparata sa frekvencijom 17,5 kHz.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelab Advantage Pro Ivan-Bor Vrste i namjena 9 20.05.2011 14:31
Minelabov Advantage -pomoc saban Vrste i namjena 6 06.06.2006 14:00
Minelab Musketeer Advantage Vumi Testiranje detektora 20 11.03.2005 20:01
Minelab Musketeer Advantage Vumi Vrste i namjena 0 22.05.2004 21:52


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!