Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 27.05.2008, 14:17
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
Informacije radi !!!

Kao prvo zdravo svima,,,

Posto sam pocetnik u ovom hobiju htio sam da Vas pitam sljedece:

Treba mi detektor koji bi otkrio metal na dubini do oko tri metra. Kolicina metala preko 50 kg.
E sad za ovo koji bi mi detektor preporucili ali da je siguran i nesto preskup.

Vozdra
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 27.05.2008, 14:28
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Tu kolicinu ces mozda pronaci i sa malo jacim obicnim detektorom koji ima vecu sondu...moje misljenje
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 28.05.2008, 21:44
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
hvala
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 28.05.2008, 23:10
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Treba mi detektor koji bi otkrio metal na dubini do oko tri metra. Kolicina metala preko 50 kg.
E sad za ovo koji bi mi detektor preporucili ali da je siguran i nesto preskup.
Pozdrav i od mene. Pa netrazis valjda bombe ? one su priblizne tezine i od metala.A za tako nesto bih ti preporucio raslje od Mungosovog ...... koje su predhodno bile izlozene desetodnevnoj promaji.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 30.05.2008, 11:57
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
nisu bombe vec zlato
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 30.05.2008, 12:49
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Bogami, ako je tolika količina zlata u pitanju neće ti ni trebati detektor. Šetaj se po tom magičnom i bogatom terenu, pa gde ti kolena zaklecaju - tu kopaj.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 30.05.2008, 18:41
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od ЛазарС Prikažite prilog
Bogami, ako je tolika količina zlata u pitanju neće ti ni trebati detektor. Šetaj se po tom magičnom i bogatom terenu, pa gde ti kolena zaklecaju - tu kopaj.
Bravo majstore !
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 30.05.2008, 21:17
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
detektor

Pozdrav Emire.Vumi ti je dobro rekao.samo i ja jos da dodam da detektor reaguje na reflektujucu povrsinu metala a kolicina u tezini je dobra za nesto drugo
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 02.06.2008, 22:42
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Pozdrav Emire.Vumi ti je dobro rekao.samo i ja jos da dodam da detektor reaguje na reflektujucu povrsinu metala a kolicina u tezini je dobra za nesto drugo
Ne razumijem, jer sam laik za detektore, pa je li mogu sa detektorom otkrit na dubinu na oko dva do tri metra zlato u toj kolicini ili kolicina nije bitna. A za sta je kolicina dobra ? I ima li neki primitivan nacin otkrivanja zlata i da li uopste postoji? Da li je neko cuo i da li zna (posto sam za takve stvari cuo) zbog cega gori plamen(vatra) iznad zakopanog zlata nakon odredjenog broja godina?
Ja sam sluso za takve price u plamenovima ali ja mislim da je to povezano sa nekim nebeskim tijelima koji nakon odredjenog broja godina prolaze iznad "zakopanog zlata" i da dolazi do neke refleksije zraka (ne vazduha vec zrakaaaaa) , moja hipoteza.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 03.06.2008, 00:15
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od emir1982 Prikažite prilog
Ne razumijem, jer sam laik za detektore, pa je li mogu sa detektorom otkrit na dubinu na oko dva do tri metra zlato u toj kolicini ili kolicina nije bitna. A za sta je kolicina dobra ? I ima li neki primitivan nacin otkrivanja zlata i da li uopste postoji? Da li je neko cuo i da li zna (posto sam za takve stvari cuo) zbog cega gori plamen(vatra) iznad zakopanog zlata nakon odredjenog broja godina?
Ja sam sluso za takve price u plamenovima ali ja mislim da je to povezano sa nekim nebeskim tijelima koji nakon odredjenog broja godina prolaze iznad "zakopanog zlata" i da dolazi do neke refleksije zraka (ne vazduha vec zrakaaaaa) , moja hipoteza.
Pozdrav
Ako noću u prirodi vidiš hladan plamen ili hladno svjetlo, to ti je demodulirana kozmička zraka frekventnog raspona između 400 i 700 nanometara. Neki kažu da taj signal dolazi iz samog središta Univerzuma i da ga na neobjašnjiv način veća količina ljudskom rukom zakopanog zlata demodulira u nama vidljiv spektar, ali iz nama nepoznatih razloga dolazi do snažne interferencije demoduliranog signala, odnosno svjetla, uz prisustvo gomile harmonika koji nam ometaju pažnju i onemogućavaju nas u lociranju točne pozicije. Znači ako kreneš prema svjetlu ono stalno odmiče od tebe zahvaljujući harmonicima, da skratim i prestanem srat, šanse da pronađeš to mjesto su puno manje nego da se prošetaš ispod duge.
Imaš puno priloga na ovu tematiku.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Gvozdene alke na vrhovima planina Marisav Priče...legende...itd 20 04.02.2008 11:18
Mislim da se radi o prvom zlatu... Vumi Nakit 12 02.01.2007 17:41


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!