Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 25.10.2015, 14:31
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Divlji tragaci

Evo ih "divlji tragaci" http://www.vice.com/rs/video/divlji-tragaci a gde su pitomi...?
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #2  
Staro 25.10.2015, 17:06
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 570 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Gledao sam sinoc na b92, zanimljiva emisija. Cini mi se da su u toj emisiji neki clanovi sto bivsi sto sadasnji ovog foruma. Zanimljiv podatak da u istocnoj Srbiji svako selo ima najmanje 10 detektora. Tu je i pevaljkin tata sada u penziji sa vezanim repicem u nekom splavu a oko njega sve sami antikviteti, kako ga voditelj nije pitao a gde je nestao avarski pojas, on sigurno zna, mozda ga ruzna pevaljka nez sluha i pameti bude nosila u svojim spotovima kao sto je nosila keltske narukvice.
Konacni zakljucak voditelja je tragaci (u ovom sluvajuLJ.) nije ostavljao utisak nekog kriminalca vec coveka zeljnog avanture.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 25.10.2015, 18:47
Korisnička slika od Kaligula
Kaligula Kaligula je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.07.2015
prilozi: 159
Zahvaljivao se: 751
Dobio je 290 zahvalnice(a/u) za 69 priloga
Kolko ja znam pojas se nalazi u vlasništvu muzeja u Sremskoj Mitrovici. Nije izložen zbog lošeg sistema zaštite (čitaj nikakve zaštite),pa je zato postavljen hologram sa trodimenzionalnom projekcijom zlatnog pojasa.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 25.10.2015, 20:29
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
ja mislim da ima vise clanova sa foruma " Hobidetektori "...mada ima i "nasih" odavde garant
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 25.10.2015, 22:32
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Evo da i ja nesto kazem na ovu temu mada je do sada bilo vec slicnih tema!

Divlji kopaci,arheolozi ili ti vec ... nisu ljudi koji unistavaju ... mada ima i takvih(nismo svi isti,niti cemo ikad biti) nego ja bih pre rekao hobisti,kao sto neko voli pecanje,lov,tako neko voli i ovo ali tu nastaje problem

Ako volis pecanje odes polozis dobijes dozvoli i ides da pecas
Ako volis lov,odes polozis i smes da lovis
Hoces ovo hoces ono neka pravila postoje samo ovde nema ama bas nista.
Kod nas kupis detektor i nesmes da ga koristis ali ima prodavnica gde uredno kupis platis drzavi PDV i..... sta da radis s njim da trazis ek****...ma daj...
Za sve imaju neka pravila kad je sezona lova,pecanja,skijanja...kako da se ponasas i gde samo za ovo ne. Nepostoji clan zakona koji zabranjuje koriscenje detektora( ili ja nisam nesto dobro procitao)
Postoji unistavanje kulturnih dobara (neznam koji clan) i za to je propisana kazna,pa zar seljak koji ore svoju njivu isto tako unistava time to,znaci i on bi trebao da bude procesuiran. Uhvatili se toga kao pijan plota,bukvalno gde god zakopas ili trazis to je nalaziste,pa citava Srbija ispade onda nalaziste,nigde nikakvog znaka,table,obelezja da je to lokalitet i da je TU zabranjeno. Uostalom ako cemo nekom logikom kako drzaava moze da polaze pravo na nesto sto nije njeno ,na ovim prostorima su vekovima bili i Turci,Madjari,Rimljani,Austrougari.... jbg kada gledam ovako nesto brzo se i iznerviram i neznam vise gde.. i sta.. nadam se da me je vecina razumela u ovome.. ali i pored svega jos uvek nema pametnog,logicnog resenja za NAS!
odgoovorite sa citatom
4 x *Hvala* korisniku sirmium za ovaj prilog:
  #6  
Staro 25.10.2015, 22:44
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
vidio sam a slikat cu jednom ako Bog da zdravlja,kako je bivsa drzava ,koja je btw imala ostre zakone (kako za koga) probila put kroz brdo a na brdu nekropola stecaka.
to je mjesto jedne bitke i ima stotine stecaka,valjda su ljudi tada mislili da nema veze ako unioste 50-60 stecaka tj.grobova zarad puta koji je moga saviti jedno 50 m i ne bi bilo nista od toga unisteno.
e sad me zanima ko je tu divljak i ko unistava kulturno naslijedje?
hobisti koji vade novcice i kojesta okolo ili "strucnjaci" koji masinama sve zdrobise i napravise objekte na arh.lokacijama ...u ime zakona naravno.
treba malo uvesti reda ali....ko ih yebe redom,mi svoje a oni neka rade svoje
odgoovorite sa citatom
2 x *Hvala* korisniku za ovaj prilog:
  #7  
Staro 26.10.2015, 10:48
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
A ovaj cika policajac zasto nije objasnio ovome momku odakle mu pare da tamo letuje i pokazao onaj folder "santorini" na kompu,dok ostali smrtnici mogu da sanjaju o takvoj destinaciji,mozda od ovih denara.... eeeeeeeeee drzavo!
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 26.10.2015, 17:10
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Izgleda da je taj "cika policajac" pitomi tragac... mislim bio je posto je sada u penziji...
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 26.10.2015, 21:54
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Pogledao sam emisiju i moram reći da me izuzetno raduje što je većina stvari iznetih u njoj, dijametralno suprotna od hobija i "hobističkog" pristupa za koji se zalažem. To se pogotovo odnosi na adekvatno ophodjenje prema arheološkim lokalitetima i prema nalazima.

Takodje, interensantna emisija u ovom serijalu je ona u kojoj Nikavčević, govori o vlaškoj magiji i u istoj sudeluje
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 28.10.2015, 07:19
Krešo
Gost
 
prilozi: n/a
Evo čitam ovo što pišete i ne mogu da vjerujem da po Srbiji ima toliko tragača i detektora. Ljudi moji nije to više hobi, to je prešlo u pravu pljačku vašeg povijesnog i kulturnog blaga.
Kod mene postoje drugi problemi, postoje timovi službenih arheologa koji pronalaze vrijedne lokalitete i povlače novac iz raznih fondova za nastavak radova.
Vrijednost lokaliteta se procjenjuje po nalazima iz prvih sondiranja.
Pouzdano znam da se kupuju vrijedni predmeti na crnom tržištu i da se pokazuju kao nalazi iz sondiranja. Saznao sam za jedan antički novčić koji je dospio iz Srbije. Muku mučim da to razglasim i da ih spriječi, novčić pripada iz vremena prije Aleksandra Velikog, - iz vremena njegova oca Filipa.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Kolege tragaci iz Nikaragve pike.sch Zanimljivosti 1 10.09.2014 22:01


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!