Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 27.05.2008, 13:17
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
Informacije radi !!!

Kao prvo zdravo svima,,,

Posto sam pocetnik u ovom hobiju htio sam da Vas pitam sljedece:

Treba mi detektor koji bi otkrio metal na dubini do oko tri metra. Kolicina metala preko 50 kg.
E sad za ovo koji bi mi detektor preporucili ali da je siguran i nesto preskup.

Vozdra
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 27.05.2008, 13:28
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Tu kolicinu ces mozda pronaci i sa malo jacim obicnim detektorom koji ima vecu sondu...moje misljenje
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 28.05.2008, 20:44
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
hvala
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 28.05.2008, 22:10
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Treba mi detektor koji bi otkrio metal na dubini do oko tri metra. Kolicina metala preko 50 kg.
E sad za ovo koji bi mi detektor preporucili ali da je siguran i nesto preskup.
Pozdrav i od mene. Pa netrazis valjda bombe ? one su priblizne tezine i od metala.A za tako nesto bih ti preporucio raslje od Mungosovog ...... koje su predhodno bile izlozene desetodnevnoj promaji.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 30.05.2008, 10:57
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
nisu bombe vec zlato
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 30.05.2008, 11:49
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Bogami, ako je tolika količina zlata u pitanju neće ti ni trebati detektor. Šetaj se po tom magičnom i bogatom terenu, pa gde ti kolena zaklecaju - tu kopaj.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 30.05.2008, 17:41
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od ЛазарС Prikažite prilog
Bogami, ako je tolika količina zlata u pitanju neće ti ni trebati detektor. Šetaj se po tom magičnom i bogatom terenu, pa gde ti kolena zaklecaju - tu kopaj.
Bravo majstore !
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 30.05.2008, 20:17
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
detektor

Pozdrav Emire.Vumi ti je dobro rekao.samo i ja jos da dodam da detektor reaguje na reflektujucu povrsinu metala a kolicina u tezini je dobra za nesto drugo
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 02.06.2008, 21:42
emir1982
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Pozdrav Emire.Vumi ti je dobro rekao.samo i ja jos da dodam da detektor reaguje na reflektujucu povrsinu metala a kolicina u tezini je dobra za nesto drugo
Ne razumijem, jer sam laik za detektore, pa je li mogu sa detektorom otkrit na dubinu na oko dva do tri metra zlato u toj kolicini ili kolicina nije bitna. A za sta je kolicina dobra ? I ima li neki primitivan nacin otkrivanja zlata i da li uopste postoji? Da li je neko cuo i da li zna (posto sam za takve stvari cuo) zbog cega gori plamen(vatra) iznad zakopanog zlata nakon odredjenog broja godina?
Ja sam sluso za takve price u plamenovima ali ja mislim da je to povezano sa nekim nebeskim tijelima koji nakon odredjenog broja godina prolaze iznad "zakopanog zlata" i da dolazi do neke refleksije zraka (ne vazduha vec zrakaaaaa) , moja hipoteza.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 02.06.2008, 23:15
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od emir1982 Prikažite prilog
Ne razumijem, jer sam laik za detektore, pa je li mogu sa detektorom otkrit na dubinu na oko dva do tri metra zlato u toj kolicini ili kolicina nije bitna. A za sta je kolicina dobra ? I ima li neki primitivan nacin otkrivanja zlata i da li uopste postoji? Da li je neko cuo i da li zna (posto sam za takve stvari cuo) zbog cega gori plamen(vatra) iznad zakopanog zlata nakon odredjenog broja godina?
Ja sam sluso za takve price u plamenovima ali ja mislim da je to povezano sa nekim nebeskim tijelima koji nakon odredjenog broja godina prolaze iznad "zakopanog zlata" i da dolazi do neke refleksije zraka (ne vazduha vec zrakaaaaa) , moja hipoteza.
Pozdrav
Ako noću u prirodi vidiš hladan plamen ili hladno svjetlo, to ti je demodulirana kozmička zraka frekventnog raspona između 400 i 700 nanometara. Neki kažu da taj signal dolazi iz samog središta Univerzuma i da ga na neobjašnjiv način veća količina ljudskom rukom zakopanog zlata demodulira u nama vidljiv spektar, ali iz nama nepoznatih razloga dolazi do snažne interferencije demoduliranog signala, odnosno svjetla, uz prisustvo gomile harmonika koji nam ometaju pažnju i onemogućavaju nas u lociranju točne pozicije. Znači ako kreneš prema svjetlu ono stalno odmiče od tebe zahvaljujući harmonicima, da skratim i prestanem srat, šanse da pronađeš to mjesto su puno manje nego da se prošetaš ispod duge.
Imaš puno priloga na ovu tematiku.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Gvozdene alke na vrhovima planina Marisav Priče...legende...itd 20 04.02.2008 10:18
Mislim da se radi o prvom zlatu... Vumi Nakit 12 02.01.2007 16:41


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!