Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Nakit
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Nakit Sav nakit, za koji smatrate da pripada periodu od ca. 1500 godine do danas

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 12.07.2008, 23:30
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Medaljon

Nedavno sam u jednom selu u napustenom dvoristu nasao na oko 35-ak santimetara ovaj medaljon.Detektor ga na diskriminatoru nije mogao izdvojiti.Grb i lice ukazuju o cemu se radi ali neznam iz kog je perioda.Cini mi se da je mesavina bronce i mesinga.
- tezina je 16 grama
- precnik 34 mm
- debljina 2,5mm
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMG_3085.jpg (82,9 KB, 48x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_3086.jpg (68,1 KB, 47x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 13.07.2008, 21:19
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Pozlaćena medalja Kraljevine Srbije.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 13.07.2008, 22:58
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Medalja odgovor

Enigma,zahvaljujem se na informaciji.Verovatn o je iz perioda kraljevine srbije ali mi nije jasno sto nije utisnuta godina.Jos da napomenem da sam u nekim svojim testovima sa prijeteljem probao jedan zlatni napoleon da zakopam u zemlji na dvadesetak centimetara.Dubina nije bila bitna ali detektor na diskriminatoru od broja 6,5 i modusu GEB/DISC nije hteo dalje tonski da pokazuje.Ovaj medaljon medjutim u zemlji na diskriminatoru do kraja detektor nije mogao da eliminise.Prvo sam trazio na modusu GEB/NOR jer detektor ima sire zahvatanje.Posle tonskog signala i prelaza na diskriminator detektor je sa lakocom javljao cilj sve do broja 10.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 13.07.2008, 23:58
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
nikako nije merodavan test ako se predmet zakopa,jedno je isprevrtati zemlju i ubaciti nesto unutra a sasvim drugo je kad isti predmet provede u netaknutoj zemlji godinama gde naravno oksidira....
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!